DIENASGRĀMATA. Kilimanjaro 2017

2017-01-13 00:00:00

Tanzānija - Kilimandžaro 2017

Piektdiena, 13. janvāris!! Aiziet! Ideāla diena, lai sāktu - sāktu ekspedīciju KILIMANDŽĀRO 2017!
Sekosim līdz ekspedīcijas gaitai un novēlam veiksmi un SAULAINU laiku :).

21. diena. (02.02.2017.) MURKŠĶU komanda atgriežas mājās!

Svinīgi varam paziņot to, ka trekinga ekspedīcija Kilimandžāro 2017. ir noslēgusies. Noslēgusies vairāk kā sekmīgi! Visi grupas dalībnieki, neskatoties uz dažādām grūtībām ir uzkāpuši gan Meru, gan Kilimandžāro virsotnēs! Visu gam lielie, gan mazie mērķi ir sasniegti un varam kopīgi jau plānot nākamos piedzīvojumus.
Starptautiskajā MURKŠĶU dienā visi MURKŠĶI beidzot atgriezās mājās. Sveicam visus MARMOTus!!! ;)

16., 17., 18. diena. (28-30.01.2017.) Zanzibāras salā!

Jambo! Beidzot esam atkusuši pēc aukstā kāpiena Kilimandžāro un varam pastāstīt, kā mums ir klājies pēdējās trijās dienās!
Katru rītu sākam 6:00 ar sportiskām aktivitātēm - rīta rosme trenera Aināra vadībā, pelde Indijas okeāna viļņos, kurš, vismaz no rītiem, nav karsts, bet patīkami uzmundrinošs pēc karstajām naktīm!
28. janvārī sveicām Kārli vārda dienā!
Pārējā laikā atpūšamies, vērojam vietējā ciema iedzīvātāju sadzīvi un ikdienu zvejojot okeānā, lasam skaistākos suvenīrus - gliemežvākus un cenšamies slēpties no karstās saules, lai neapdegtu.
Vienu pēcpusdienu bijām aizbraukuši uz Zanzibāras vienīgo pilsētu - Stone Town, kas ir slavena ar arābu arhitektūru un pazīstama kā Fredija Merkūrija dzimšanas vieta. Vērojam saules rietu pār pilsētas jumtiem. Skaisti! :)
Nākamajā dienā nolemjam aiziet līdz slavenai salas vietai - Rock Cafe, kas atrodas uz klints okeānā. Bēguma laikā tai var piekļūt sausām kājām, bet paisuma laikā - peldus! :)
Izpētam, ka mūs interesējošais objekts atrodas 10 km attālumā, ja iet gar krastu. Ekipējamies, lai neapdegtu, un pēc brokastīm lēnām dodamies savā "ekspotīcijā".
Pēc 6 km smilšainā pludmale beidzas un sākas vulkāniskās klintis. Tā kā vēl ir bēgums, uzvelkam apavus un uzmanīgi dodamies uz priekšu pa asu lavu. Paisuma laikā šis ceļš gan nav izejams.
Beidzot parādās arī mūsu mērķis - skaistas bildes un aukstu alu esam godam nopelnījuši!
Atpakaļ uz savu viesnīcu braucam ar taksi, jo krasta ceļš vairs nav izejams!
Šodien, 31.01., dosimies pastaigā uz otru pusi - līdz Red Monkey!

15. diena. (27.01.2017.) Sveika Zanzibāras sala!

Nepierasti pamosties gultā baltos palagos! :)
Režīms ir iestrādājies: 06:00 visi jau modušies!
Lēnām pārkrāmējam mantas - biezās un netīrās tālāk, pludmales - tuvāk! Nomazgājam Kilimandžāro pelniem klātos zābakus, izžāvējam guļammaisus un dūnu jakas!
Daži vēl iziet pilsētas ielās.
Es sirsnīgi pāris stundas pavadu sarunā ar latvieti Ievu, kura Arušā dzīvo un strādā jau vairākus gadus.
Pusdienlaikā izbraucam uz mazo Arušas lidostu un 15:15 jau nolaižamies Zanzibārā!
Sveiks okeān! Sveika saule! Sveika atpūta!!!

