Nepāla - Trīs pārejas un Everesta BC

2023-03-05 00:00:00

TRĪS PĀREJAS (5300+++m): Renjo La; Cho La; Kongma La

NEPĀLA, RUDENS 2023

Paplašināts pārgājiens caur Everesta bāzes nometni!

Everesta Bāzes nometnes trekings ir vispopulārākais un skaistākais no Nepālas trekinga maršrutiem. Kā viena no paplašinātām tā versijām ir “Trīs pāreju” pārgājiens.
Katru gadu Everesta rajonu apmeklē vairāk tūkstoši cilvēku no visas pasaules. Himalaju augstkalnu skarbā  daba, senie budistu klosteri, nebeidz pārsteigt ceļotājus. Šajā rajonā izvietojies arī pasaules skaistākais kalns Ama Dablam (6856m).
Lielākā trekinga daļa norisinās augstumā virs 3500m. 
Trekinga pamatideja ir iespēja izmēģināt spēkus šķērsojot trīs slavenās kalnu pārejas Renjo La (5364m), Cho La Pass (5420m) un Kongma La Pass (5536m) izjust kalnu unikālo dabu un apstākļus tiešā saskarē.
Šoreiz trekingu sāksim nevis ar avio lidojumu uz Luklu, uz augstkalni, bet ar kājām izejot mazāk apmeklēto kalnu reģiona daļu, tādā veidā gan iegūstot stabilāku aklimatizāciju, gan apmeklējot tūrisma mazāk skartos reģionus. Pārgājiena laikā būs iespēja iepazīties ar Himalaju iedzīvotāju kultūru, dabas krāšņumu, vietējo cilvēku pirmatnējo dzīves veidu un budisma reliģisko noslēpumainību.
Šķērsosim kalnu ielejas un augstienes no 2600 līdz 5500 metru augstumam. Uzkāpsim Kala Patthar (5550m) virsotnē, no kuras paveras lielisks skats uz pasaules jumtu - Everestu (8848m).
Rudens ir Nepālas apmeklējumam labvēlīgs gadalaiks, kad debesis ir skaidras un nokrišņu daudzums minimāls. Kalnu ielejās ir ražas laiks, kā arī krūmi, koki un pārējie augi krāsojas rudens krāsās. Daba gatavojas no ziemas stingumam, bet laiks vēl omulīgi patīkams.
Pārgājienu var veikt jebkurš vesels cilvēks, kurš vēlas izbaudīt piedzīvojumu, kalnu varenību un spēkus kalnu pārējās virs 5000m.

PROGRAMMA

1. Diena. (15.10.23.)
Avio lidojums Rīga – Stambula
2. Diena.
Stambula, avio lidojums Stambula – Katmandu
Transfērs uz viesnīcu, iekārtošanās viesnīcā, īsa Katmandu apskate. Nakts viesnīcā.
(brokastis)

3. Diena.
Katmandu – Tanksindo (2930m). Pārbrauciens ar privātu transportu (4x4 džipu). Visas dienas brauciens. Izbrauksim pēc brokastīm. Ceļš ved pa Bhotekoshi upes ieleju, gar kukurūzas, miežu laukiem un terasēm. Labos laika apstākļos iespējams saskatīt gan Everestu, gan Numbu, gan citus kalnus. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

4. Diena.
Tanksindo – Bousa (2070m) (7h).
Šķērsosim Dudhkoshi upi un dosimies lejup pa tās ieleju, turpinot iet gar klinšainiem krastiem līdz sakas kāpums uz ciematu Kharikhola. Garš iekārtais trošu tilts (109m). Stāvāks kāpums gar stupām un svētvietām, līdz esam uzkāpuši līdz Bousa. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

5. Diena.
Bousa – Puiyan (2430m) (6h).
Šodienas maršrutā vairāki trošu tiltiņi. Turpinām pa blīvu bambusu audžu mežu. Šī diena ar izteiktākiem kāpumiem. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

6. Diena.
PuiyanPhakdingma (2610m) (6h).
Neliela pāreja – Chutol La (2945m), apiesim slaveno ciematu LUKLA no “apakšas”, nonāksim punktā, pirms ieejas Everesta Nacionāla parkā kur satiekas taka no Luklas un mūsējā. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

