Nepāla - Kančendžangas trekings

2020-01-02 23:45:46
Kančendžangas kalnu masīva trekings
un Tangkonama Peak (6215m).

NEPĀLAS trekings - Kančendžanga

Kādu laiku neesam apmeklējuši valsti, kura iekritusi sirdī ar dabas skaistumu, sadzīves kontrastiem, piedzīvojumu garu un izaicinājumiem.
Nepāla un tās unikālā Himalaju daba joprojām piedāvā daudz iespēju saskarties ar ko jaunu, ieraudzīt, iepazīt, izjust ko nebijušu. Šobrīd gavenās tūristu “maģistrālās” takas cieš no pārpilnības un infrastruktūras aktīvas attīstības.

Paiesim nost no tām lai apmeklētu reģionu, kurš līdz šim bija samerā grūti sasniedzams – Kančendžanga!
2021. gada oktobrī/novembrī piedāvājam doties vienā no mazapmeklētiem trekingiem Kančendžangas kalnu masīvā. Kančendžangas reģions joprojām piedāvā fantastisku un neskartu pārgājienu augstkalnu Himalajos. Tikai 1988. gadā tas oficiāli tika atvērts organizētām grupām. Skats uz Kančendžangas virsotnēm un Jannu (7710m) ziemeļu sienu no bāzes nometnes Pang Pema ir neaizmirstams.

Trekinga plānā ietilpst apmeklēt Kančendžangas ziemeļu bāzes nometni Pang Pema (5140m), dienvidu bāzes nometni Yalung (4840m), šķērsot Lapsang Bhanjyang kalnu pāreju (5161m) un izmēģināt spēkus Tangkonama Peak (6215m) virsotnē.

Kančenčanga ir trešais augstākais kalns pasaulē aiz Everesta un K2. Tā augstums sasniedz 8586m virs jūras līmeņa. Tulkojumā no Tibetiešu valodas Kančendžanga nozīmē "Piecas Sniega Bagātības", jo tas sastāv no 5 virsotnēm, no kurām četras ir augstākas par 8450 metriem. Piecas bagātības - zets, sudrabs, dārgakmeņi, labība un Svētās grāmatas simbolizē piecas Dieva krātuves. Vietējā kirantu reliģijā kalns tiek uzskatīts par svētu.

Pirmie alpīnisti, kas kāpa Kančendžangā, bija Džo Brauns un Džordžs Bends no Lielbritānijas 1955. gada 25. maijā. Britu ekspedīcija īsto kalna virsotni apzināti nesasniedza, jo cienīja Sikimesu ticību, kas uzskatīja, ka kalns ir svēts un uzkāpt pašā virsotnē būtu zaimošana.
Tangkonama Peak smailē pirmo reizi tika uzkāpts 1933. gadā, un tad tā tika iziņota par slēgtu līdz pat 1998. gadam, kad to atkal atvēra kāpējiem. Tangkonama Peak ir virsotne, kas līdzīga populārajam Island Peak Everesta reģionā. Tā ir ar sniegu un ledu klāta virsotne, kur piegājiens norit pa klinšu krāvumiem. Kāpiens nav tehniski sarežģīts. Turklāt ar garantiju var apgalvot, ka neiekļūsim kāpēju “sastrēgumā”, kā tas dažkārt notiek uz Island Peak.

Kančendžangas kalnu reģionā joprojām mitinās daudz Tibetas bēgļi, kuru sadzīve ir stipri atšķirīga no Nepālas ieleju iedzīvotāju dzīves kalnu pakājēs. Mēs izmantosim Tibetiešu piedāvātos pakalpojumus gan mūsu sadzīves atvieglošanai trekinga laikā, gan šādā veidā uzlabosim viņu materiālo stāvokli skarbajā reģionā.

Trekings ir pietiekoši prasīgs dalībniekiem, gan fiziskā, gan psihoemocionālajā ziņā. Lai arī izmantosim vietējo iedzīvotāju pakalpojumus, porterus, tējas namiņus un lodžas, tomēr būsim prom no mājām vairāk par trim nedēļām un katru dienu pavadīsim ejot vidēji 6h. Trekings noritēs augstu virs jūras līmeņa, īpašu vērību veltīsim aklimatizācijas procesiem.  Kāpšanas pieredze nav obligāta, taču ir vēlama, jo katram dalībniekam ir jāapzinās riski, kuri saistīti ar atrašanos virs sniega zonas lielā augstumā.
Trekingam aicinām pievienoties arī pārgājienu cienītājus, kuriem nav mērķis uzkāpt Tangkonama Peak, bet izbaudīt Himalaju dabu un izstaigāt interesanto reģionu. Ja arī neesat kāpējs, Jūs varat pievienoties trekingam un dienās, kad būs kāpšana, izvēlēties alternatīvus maršrutus un apskates vietas uz kurām dosieties ar kādu no vietējās komandas gidiem.