14. diena. (26.01.2017.) Atvadas no Kilimandžāro!!!

Grupa šodien veiksmīgi pabeigusi pēdējo trekinga posmu un nokāpusi lejā no Kilimandžāro kalna.
Visi priecīgi par paveikto. Šovakar neliels, svinību/atvadu pasākums Arušā un rīt jau visi dodas tālāk uz Zanzibāras salu. Joprojām gaidām no dalībniekim paplašinātu stāstu un bildes par piedzīvoto kāpiena laikā.

Irina: Lejup pretī civilizācijai.
Jambo!
Mostamies pēc pēdējās pavadītās nakts teltīs, brokastis, tējas nauda komandai. Pateicībā pretī saņemam dziesmu un deju koncertu! Atvadamies no mūsu palīgiem un atlikuši pēdējie 10 km lejup cauri lietus mežam līdz civilizācijai!
Pa ceļam papriecājamies par baltastainajiem Colobus pērtiķiem, sniedzam palīdzību un iedodam pretsāpju zāles vienam porterim ar stiprām zobu sāpēm, lai tiek līdz pilsētai un ārstam.
11:00 jau esam pie izejas vārtiem, pēdējā reģistrācija un paraksti uzkāpušo žurnālā un dodamies uz Arušu, jo esam ļoti noilgojušies pēc Aināra un dušas :)!
Vakariņu laikā visi saņem sertifikāta apliecinājumu par uzkāpšanu Kilimandžāro virsotnē. Jaukā svētku gaisotnē dalamies ar iespaidiem, par fiziskām un emocionālām sajūtām kādas katram bija šajās pēdējās 6 dienās!
Rīt dodamies ļoti pelnītā atpūtā uz Zanzibāru!
Hakuna Matata!!

13. diena. (25.01.2017.) URA!! Kilimandžāro virsotne ir sasniegta!!!

Tiko saņemta SMS īsziņa no Natālijas Pagastas:
"Jambo! Kilimandžāro virsotne ir sasniegta!! Uzkāpām visi deviņi! Bija ļoti stiprs vējš, auksts un piedevām vēl Uhuru Peak klāja mākonis, tāpēc panorāmas skati izpalika.
Visi malači! Šobrīd jau esam lejā šturmēšanas nometnē Barafu un atpūšamies!"
Apsveicam visus ar panākumu!!! Gan jau vēlāk saņemsim izsmeļošāku informāciju, sekojiet līdz!
Paldies visiem, kas turēja īkšķus par VIRSOTNEs komandu :)

