Nepāla - Tibeta un Kailas Kalna Kora

2023-11-21 22:13:56
NEPĀLA + TIBETA, TREKINGS + KAILAS KALNA KORA
Paverot budisma kultūras mītisko priekškaru...

RUDENS 2024

2024. gada rudenī piedāvājam doties kombinētā ekskursijā - trekingā, apvienojot vienā pasākumā gan trekingu, gan budisma svētvietu apskati Nepālā un Tibetā. Pasākuma laikā būs iespēja ielūkoties un piedalīties budisma praktizēšanā, meditācijā un jogas pamatos. Trekings nav tehniski sarežģīts, bet ņemot vērā dabas skarbumu un augstkalnu apstākļus, tam ir jāpieiet ar nepieciešamo pietāti.

Sāksim pasākumu ar trekingu Nepālā, netālu no Katmandu, Langtang Helambu rajonā. Apgabals atrodas salīdzinoši nelielā augstumā un ir kā slēpts dārgakmens tūristu pamatplūsmas acīm. Helambu apgabals pazīstams ar tīro vidi un mierīgo dzīves plūdumu, ļaujot pārgājiena dalībniekiem izbaudīt vietējo kultūru un neaizmirstamos dabas skatus pār kalnaino ainavu. Melamchi un Tarke Gyang ciematos atrodas seni klosteri kurus centīsimies apmeklēt pudžas laikā.

Apskatīsim Ama Chhumo Yangri svēto kalnu, uzkāpsim Ama Yangri Peak (3771m), ko vietējie iedzīvotāji pielūdz kā visa reģiona labvēlīgo dievieti. No Ama Yangri Peak virsotnes uz dienvidiem majestātiski plešas Katmandu ieleja, skaidros rītos ir redzama Lielā Boudha stupa, kas paceļas virs apkārtnes. Uz ziemeļiem no grēdas ir plašs kalnu un debesu plašums, kas tiek uzskatīts par spēcīgu meditācijas vietu.

Pārgājiena maršruta turpinājums ved gar Šivapuri kalnu grēdu, turoties zem 3000 augstuma metriem. Šķērsosim mežus un zaļas ielejas, izbaudot unikālo Hiolmo etnisko kultūru augstkalnu reģionā. No Šivapuri grēdas var baudīt plašus skatus uz Langtang Lirung, Langshisa Ri, Dorje Lakpa, Gaurishankar, Ganesa Himal, Gang Chenpo un citiem apkārtnes kalniem. Šķērsosim Tharepati La pāreju 3690 metru augstumā.

Nepālas trekinga daļu noslēdzot atgriezīsimies Katmandu, lai uzsāktu pasākuma otro daļu – caur Lhasas pilsētu un Mansarovara ezeru dosimies uz Kailas kalnu! Lhasā gida pavadībā apmeklēsim Potalas pili, Sera klosteri, Jokhang templi, Norbulingku – Dalailamas vasaras rezidenci un tradicinālo Bharkhor tirgu.

Pēc Lhasas apskates maršruts vedīs uz Gaden klosteri - vienu no svētākajiem Tibetas budisma centriem. Gaden 14. gadsimtā dibināja Tsongkhapa, un tam ir milzīga vēsturiska un garīga nozīme. Klosteris ir pieder pie Tibetas budisma Gelug skolas, ar uzsvaru uz akadēmisko stingrību un meditācijas praksēm. Gadenas klostera gleznainā vide, arhitektūra un harmoniskā apkārtne ir ļoti pateicīga padziļinātām pārdomām un garīgai izaugsmei. Gaden klosteris ir Tibetas budisma pastāvīgā mantojuma simbols un turpina piesaistīt svētceļniekus no visas pasaules.

Pēc Gaden klostera dosimies uz Samye - klosteri, kas atrodas gleznainajā Tibetas Yarlung ielejā. Izveidots 8. gadsimtā, Samye tiek uzskatīts par pirmo budistu klosteri Tibetā, kam ir īpaša vieta Tibetas kultūrā. Unikālā Samye trīs stāvu arhitektūra reprezentē budistu mandalām līdzīgu dizainu. Klosterī mūki nodarbojas ar meditāciju, mācībām un rituālu praksi. Samye klosterim bija arī izšķiroša loma Tibetas budisma Nyingma, Kagyu un Sakya skolu attīstībā.