Ar katru gadu trekinga apstākļi Kančendžangas reģionā mainās. Nesen tas bija pilnīgs kempinga trekings, šobrīd Kančendžangas trekings tiek uzskatīts par Tee house trekingu, kur nakšņošana notiek gan teltīs, gan tējas namiņos. Pamazām tiek būvētas lodžas  un atsevišķās vietās varēsim izmantot arī tās. Mums būs iespēja Himalaju dabu baudīt salīdzinoši neskartu.

PROGRAMMA

1. – 2. diena: Avio lidoums no Rīgas uz Katmandu, tālāk uz Bhadrapur.  Garš ceļs no mājām līdz startam. Nakts Katmandu, iespēja apskatīt galvenos objekus Thamel apkārtnē. Sagatavosimies trekinga ekspedīcijai, satiksim mūsu Nepālas komandu un dosimies pretī piedzīvojumiem - iepazīt Kančenčanga reģionu. Iekšējais lidojums uz Bhadrapur (40 min.), auto pārbrauciens uz apdzīvotu vietu Tharpu (1300m), kur sāksim trekingu. 

3. – 6. diena: Bhadrapur - Phakholing (800m) - Khewang (1920m) – Yamphudin (2080m). Iekšējais lidojums uz Bhadrapur (40 min.), auto pārbrauciens uz apdzīvotu vietu Tharpu (1300m), kur sāksim trekingu. 
Caur Tibetiešu un vietējo iedzīvotāju ciematiem, apmetnēm dodamies aizvien dziļāk iekšā kalnos pretī Kančenčangas dienvidu bāzes nometnei Yalung. Pirmās dienas iesāksim bez steigas adoptācijai/aklimatizācijai. Vidēji dienā ejam 5-7h. Nakšņojam lodžās.

7. – 9. diena: Torendin (2990m) - Tsheram (3870m) – Ramche (4565m)
Gar Simbula Khola upes ieleju kāpjam augšup. Caur rododendru mežiem un taka ved aizvien augstāk. Uzņemsim augstumu nesteidzoties. Vidēji dienā ejam 5-7n. Nakšņošana lodžās.

10. diena: Yalung bāzes nometne (4840m). Sasniegsim pirmo no mūsu mērķiem Kančendžangas dienvidu bāzes nometni.  Pastaiga gar Yalung ledāju. Lieliski skati uz Knačendžanga, Rothang un Kabru virsotnēm. Dienu var izmantot arī kā aklimatizācijas/atpūtas dienu. Nakšņojam lodžā.

11.- 12. diena: Sellea La Pass (4653m) – Ghunsa (3415m) – atpūtas diena. Selle La Pass pāreja ir labs aklimatizācijas un spēku pārbaudījums turpmākajam ceļam. Himalaju skati un ainavas ir kā lielisks bonuss šai dienai. Pēc pārejas nokļūsim Ghunsa ielejā, ciematā Ghunsa (3415m), atkal zaļā ielejā. Kāpiens būs ilgs un izaicinošs, bet skaists (9h). Ghunsā izmantosim laiku vienas dienas atpūtai, tas ir pēdējais lielais ciemats ielejā pirms kalna. Nakšņošana lodžās.

13.-15. diena: Khambachen (4050m) - Lhonak (4790m) – Pang Pema (5140m), jeb Kančenčangas ziemeļu bāzes nometne.  Pamazām no Rododendru mežu zonas atkal iesoļosim klinšu un ledāju valstībā. Jannu ziemeļu siena, Kančenčangas lēdāja mēle, kurā satek ledus straumes no vairākiem citiem apkārtnes ledājiem – tas viss vienuviet, elpa aizraujas Himalaju dabas varenuma priekšā. Taka vedīs atkal aizvien augstāk Himalajos un skarbākā apvidū, kur kādu laiku atvadāmies no augstuma zem 4000m līmeņa. Esam sasnieguši mūsu otro mērķi. Vieta no kuras sākas ekspedīcijas.
Vidēji dienā ejam 6-7h. Nakšņošana lodžās.