Irina: VIRSOTNES diena (5895m).
Jambo!
Pirms pusnakts ceļamies un pošamies izšķirošajā kāpienā. Nakts ir silta, neliels vējiņš, debesis skaidras. Dažiem šķiet, ka saģērbušies par biezu... :)
Startējam pusnaktī visi kopā Azizi pavadībā. Pirms un aiz mums galvas lukturīšu gaismu virtenes.
Pēc pirmās stundas Vladimirs nolemj iet citā tempā un ar viņu paliek viens no gidiem. Skaista zvaigžņota debess - redzam Lielos ratus - zvaigznes šķiet tik tuvu, bet priekšā esošās gaismas lampiņas - tik tālu!!
Pēc laika Mārtiņš un Iveta vēlas samazināt tempu- lielākas pauzes nepieciešamas. Es palieku ar viņiem un ar mums gids Livingstons. Kādu laiku ejam četratā. Pamanu, ka neredz vairs zvaigznes. Ir nomācies, kļūst strauji vēsāks. Ceļas ass, stiprs vējš, ir noteikti zemāk par 0 grādiem! Izelpa apsarmo uz sejas, kapucēm. No gaisa sāk krist arī nokrišņi un visi pamazām apledojam...
Nomainu plāno dūnu jaku uz biezo ar membrānu. Brīvo jaku uzvelku Livingstonam, kuram ir auksti. Pirksti salst cauri diviem cimdiem, no kuriem vieni ir biezie dūraiņi. Dzeršanas sistēma un ūdens plastmasas pudelē aizsalst. Paliek tēja termosā.
Vienā pauzes brīdī Iveta panāk priekšējo pamatgrupu. Mēs cīnāmies līdz Stella point trijatā - es, Mārtiņš un Livingstons. Ejot gaidu, kad beidzot sārtosies pamale un lēks saule, kas nesīs siltumu un gaismu. Bet tā nenotiek. Paliek gaišāks, bet visapkārt mākoņu migla, kurai saule netiek cauri. Stiprais vējš nežēlīgi dzeļ vaigos un degunā, tiklīdz tie nav piesegti. Livingstons mums dzied dziesmas, lai mēs nepadotos un kustētos uz priekšu. Sajūta nav laba. Beidzot 6:00 ieraugu krātera malu un Stella point. Piesēžam ar Mārtiņu iedzert tēju un uzkost riekstiņus. Sākam iet pēdējo posmu, bet uzreiz atbrīvojos no tikko dzertās tējas ar riekstiņiem! Par brīnumu paliek labāk, redzu priekšā pamatgrupu. Atstāju Mārtiņu lēnām virzoties ar Livingstonu un ķeru priekšā esošos! Netālu no finiša tos panāku!
7:00 esam pie Āfrikas kontinenta augstākās atzīmes! URA!!
Prieku nomāc mežonīgi aukstais un stiprais vējš. Panorāmas nav - balts "piens" visapkārt. Pirksti nevar atvērt rāvējslēdzējus, lai paņemtu foto kameras. Lielākai daļai aukstumā telefoni un akumulatori nedarbojas. Tomēr riskējam izvilkt karogus un noturēt vējā vienai kopbildei. Uzreiz dodamies atpakaļ ceļā. 100m no finiša pretī nāk Mārtiņš. Nolemju vēlreiz ar viņu aiziet līdz atzīmei, jo saprotu, ka nobildēties viņam nebūs spēka. Uzreiz dodamies atpakaļ. Vienā brīdī atveras mākoņi un parāda Kilimanjaro ledāju, bet mirklis ir tik īss, ka pat nepaspēju nobildēt. Pie Stella point panāku pamatgrupu un - ar sajūsmu ieraugu, ka Vladimirs ir uzkāpis līdz krātera malai! Super malacis!! Apskaujamies, nobildējamies, bet lieku iet viņam līdz finišam, jo redzu, ka jūtas puslīdz labi! Mēs gan jau ātrāk lejā. Seko garais un nogurdinošais nokāpiens.
10:00 visi kopā astoņi esam Barafu nometnē. Tikai te daži atslābst, saprot, ko izdarījuši :) un ļauj vaļu prieka un emociju asarām.Pēc pusotras stundas nokāpj arī Vladimirs!
Neilga atpūta, paēdam pusdienas (kam ir apetīte) un aicinu visus ātrāk posties lejup, kur organisms varēs ātrāk atjaunoties.
Seko vēl 4 stundu kāpiens lejup līdz 3000m Mweka nometnei. Beidzot silts un nenormāli daudz skābekļa!! :)
Piesēžam iemalkot upeņu balzāmu un apēdam pēdējo šprotu bundžu.
Pēc vakariņām neviens nesūdzējās par bezmiegu, gulējām kā murkšķi!

12. diena. (24.01.2017.) Baranco camp - Barafu cmap (4550m).