7. Diena.
PhakdingmaNamche Bzar (3340m) (6h).
Šķērsojam vairākus trošu tiltus pār Duh Koshi upi. Sākas stāvs kāpuma posms ar minimāliem kritumiem līdz pašai Namche Bazar – Khumbu reģiona administratīvajam centram. Pa ceļam paveras Everests. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

8. Diena.
Namche Bzar (3440m) – aklimatizācijas, atpūtas diena.
Kāpjam 2h uzkalnā (3900m) virs Namche Bazar, lai vērotu Ama Dablam, Everesta panorāmu. Vēlāk lejā uz Khumjung (3780m), izstaigājam ciematu. Šeit daudz objektu, kas saistīti ar Sera Edmunda Hillarija vārdu – skola, ūdensvads u.t.t. Atgriežamies Namche Bazar. Atpūta, pastaigas. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

9. Diena.
Namche Bazar - Thame (3821m) (3h).
Turpinām trekingu dziļāk ielejā, gar Bhote Koshi upes straujo tecējumu. Samērā viegla diena, kas nepieciešama labākai aklimatizācijai. Pēcpusdienā pakāpjamies līdz vietējam klosterim, kas atrodas skaitā uzkalnā. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

10. Diena.
ThameLungden (4369m) (4h).
Joprojām gar Bhote koshi ieju pamazām pametam alpīno veģetaciju un iesoļojam jau augstkalnu teritorijā. Apkārtne kļuvusi skarbāka. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

11. Diena.
LungdenRenjo La Pass (5369m) - Gokyo (4790m) (9h).
Agri no rīta, tumsā sākam pirmo izaicinājuma kāpienu vienā no skaitākajām pārejām Renjo La. Kāpjam nesteidzīgi aprodot ar jaunu augstumu un nesasteidzot aklimatizāciju. Pāreja unikāla arī to, ka ši ir vieta no kuras visplašāk redzama Everesta virsotnes panorāma. Priekšā Everests, lejā koši zaļgani Gokyo ezeru ūdeņi! Pārejas šķēršosana nav viegla, bet iespaidīga. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

12. Diena.
Izpētām apkārtni, Gyazumba ezers (49990m), Gokyo, Thagnak (4700m) (6h).
Rītu sākam ar izteikti skaistu pārgajienu gar Ngozumba ledāja morēnu gar vairākiem kalnu ezeriem, līdz Gyazumba ezeram (5100m). Skatam paveras kārtējais atoņtūkstošnieks Cho Oyu (8201m), no kura nogāzēm arī “iztek” Ngozumba ledājs. Velāk atgriežamies un šķērsojot ledāju sasniedam Thagnak lodžu ciematu. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

13. Diena.
ThagnakCho La Pass (5420m) – Lobuche (4910m) (7h).
Šodien sāksim agri, atkal izaicinājums – Cho La Pass, pāreja kuru šķērsojot nonāksim Khumbu ledāja ielejā, jau mūsu bāzes ielejā, Everesta pakājē. Kāpiens nav viegls, bet pilns ar emocijām. Atpūta Lobuche lodžu ciematā. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

14. Diena.
LobucheGorakshepEVEREST BC (5364m) Gorakshep (5140m) (4+4h).
Izejam no Lobuche. Sākumā taka plata ar vienmērīgu kāpumu. Vēlāk straujš kāpums, ledāju krustpunkts. Sasniedzam Gorak Shep. Neliela atpūta. Izejam uz Everest Base Camp.
Gar Khumbu ledāja morēnu un pašu ledāju sasniedzam Everest Base Camp galveno stupu, kura atrodas telšu pilsētiņas vidū. Iespēja pavērot, kā dažādu valstu alpīnistu grupas gatavojas Everesta iekarošanai. Tūriem iezīmēts ceļš starp akmeņu un ledus krāvumiem, milzīgiem serakiem. Kas nevēlas apmeklēt Base Camp, pēc atpūtas dodas uzkāpt Kala Patthar virsotnē ar lielisko Everesta panorāmas skatu. Atgriežamies Gorak Shep.
Pie labas veselības un laika apstākļiem, ir iespējams paspēt pabūt abos divos šajos punktos.
Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

15. Diena.
GorakshepKala Pattar (5545m) - Lobuche (4610m) (5h).
Rīta kāpiens Kala Pattar, virsotne no kuras vistuvāk var vērot Everestu saullēktā. Pēc atpūtas atpakaļ uz Lobuche. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

