Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes jeb "cookies" - tautā sauktie "cepumiņi" ir sīki faili, kas nodrošina konkrēto tīmekļa vietņu darbību. Tie atceras dažādas funkcijas un iestatījumus, piemēram, kādas preces ir saliktas grozā, vai ir saglabātie ielogošanās dati. Tiek atcerētas arī konkrētās lapas lietotāja iestatītais fonts, valoda un citas sīkas funkcijas. Sīkdatnes tiek glabātas konkrētajā ierīcē - datorā, telefonā, planšetē un citās viedierīcēs.

Kādās sīkdatnes tiek izmantotas?

Sīkdatnes iedala pēc:

  • Īstermiņa - šīs sīkdatnes glabājas ierīcē tik ilgi, cik ilgi ir atvērts pārlūks. Pēc interneta pārlūka aizvēršanās tās dzēšas automātiski.
    • tehniskās sīkdatnes ir svarīgas tīmekļa vietņu pamata funkciju nodrošināšanā, piemēram, produktu ievietošanai pirkumu grozā, pirkumu apstrādei un tīmekļa vietnes satura attēlošanai.
  • Ilgtermiņa -  šīs sīkdatnes ierīcē glabājas ilgāku laiku (atkarīgs no Jūsu iestatījumiem pārlūkprogrammā). Tomēr tās var izdzēs manuāli jebkurā laikā.
    • Google Analytics sīkdatnes ļauj mums labāk pielāgot mūsu tīmekļa vietnes saturu, un mēs tās izmantojam Google Analytics rīka lietotāju anonīmo datu apstrādei.
Mēs neizmantojam sīkdatnes, lai jūs personīgi identificētu, un mēs tajās neievietojam sensitīvus datus!

Kā var izdzēst sīkdatnes?

Jūs varat izdzēst sīkdatnes, kas ir jūsu datorā! Daudzām interneta pārlūkprogrammām ir iespēja bloķēt sīkdatnes, šajā gadījumā Jūs nevarēsiet pilnvērtīgi lietot mūsu mājas lapas tiešsaistes iespējas. Sīkāka informācija par sīkdatņu iestatījumiem un dzēšanu ir atrodam attiecīgo izstrādātāju mājas lapā.

Populārāku interneta pārlūkprogrammu vietnes:

Chrome
Internet Explorer
Firefox
Opera
Safari


Sīkāka informācija par sīkdatnēm ir atrodama mājas lapā: AboutCookies.org.