Jambo!
Jauns rīts, jauns izaicinājums!! Būtībā šodiena noslēgsies tikai nākamās dienas vakarā! Rīta rosmei - kāpiens Baranco klinta sienā! To pieveicam pusotrā stundā, jo, salīdzinoši ar citiem gadiem, ir mazāk grupas un nav sastrēguma uz klints takas!
Skaists laiks, izbaudām dažādās varenā Kilimandžāro ainavas!
12:00 jau esam Karanga starpnometnē. Gaidām, kad tiks pagatavotas siltas pusdienas. Vistas stilbs ar frī kartupeļiem un kāpostu salātiem pazūd mūsos līdz pēdējai kripatiņai!!
Pēc pusdienām nesteidzoties turpinām kāpt uz Barafu nometni. Arī Vladimirs ir atradis savu tempu un jūtas labi.
Ap 16:00 esam Barafu miglainajā nometnē.
18:00 vakariņas un ejam gulēt, lai 23:00 celtos augšā un izdarītu to, kādēļ visi šeit esam!
Lala Salama (Ar labu nakti)!

11. diena. (23.01.2017.) Kāpiens Kilimandžāro turpinās.

Grupa ir devusies sešu dienu kāpienā Kilimandžāro. Atrodoties maršrutā bieži vien ir neparedzamas sakaru problēmas. Zināms tas, ka 21.01.17. visi šķīrās no Aināra, kurš saudzējot celi, devās paceļot pa Tanzānijas Nacionālajiem parkiem, bet pārējie dalībnieki veiksmīgi tikuši līdz Machame vārtiem, kur nokomplektētas vietējo komandas pavadībā devušies pretī Kilimandžāro virsotnei.
Iespējams nākamās, izvērstās ziņas saņemsim tikai 26.01.17., kad grupa būs atgriezusies "uz zemes" :)
Šodien pēc plāna, ir paredzēts aklimatizācijas kāpiens līdz Lava Tower (4639m) pakājei un ierašanās Baranco Camp (3950m), kas ir pēdējā nometne pirms šturmēšanas nometnes. Gaidīsim ziņas.

Irina: Jambo!!
Shira camp - Baranco camp (3950m).
Šodien priekšā garāka un interesantāka diena!! Pēc ikdienas rīta "procedūrām" - mazgāšanās, pakošanās, brokastis, sejas un roku iesmērēšanas ar krēmu - dodamies trešās dienas pārgājienā! Saulīte spīd tieši pretī! Ir silti un soļojas labi!
Pēc pāris stundām atkal jau mākoņu migla. Kāpjam uz Lawa tower - 4639m, kas brīžam iznirst no miglas, brīžam, ir neredzams.
Sasniedzam augstumu, kas atbilst pirms tam uzkāptajai Meru virsotnei. Šeit paēdam līdzi nesto "lench box", paelpojam retināto gaisu un kāpjam lejā uz Baranco nometni.
Ieleja līdz Baranco nometnei ir skaista, ar ūdenskritumiem un augiem "Senecio Kilimanjari", kas aug tikai šeit, uz kalna, nekur citur pasaulē! Neskaitāmi foto, bet dažiem arī neliels sagurums un emociju izvirdums.
Nometnē rupmaize ar šprotēm un sīpoliem papildina mūsu, tā jau lielisko, ēdienkarti!
Saulrietā debesis noskaidrojas. Redzam vareno Baranco sienu un skaistu Zelta maliņu kalnam!! Visi atguvušies, apetīte, noskaņojums un miegs labs!!

10. diena. (22.01.2017.) Machame Gate - Shira camp (3840m).