16. diena: Lhonak (4790m). Atpūtas, gatavošanās diena.  Esam veikuši labu aklimatizācijas programmu un esam gatavi kāpt Tangkonama virsotnē. Veicam tehnisko lietu atkārtošanas treniņus uz nogāzes. Papildus diena laika apstākļiem.

17. – 18. diena: Tangkonama Peak (6215m).  Lielais mēķis. Kāpjam uz Tangkonama High camp (5200m), našņojam teltīs. Agrā rītā izejam uz Tangkonama virsotni. Kāpiens nav tehniski sarežģīts, bet augstums un aukstums var prasīt savu, līdz ar ko būsim lēnā kustībā visu dienu. Pēc virsotnes atgiežamies High Camp, savācamies un dodamies lejā uz Lhonak (4792m).

19. diena: Rezreves diena sliktiem laika apstākļiem.  Cerams netiks izmantota un varēsim to veltīt nesteidzīgai apkārtnes izpētei, kautkur pa ceļam)

20. -23. diena: Laižamies lejup no augstajiem kalniem gar Ghunsa upes ielejas krastiem caur Tibetiešu ciematiem uz Taplejung Bazar (1820m).  Ainava kļūst zaļāka, skābekļa vairāk, apkārtne apdzīvotāka. Tapjelunga jau praktiski “lielpilsēta” ar civilizāciju veikalu un kafejnīcu izskatā. Dienā ejam vidēji 5-7h. Nakšņošana lodžās.

24. diena: Agri no rīta izbraucam ar apvidus auto uz Bhadrapur lidostu.  Ceļā paiet visa diena, cenšamies pagūt uz vakara avio reisu uz Katmandu. Nakts viesnīcā Katmandu.

25. diena: Esam atgriezušies kņadā, steigā, haosā – civilizācijā.  Visu dienu veltam Katmandu apskatei, tusiņa baudīšanai. Nakts viesnīcā Katmandu.

26.-27. diena: Avio lidojums Katmandu – Rīga. Ceļojums ir noslēdzies. Esam krietni izstaigājušies, pilni ar pozitīvām emocijām, kalnu sauli, D vitamīnu un enerģijas lādiņu tumšajiem Latvijas vakariem. Pilnai iespaidu gammai nakts starp avio reisiem Stambulā, viesnīcā. Ceļojums noslēdzies.
Esam agrā priekšpusdienā atgriezušies mājās.

CENA UN LAIKS

Brauciena laiks: 01.11.2021-28.11.2021

Pieteikšanās: Vēlama līdz 31.08.2021. Vietu skaits ierobežots, tāpēc - jo ātrāk, jo labāk.

Ceļojuma cena: 3750 EUR 

Vietu skaits: 10

Atlikušas: Grupa pilna, sekojiet līdzi informācijai par nākamajiem pasākumiem!

Savlaicīga pieteikšanās ļauj pilnvērtīgi sagatavoties kāpšanai un ietaupīt uz avio biļešu rēķina!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Aviobiļete Rīga - Katmandu - Rīga (880 EUR);
-> iekšējie pārlidojumi, sagaidīšana/pavadīšana lidostās, transfēri ar privātu transportu;
-> nakšņošana viesnīcās divvietīgos numuros Katmandu ar brokastīm, saskaņā ar programmu (Katmandu - 3 naktis), nakšņošana lodžās, tējas namos, teltīs trekinga laikā;
-> kāpšanas atļaujas, trekinga atļaujas;
-> porteru serviss trekinga laikā (viens porteris uz 2 grupas dalībniekiem);
-> grupas vadītājs ar augstkalnu pieredzi;
-> kopējais grupas inventārs – teltis, virves, virtuves aprīkojums;
-> ēdināšana trekinga laikā.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> papildus ēdināšana, kura nav paredzēta programmā;
-> personīgais alpīnisma ekipējums;
-> ceļojuma apdrošināšana;
-> personīgie tēriņi, tējas naudas vietējai komandai, vietējiem iedzīvotājiem.

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Andris Balodis
+371 26589113
andris@virsotne.lv