Visbeidzot sasniegsim ceļojuma kulmināciju un ieradīsimies skaistajā Mansarovar ezera apkārtnē, šeit pavadīsim dienu, lai izpētītu apkārtējās dabas ainavas un sagatavotos Kailas kalna Korai.

Kailas Kalns (6714m) - budistu un hinduistu vissvētākā vieta uz Zemes. To mēdz saukt par "Templi tempļiem", "Pasaules sirdi", "Pasaules asi", "Vērtīgo sniega kalnu". Kailas atrodas Tibetas rietumu daļā. Tā pakājē izveidojušies divi ezeri - dzīvais Manasarovar un mirušais Rakšas Tal. Šeit arī iztek Tibetas, Indijas un Nepālas četras galvenās upes. Upju straumes aiznes svētā Kailasa dievišķo enerģiju visām četrām pasaules malām. Kailas virsotnes piramīda ir precīzi orientēta pēc debess pusēm, kalns majestātiski paceļas virs apkārtnes.

Tibetas budisma svētajos rakstos minēts, ka noslēpumainā zeme Šambala atrodas uz ziemeļrietumiem no svētā Kailas kalna un, ka NEVIENS NEKAD neaptraipīs tā nevainību uzkāpjot kalna virsotnē. Svētceļnieki ierodas šeit, lai ar godbijību apietu apkārt kalnam, ko dēvē par Koru, arī mēs! 
Tai skaitā, šķērsosim Dolma La Pass (5630m), kas būs trekinga augstākais punkts.

Vēl pāris ceļojuma dienas un atgriežamies Katmandu pilni ar pārdomām un iespaidiem. Šis ceļojums būs noslēdzies, lai pavērtu iespējas neskaitāmiem nākamajiem dzīves ceļiem!

PROGRAMMA

1. Diena. (24.08.24.)

Avio lidojums Rīga-Katmandu

2. Diena. Ierodamies Katmandu.

Iekārtojamies viesnīcā, neliela atpūta pēc ceļa, pilsētas apskates ekskursija, sagatavošanās turpmākajam trekingam.

(Nakts viesnīcā, brokastis).

3. Diena Katmandu – Sundarijal – Chisa Pani (2215m) – 5h.

Pēc brokastīm ar privātu transportu dodamies uz trekinga sākumpunktu Sundarijal (1h). Sākam trekingu. Šodien līdz Chisa Pani ciemam.

(Nakts lodžā, brokastis, pusdienas, vakariņas)

4. Diena. Chisa PaniBhanjyang (2140m) – 6h.

Caur ciematu celiņiem un takām līdz nākamai nakstmītnei Bhanjyang ciemā.

(Nakts lodžā, brokastis, pusdienas, vakariņas)

5. Diena. Bhanjyang - Tharepati (3690m) – 6h.

Maršruts turpinās ar augstuma uzņemšanu, rodendru mežu takas. Šķērsosim Tharepati La pāreju 3690 metru augstumā.

(Nakts lodžā, brokastis, pusdienas, vakariņas)

6. Diena. TharepatiMelamchi Gaon (2560m) – 4h.

Īsāka diena, vairāk laika veltīsim Guru Rinpočes un Khando’s svētvietu apskatei.

(Nakts lodžā, brokastis, pusdienas, vakariņas)

7. Diena. Melamchi Gaon - Chhumothang (2870m) – 6h.

Paceļamies nedaudz augstāk, skati pāri ieleju, vakarā laicīgi pie miera.

(Nakts lodžā, brokastis, pusdienas, vakariņas)

8. Diena. Chhumothang (2870m) – Ama Yangri Peak (3771m) – Trake Ghyang (2560m) – 8h.

Agri no rīta dodamies pretī Ama Yangri virsotnei. Labos apstākļos skaists saullēkts pār svēto kalnu un apdzīvoto ieleju. Pēc uzkāpšanas atgriežamies Chhumothang nelielai atpūtai un laižamies lejup uz Trake Ghyang ciemu, kur noslēdzas pārgājiena maršruts.