Jambo!
Mostamies 06:00, kopā ar pirmajiem saules stariem un pārējo nometni - režīms iet gulēt 21:00 un mosties 06:00, būs visu nedēļu!!
Brokastis, saliekam dienas somā obligātās mantas - ūdens, enerģijas batoniņi, pretsaules krēms, lietus jaka - nūjas rokās un 08:00 aiziet!!
Šodien ir stāva, akmeņaina taka, bet līdz ar to ātri krājas augstuma metri! Esam virs meža, sākas krūmāji, bet paveras lieliska ainava - redzam, kur atrodamies: zem mums ir lietus mežs, tālumā redzam Meru kalnu! Pauzē foto un obligātā ūdens dzeršana! Natālija ir iecelta par galveno "droporgu": ik pa laikam visiem jāatgādina, ka jāpadzeras! Tas ir svarīgi aklimatizācijai!
Kārlis un Vladimirs uzņēmuši ātrāku tempu un kāpj pa priekšu. Neklausa! Saku: "Pole, pole", kas svahili valodā nozīmē "lēnām"! Jo galvenais ir lēnām organismu pieradināt pie augstuma, laiks mums ir pietiekoši un nav kur skriet!
Pamazām mūs panāk un pārklāj mākoņi.
Neskatoties uz nesteigu, Shira nometnē ierodamies jau 12:00!! Pēdējos pāris simtus metrus Vladimirs ir bālāks un pavisam lēns - skriešana nav sevi attaisnojusi.
Visa diena nometnē - komanda sagatavojusi siltas pusdienas. Izejam pastsigāt uz Shira cave un pakāpjamies nedaudz augstāk uz klints, kur baudām skatus uz nometni un apjaušam milzīgos Kilimanjaro plašumus! Pastaiga nāk visiem par labu, jūtamies lieliski!!

9. diena. (21.01.2017.) Sākam no Machame Gate (1480m).

Agri mostamies Jambo kempingā un 7:00 jau esam pabrokastojuši, sakrāmējušies mašīnās un gatavi izbraukt caur Arušu uz Kilimandžāro! Atvadamies uz nedēļu no Aināra, laikā, kamēr mēs kāpsim, apmeklēs Serengeti un Tarangires nacionālos parkus, kā arī vietējo mednieku cilti un citas interesantas vietas.
Arušas viesnīcā atstājam liekās mantas, piestājam pie pasta, veikala un sagaidām pavadošo komandu. Pie starta vārtiem Machame esam tikai ap 13:00. Tuvumā dzirdam ducinot pērkonu, bet ceram, ka tas mūs neskars. Vēl jauzgaida, kamēr nokārtoju formalitātes, porteri sadala mantas un izejam diezgan vēlu - tikai 14:30!
Citu grupu ir uz pusi mazāk, kā iepriekšējos gadus, bet tik un tā cilvēki no ASV, Francijas, Austrālijas, Vācijas, Zviedrijas, Japānas, Peru, Nepālas, Norvēģijas u.c. mēģinās uzkāpt Kilimandžāro!
Nocietušies, naski sākam soļot. Apmēram pēc 15 minūtēm mūs tomēr sasniedz pērkona negaiss un silta, bet stipra lietusgāze. Velkam virsū lietus jakas un turpinam ne tik jaukos apstākļos, bet visi ir pozitīvi noskaņoti - tāpēc jau tas saucas lietus mežs un izbaudām to par 100%!!
Pēc stundas lietus pāriet un paspējam līdz nometnei vēl apžūt! Machame nometnē 2890m augstumā ierodamies 17:30.
Mūsu teltis šoreiz ir uzceltas ne visai labā vietā, ļoti cieši viena pie otras un citām grupām. Sadalamies pa teltīm. Grupa aprod ar ēdināšanas un citas sadzīves kārtību un varam baudīt pirmo vakaru un nakti uz varenā vulkāna!!

8. diena. (20.01.2017.) Manyara Nacionālais parks.