16. Diena.
Lobuche (4610m)
Atpūtas diena pirms Kongma La (5535m) pārejas šķērsošanas.
(Rezerves diena neparedzētiem laika apstākļiem, notikumiem)

17. Diena.
LobucheKongma La (5535m) – Chhukung (4730m) (9h).
Agri no rīta izejam, lai kāptu Kongma La pāreju. Pēc Khumbu ledāja morēnu šķērsošanas strauji uzņemam augstumu kāpjot pretējā grēdā. Šī pāreja ir gana prasīga fiziski, jo nogurums jau ir sakrājies, bet skati uz apkārtni atsver fiziskās grūtības. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

18. Diena.
ChhukungTengboche (3860m) (5h).
Dodamies lejup. Taka kļūst šaurāka. Lielisks skati uz varenajiem milzeņiem – Everests (8848m), Lhotse (8501m), Nuptse (7879m), Ama Dablam (6856m), Thamserku (6608m) un citiem. Sasniedzam Tengboche. Apmeklējam skaisto Thengboches budistu klosteri. Pēcpusdienā iespējams noskatīties budistu mūku lūgšanas ceremonijā. Klosterī dzīvo apmēram 40 mūku. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

19. Diena.
TenbocheNamche Bazar (3440m) (5h).
Atkal esam sasnieguši Everesta reģiona administratīvo centru, atgriezušies civilizācijā. Veikali, kafija, ēdienu izvēle, duša. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

20. Diena.
Namche BazarLukla (2840m) (6h).
Pēdējā trekinga diena, kad atkal jāšķēso neskaitāmi trošu tilti un takas kāpumi un kritumi, bet pamattendence – uz leju. Nakts lodžā.
(brokastis, pusdienas, vakariņas)

21. Diena.
Lukla – Katmandu (1350m)
Šīs dienas atrakcija – avio lidojums no slavenās Luklas lidostas uz Katmandu. Mazā lidosta izvietota uz kalna nogāzes un izpelnījusies daudz mītisku nostāstu par pilotu meistarību. Novēlam lidojumam labvēlīgus laika apstākļus. Esam atpakaļ Katmandu burzmā, trekings ir noslēdzies. Nakts viesnīcā (brokastis).

22. Diena.
Katmandu.
Diena, kad varam doties dienas ekskursijā pa galvenajām Katmandu vietām vai pavadīt Tameles veikaliņos sapērkot suvenīrus draugiem. Nepālas piedzīvojuma noslēguma vakars. Nakts viesnīcā.
(brokastis)

23. - 24. Diena.
Avio lidojums Katmandu – Stambula - Rīga.
Pēcpusdienā ierodamies Rīgā. Ceļojums noslēdzies! :)

BRAUCIENA LAIKS UN IZMAKSAS

Brauciena laiks: 15.10.2023.-07.11.2023.

Pieteikšanās: Vietu skaits ierobežots, tāpēc - jo ātrāk, jo labāk.

Ceļojuma cena: 2600 EUR 

Vietu skaits: 8
Atlikušas: 0 (04.09.2023)

Grupa pilna. Par nākamiem ceļojumiem lūdzu interesēties www.virsotne.lv!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Sagaidīšana/pavadīšana lidostās, transfēri ar privātu transportu, vietējo transportu;
-> Nakšņošana viesnīcās divvietīgos numuros Katmandu ar brokastīm, saskaņā ar programmu (Katmandu - 3 naktis), nakšņošana lodžās, tējas namos, teltīs trekinga laikā;
-> Kāpšanas trekinga atļaujas;
-> Porteru serviss trekinga laikā (viens porteris uz 2 grupas dalībniekiem);
-> Grupas vadītājs ar augstkalnu pieredzi;
-> Ēdināšana trekinga laikā, saskaņā ar programmu.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> Papildus ēdināšana, kura nav paredzēta programmā;
-> Personīgais ekipējums;
-> Ceļojuma apdrošināšana, Nepālas vīza;
-> Personīgie tēriņi, tējas naudas vietējai komandai, vietējiem iedzīvotājiem (~150,00$);
-> Avio lidojums Rīga - Katmandu - Rīga.

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Andris Balodis
+371 26589113
andris@virsotne.lv