(Nakts lodžā, brokastis, pusdienas, vakariņas)

9. Diena. Trake Ghyang (2560m) – Katmandu.

Helambu trekings ir noslēdzies! Ar privātu transportu atgriežamies Katmandu (7h). Atpūta un gatavojamies trekinga otrai daļai – Tibetai.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

10. Diena. Lidojums Katmandu – Chengdu (495m)

No rīta izlidojam uz Chengdu (Ķīna). Lidojums 3h. Neliela pilsētas apskate. (Ja atvērsies tiešie reisi Katmandu – Lhasa, protams lidosim ar tiešo reisu. Patreiz tie nav pieejami.)

(Nakts viesnīcā, brokastis)

11. Diena. Lidojums Chengdu - Lhasa (3650m)

No rīta izlidojam uz Lhasa (Tibeta). Lidojums 2,5h. Iekārtojamies viesnīcā, Pēcpusdienā pilsētas apskate gida pavadībā. Potalas pils, Jokhang templis, Barkhor iela.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

12. Diena. Lhasa (3650m)

Turpinām pilsētas apskati gida pavadībā. Sera un Drepung klosteri, Nornulingka laukums.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

13. Diena. LhasaSamye (3540m)

Sākas privāta busa tūre caur iespaidīgajiem Tibetas augstkalnu plato plašumiem. Sākumā piestāsim pie Ganden klostera (2h). Klostera apskate gida pavadībā. Turpinām ceļu līdz Samye klosterim (3h), klostera apskate gida pavadībā.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

14. Diena. SamyeShigatse (3900m)

Agri no rīta nelielajā busā. Šodien veicamais attālums lielāks, apmēram 250km (7h). Pa ceļam piestāsim un apskatīsim Yamdrok ezeru, iespaidīgo Gyantse cietoksni, Pelkor Chode klosteri. Turpinām ceļu līdz Shigatse – otrai lielākajai pilsētai Tibetā. Pilsēta ir Tsang provinces administratīvais centrs, līdzīgi kā Potala virs Lhasas arī šeit ir Shigatse cietoksnis virs pilsētas, kas iztēlei atgādina aizgājušos laikus.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

15. Diena. ShigatseSaga (4450m)

Šodienas pārbrauciens ir garākais mūsu ceļojumā, apmēram 400km (9h). Aiz loga ainaviski skati, vietējie ciemi, vairākas ūdenskrātuves uz attaļo kalnu fona. Piestāsim vietās, kas liksies interesantas.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

16. Diena. SagaManasarovar ezers (4550m)

Turpinām ceļu busiņā. Pēdējā garo pārbraucienu diena – 300km (7h). Šodien pa ceļam apskatīsim Chiu klosteri, kas izvietojies uz iespaidīgas sarkanu iežu grēdas. Klosteris pieder pie Nyihgmapa (Sarkano Cepuru) skolas. Netālā alā meditējis un savas pēdējas dienas pavadījis arī Guru Rimpoche. Klosteris populārs arī svētceļotāju vidū. Iespējams veikt nelielu koru ap klostera Dzong (30’). Skaidros laika apstākļos iespējams pirmo reizi redzēt Kailas kalnu. Apskatīsim arī Mansarovar ezeru.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

17. Diena. Manasarovar ezers - Darchen (4690m)

Šodien nesteidzīgs rīts. Turpinām iepazīt Mansarovar ezera apkārtni. Īss pārbrauciens līdz Drachen ciemam, kurš ir arī kā Kailas kalna bāzes nometne (40km, 1,5h).

(Nakts viesnīcā, brokastis)

18. Diena. Darchen (4690m) Rezerves diena neparedzētiem apstākļiem.

Atpūtas diena, sagatavošnās diena turpmākajai 3 dienu Korai ap Kailas kalnu. Jūtams kā apkārtnē savijas Budisma un Hinduisma reliģiju maģija.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

19. Diena. DarchenDerapuk (4909m)

Sākam Kailas Koru no Darchen ciema. Šodienas distance apmēram 12km (7h). Maršruts ved pa Lhachu upes ieleju – Kailas “Rietumu rubīna seju”. Vērojam dabas skatus, ūdenskritumus, augstās klintis un apslēptos tempļus. Vakarpusē nokļūstam pie Kailas “Ziemeļu zelta sejas”. Visu dienu pavadām augstumā virs 5000m.