Irīna Odziņa: Jambo! Rītu sākam ar peldi un vingrošanu atsvaidzinošā baseinā!
Brokastīs sveicam Ilonu jubilejā! Tad lecam džipos un dodamies uz netālo Manyara ezera Nacionālo parku. Pēc vakardienas dzīvnieku pārpilnības šeit jau nav tik daudz pārsteigumu. Atšķirība ir daudzie putni, kam patīk uzturēties ūdens tuvumā un daudzie dažādu sugu pērtiķu bari. Atkal mūs ļoti iepriecina vairākas žirafes! Viens žirafju tēviņš ir patiešām milzīgs!!!
Pēc pusdienu pauzes, kur sabildējam baobabus un termītu veidojumus, neesam redzējuši tikai ziloņus... bet arī šeit ir veiksme - vispirms divi skaistuļi, tālāk vesels pulks ar labsirdīgajiem milzeņiem! Dzīvnieku "plāns" Izpildīts un pārpildīts!
Pēc parka apmeklējam vietējo tirgū - nopērkam suvenīrus, augļus. Atrodam frizētavu, kur Ilonai sapin daudzās bizītes... tikmēr vietējie izklaidē mūs un mēs viņus! :)
Vakariņās kopā ar vietējiem vēlreiz sveicam Ilonu ar kūku, ko pagatavoja speciāli mūsu pavāri, ar svecēm un dziesmām!!
Pēc tam vēl noskatamies vietējās deju grupas priekšnesumus un paši ar mazliet izlokam kājas!
Vakarā krāmējam somas jau kāpienam Kilimanjaro! Dīvaini, ka šajā karstumā jādomā par dūnu jaku un dūraiņiem :)!
Rīt agri no rīta braucam uz Arušu un tad tālāk uz Machame vārtiem, kur sāksies kāpiens Āfrikas augstākajā punktā!
Hakuna Matata!!

7. diena. (19.01.2017.) Ngorongoro Nacionālais parks.

Irīna Odziņa: Jambo! Šodien apmeklējām Ngorongoro Nacionālo dabas parku, kas atrodas senā, vulkāniskas izcelsmes, milzu krāterī un ir viens no Tanzānijas lepnumiem. Priecājāmies par visa veida Āfrikas zvēriem un putniem! Jau tikko iebraukuši krāterī, uzreiz satiekam lauvu tēviņu. Protams, nesakitāmas zebras, bufalo, antilopes, strausi. Satiekam veselu koloniju ar mūsu stārķiem! Skaisti mums nopozē nīlzirgs un kārpcūciņas!
Bet pats labākais - laimējas vērot, kā piecas lauvu mātītes ielenc un uzbrūk vientuļam bufalo! Notiek īsta cīņa - lauvenes lec bullim mugurā, bet tas riņķo un uzbrūk lauvām. Savainotajam bullim izdodas aizbēgt! Lauvām būs jāmēģina vēlreiz citur...
Savā pirmajā atpūtas dienā redzējām ļoti daudz no tā, kas mūsu platuma grādiem ir eksotika!! :)

6. diena. (18.01.2017.) Lejup no Meru

Irīna Odziņa: Jambo! Vakar visi jau 20.00 pie miera - nostaigājušies, piekusuši!!
No rīta visi atkal alkstam kustēties, it sevišķi Ainārs :)!
Neskatoties uz karstumu, esam saģērbušies "garajās" drēbēs, lai neapdegtu saulē.
Pa ceļam redzam dažādas stirnas un mērkaķu ģiemeni.
Papriecājamies par kārtējo ūdenskritumu un nokāpiena beigās mūs sagaida saldais ēdiens - 12 žirafes!! Varam tās aplūkot un sabildēt ļoti tuvu!!
Pie parka izejas Momela Gate pateicamies un atvadāmies no mūsu pavadošās komandas - reindžera, gidiem, pavāriem un porteriem!
Mūsu ceļojuma pirmā daļa ir veiksmīgi noslēgusies! Tagad divas dienas atpūtīsimies, baudot Āfrikas dabu un dzīvniekus Tanzānijas Nacionālajos parkos! Rīt dodamies uz lielo Ngorongoro krātera Nacionālo parku.

5. diena. (17.01.2017.) Meru virsotne (4566m)!

Irīna Odziņa: Jambo! Pusnaktī ceļamies un jau pēc 40 minūtēm esam gatavi iziet uz Meru virsotni!
Pirmo reizi sešu gadu laikā ir tik lielisks laiks: silts, skaidrs, brīžiem tikai neliels vējiņš. Daudz zvaigžņu debesīs, pilsētu ugunis tālu lejā un Kilimandžāro siluets fonā!
Soļojam nelielā ātrumā visi kopā. Apmēram pusceļā dažiem vīriem parādās pirmās nespēka vai augstuma iedarbības pazīmes. Mazliet sadalāmies, bet turpinām kustēties uz priekšu! Pēdējie stāvie metri uz klintīm katram ir cīņa pašam ar sevi.
Precīzi 6.00 visi deviņi esam sasnieguši Meru 4566m virsotni!!! Meru ir otrais augstākais kalns Tanzānijā! Aust gaisma, sārtojas pamale un visi gaidām uzlēcam sauli pār Kilimandžāro un Āfrikas kontinentu. Redzamība lieliska! Lieliski apskatāms arī pats Meru krāteris un plašumi aiz kalna uz visām pusēm!
Lēnām un uzmanīgi dodamies lejup! Baudām skaistos skatus pa ceļam. 10.00 jau esam atpakaļ Saddle Hut nometnē. Pēc atpūtas un pusdienām 13.30 dodamies lejup uz Mirakamba Hut nometni, kur mūs sagaida Ainārs. Stāstām piedzīvoto un pārdzīvoto! Rīt vēl lejup un tad jau mazliet civilizācijas un citu zvēru :).
Aklimatizācijas kāpiens noslēdzies veiksmīgi. Sveicieni visiem!
P.S. Bildes un pērējie iespaidi sekos nedaudz vēlāk, kad nolaidīsimies uz zemes, to ir daudz :)

4. diena. (16.01.2017.) Mariakamba Hut - Saddle Hut (3510m).

Irīna Odziņa: No rīta mostamies sprigani un gatavojamies turpināt kāpienu. Diemžēl Ainārs vēl Latvijā esot sportojot satraumējis celi un nolemj palikt gaidīt mūs Mariakamba Hut nometnē. Atvādamies uz kādu laiku no Aināra.
Mēs deviņi + abas lietuviešu meitenes, Gideona vadībā ienirstam pasakainajā lietus mežā. Ir saulains, patīkami silts - vairs nemoka karstums, tāpēc ļoti raiti kāpjam.
Pa ceļam sastopam mērkaķu saimi, dažādus putnus un "svaigi ceptus" bufalo atstātos pierādījumus :). Par laimi, mūsu ceļi nekrustojas! Arī Kilimandžāro grēda mums parāda savu cepuri virs dūmakas.
Pēc 2 stundu kāpiena esam pacēlušies jau virs lietus mežu zonas un turpinām zig zagā pa izdegušiem krūmājiem, kurus nopostījis ugunsgrēks pirms pusotra gada. Jaunie asni sāk dīgt, bet vēl ilgs laiks paies, kamēr postījums atjaunosies.
11.40 jau esam Saddle Hut (3510m). Visi jūtas tik perfekti, ka nolemjam uzreiz iet aklimatizācijas pastaigā uz Little Meru (3820m), un pēc tam pusdienot!
Laiks ir skaidrs un kāpjot redzam savu nākmās nakts maršrutu, vēl augstāk skatienam paveras Meru krāteri.
Pēc nepilnas stundas esam Little Meru virsotnē 3820m! Foto sesija, sajūsma par apkārtējo ainavu, prieks par jau paveikto. Dažus mazliet baida attālums līdz Meru lielajai virsotnei un māc bažas, bet pagaidām uztraukumam nav pamata!
14.00 esam atpakaļ lejā nometnē. Pusdienas, brīvais laiks, vakariņas, guļam līdz 24.00, lai startētu augšup!

3. diena. (15.01.2017.) Aruša - sākam kāpienu Meru.

Klāt diena, kad sākas aklimatizācijas kāpiens Meru kalnā. Pirmā diena šajā kāpienā nav īpaši sarežģīta. No Arušas neliels pārbrauciens uz Meru Nacionālo parku, formalitāšu nokārtošana pie Momela vārtiem un reindžera pavadībā grupa dodas iekšā safari krūmājā.
Jāsasniedz nometne Mariakamba Hut (2510m), lai rīt dotos augstāk.
Pagaidām saņemtas dažas bildes no Arušas pirms grupas starta. Gaidīsim ziņas vēlāk.