(Nakts lodžā, brokastis, pusdienas, vakariņas)

20. Diena. Derapuk - Zuthulpuk (4775m)

Šodienas distance apmēram 22km (11h). Izaicinošākā un svētākā koras dienas, kad šķērsosim Dolma La Pass (5630m). Svētceļnieki mēdz atstāt veco apģērbu pirms pārejas un ieejot Yama ielejā sākas “jauna apziņas laika” skaitīšana. Pateicības un dzīves jēgas apziņas mirklis. Pēcpusdienā dodamies lejup gar “Žēlsirdības ezeru” Gauri Kund un stāvajām, asajām klintīm, kas nogriež negatīvo karmu. Ieejam Parvati ielejā. Pie Zuthulpuk klostera iekārtojamies lodžā.

(Nakts lodžā, brokastis, pusdienas, vakariņas)

21. Diena. Zuthulpuk - Saga (4450m)

Pēc agrām brokastīm uzsākam Kailas Koras noslēdzošo dienu un svētības saņemšanu. Maršruta garums apmēram 14km (3,5h). Iespaidu pilni atgriežamies Darchen ciemā, kur bija arī Koras sākumpunkts. Busiņa pārbrauciens uz Saga 340km (7h).

(Nakts viesnīcā, brokastis, pusdienas)

22. Diena. SagaKerung (3015m)

Busiņa tūre turpinās, 300km (7h). Ceļš ved caur Lalung La Pass pāreju (5200m), gar tirkīz zilo Peku-tso ezeru, aiz kura labos laika apstākļos paveras skats uz Šišapangmas virsotni (8027m). Sasniedzam Kerung ciemu, netālu no Nepālas robežas.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

23. Diena. Kerung - Katmandu

Pēdējā busiņa diena, apmēram 250km (7h). Pēc brokastīm un formalitātēm šķērsojam Tibetas un Nepālas robežu Rasuwa Ghandi. Caur Langtang nacionalo parku sasniedzam Katmandu.

(Nakts viesnīcā, brokastis)

24. Diena. Katmandu

Pēdējā ceļojuma diena! Izbaudam Katmandu, atvadu vakariņas un pakojam ceļojuma iespaidus.

(Nakts viesnīcā, brokastis, vakariņas)

25. Diena. (17.09.24.) Avio lidojums Katmandu - Rīga

Rīta transfērs uz Katmandu lidostu. Caur Stambulu lidojam mājup. Ceļojums noslēdzies!

BRAUCIENA LAIKS UN IZMAKSAS

Brauciena laiks: 24.08.2024.-17.09.2024.

Pieteikšanās: Vēlama līdz 01.05.2024. Vietu skaits stipri ierobežots, tāpēc - jo ātrāk, jo labāk.

Ceļojuma cena: 5280 EUR

Vietu skaits: 10

Atlikušas: Brīvu vietu nav. Pievienojies citos braucienos!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Avio lidojums (Rīga – Katmandu – Rīga: 1050 EUR);
-> Avio lidojums (Katmandu – ChengduLhasa). Sagaidīšana/pavadīšana lidostās, transfēri ar privātu transportu, vietējo transportu. Transporta pakalpojumi Tibetas daļā ar privātu transportu;
-> Nakšņošana viesnīcās divvietīgos numuros Katmandu ar brokastīm, saskaņā ar programmu (Katmandu - 3 naktis), nakšņošana viesnīcās, lodžās trekkinga laikā;
-> Trekinga atļaujas Langtang Helambu Nacionālajā parkā, trekinga atļaujas (TIMS);
-> Tibetas apmeklējuma atļauja. Ķīnas/Tibetas vīza;
-> Tibetas klosteru apmeklējuma ieejas kartes;
-> Porteru serviss, jaku servis trekinga laikā (viens porteris uz 2 dalībniekiem);
-> Angliski runājošs gids ceļojuma laikā ar praktizējoša budista dzīves pieredzi;
-> Grupas vadītājs ar augstkalnu pieredzi;
-> Ēdināšana Helambu trekinga laikā un Kailas Koras laikā saskaņā ar programmu.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> Papildus ēdināšana, kura nav paredzēta programmā;
-> Personīgais ekipējums;
-> Ceļojuma apdrošināšana;
-> Personīgie tēriņi, tējas naudas vietējai komandai, vietējiem iedzīvotājiem (~200,00 $).

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Andris Balodis

+371 26589113

andris@virsotne.lv