Irīna Odziņa: Šodien sākām aktīvo programmu.
No rīta sakārtojām Meru kāpienam nepieciešamo ekipējumu, liekās mantas atstājām viesnīcā.
8.30 ir klāt mūsu jau vairākus gadus pazīstamie gidi: Joseph, Azizi, Jonys un pavāri Zablons un Sanga.
Mūsu grupas sastāvs pieaug! Kopā kāpienu augšup sāk arī divas jaunas meitenes no Lietuvas - Ulla un Alvīne, kuras strādā brīvprātīgo darbu Kenijā - zobu higiēnistes - un pirms atgriešanās Lietuvā apceļo Tanzāniju.
Pēc formalitāšu nokārtošanas, ap 12:00 Reindžera Gidiona pavadībā sākam soļot! Jau gandrīz uzreiz piestājam vērot žirafes un cūku ģimeni, kas naski jož pa pļavu. Ļoti karsts, līdzpaņemtos 3 litrus ūdens izdzeram nemanot.
Pakavējamies pie lielā vīģes koka, ieturam pusdienas pie skaista ūdenskrituma. Nokāpjam arī nedaudz zemāk, paskatīties vēl pāris skaistus ūdenskritumus.
Piepeši sāk līt. Nevaram saprast, cik stiprs un ilgs lietus būs, jo ir silts un negribās vilkt lietus jakas. Tomēr uzvelkam! Pēc pāris minūtēm lietus pārstāj līt. Toties gaiss ir spirgtāks, svaigāks un patīkamāka soļošana!
Pēc 17.00 esam Mariakamba Hut 2510m.
Visi jūtamies labi. Lielākais pārbaudījums bija karstums!

2. diena. (14.01.2017.) Aruša - adaptējamies apstākļiem, gatavojamies startam.

Irīna Odziņa: Jambo! Visa komanda ar visu bagāžu esam ātri un veiksmīgi nokļuvuši galā! Šoreiz Turkish Airlines bija ļoti ideāls savienojums un jau 05:00 no rīta esam siltās gultiņās ļoti zaļā viesnīciņā Arušas pilsētas zaļajā galā!
Pusdienas laikā izejam pilsētas apskatē - samainīt naudu pret Tanzānjas šiliņiem, nopirkt īstus augļus vietējā tirgū. Nepierasts karstums pēc Latvijas ziemas: + 31C! Saule, saule, saule, kuras tik ļoti pietrūkst šai gadalaikā mājās, te tās ir pamatīgi daudz :).
Pēcpusdienā tiekamies ar mūsu gidu Džozefu (Joseph) saņemam pēdējās instrukcijas par to, kas mūs sagaida un kāds ekipējums būtu vispiemērotākais kāpienam aklimatizācijas virsotnē - Meru kalnā (4566m). Sakrāmējam visu nepieciešamo, jo rīt jau 8:00 dosimies ceļā!

1. diena. (13.01.2017.) Rīga - Aruša (Tanzānija)

Šodien no Rīgas lidostas pretī saulei uz tālo Āfrikas kontinentu devās jau septītā VIRSOTNEs organizētā ekspedīcija ar mērķi sasniegt Āfrikas augstāko punktu - Kilimandžāro Uhuru Peak virsotni (5895m).
Ekspedīcjas sastāvā: Ilona, Ainārs, Kārlis, Dace, Edgars, Vladimirs, Mārtiņš, Iveta un divas VIRSOTNEs pārstāves Irīna un Natālija. Visi apņēmības pilni iepazīt Tanzānijas unikālo dabu un izbaudīt kalnu piedzīvojumu.

Pēc pēdējām ziņām grupa veiksmīgi sasniegusi Stambulu un bez kavēšanās devusies tālāk uz Arušu Tanzānijā.