Dodoties jebkurā piedzīvojumā, it īpaši, ja tas ir pārgājiens, kurā ir plānots nakšņot, vienmēr ir rūpīgi jāpārdomā līdzi ņemamo mantu saraksts. Protams, pārgājieni mēdz atšķirties pēc savas būtības un Kolka-Dubulti ir kaut kas pilnīgi savādāks, kā ierastais pārgājiens, tomēr tas ir pārgājiens, kas paredz nokļūšanu no punkta A līdz punktam B, mērojot šo attālumu kājām, un nakšņojot brīvā dabā.

Kolka - Dubulti ir vairāk stratēģisks pārgājiens, kur īpaši jāpiedomā par savu līdzi ņemamo ekipējumu, jo maršruta beigu posmā katrs grams šķitīs kā nasta. Pārgājiena būtība ir noiet samērā lielu attālumu nelielā laika sprīdī, bet kāpēc, lai to neizbaudītu ar zināmu komfortu?

Pareizi izvēlēta mugursoma, pārbaudīts guļammaiss, laicīgi ienēsāti apavi un piemērots apģērbs to spēj nodrošināt.

MUGURSOMA

Mugursoma ir viena no neatņemamākajām jebkura pārgājiena ekipējuma sastāvdaļām. Tai ir jābūt ne tikai vieglai, bet arī ērti un funkcionālai.
Mugursomas tilpuma izvēle ir tikai viens no faktoriem. Vēl ir mugursomas konstrukcija, nodalījumu un kabatiņu esamība, somas satura piekļuves punkti un citas sīkas nianses.

Vieglās Tempest un Talon sērijas mugursomas ir īpaši piemērotas garām multi sporta distancēm, tamdēļ tās lieliski derēs arī Kolka - Dubulti gājienam.
Eja 38 un Exos 38 mugursomas ir aprīkotas ar ventilējamu muguras rāmi, kas nodrošinās ne tikai lielisku ventilāciju karstajā laikā, bet arī teicami sadalīs svaru.
Skimmer un Skarab ir jaunums Osprey kolekcijā - tās ir vienkāršas bet funkcionālās vienas dienas pārgājienu mugursomas ar integrētu lietus pārvalku!

APAVI

Ir daudz dzirdēts par noberztām kājām un tulznām, tas viss ir nepiemērotu apavu vai nepareiza izmēra sekas. Ļoti daudzi apavus izvēlas pēc svara, kas īsti pareizi nav, jo apavi, tāpat ka viss cits tiek izstrādātas konkrētam mērķim. Un nereti superviegli apavi ir paredzēti mazām slodzēm.

Kolka - Dubulti gājēji pieredze ir ļoti atšķirīga - no korkšiem līdz pat ādas trekinga zābakiem. Abos gadījumos pastāv savi riski.

Arī pareizu zeķu izvēle ir ļoti svarīga un te lielais vairums ir vienisprātis - ir nepieciešami vairāki pāri kvalitatīvu sporta zeķu.

Zemie taku skriešanas apavi ar GORE-TEX ir laba izvēle, ja domājiet par mitruma un smilšu iekļūšanu apavos. Gore-TEX membrāna lieliski pasargās no šiem apstākļiem un padarīs iešanu daudz komfortablāku.
La Sportiva Lycan taku skriešanas apavi ir lieliska izvēle tiem, kuri vēlās savām kājām sniegt vēsu vidi. Patiecoties teicamai ventilācijai un vidēja raupjuma protektoram Lycan ir izcils vidēju distanču taku modeli.
Ja ātrums nav primārs, bet stabilitāte gan, tad TX4 Mid Gore-TEX ir īstā izvēle. Viegli pusaugstie zābaki gādās par potītes stabilitāti visa ceļa garumā, kā arī pasargās no smilšu iekļūšanas apavos un ātru tulznu veidošanos.
Ja ir nolemts iet bez apstājas, tad šīs pusgarās zeķes ar kompresijas efektu būs īstā izvēle. Tās teicami tiks galā ar sviedru novadīšanu un samazinās tulznu varbūtību līdz minimumam.
Domājot par rezultātu nevis ātrumu, mēs ieteiktu raudzīties Peregrino zeķu virzienā, kas ir izstrādātas iedvesmojoties no Santjago svētceļniekiem un ir paredzētas garām distancēm.
Izvēloties zemos apavus var izlīdzēties arī ar īsajām zeķēm, kurām ir pastiprināts purngals un pēdu daļa, lai absorbētu triecienus un saglabātu pēdai komfortu.
Īsās bahilas kombinācija ar zema profila apaviem varētu būt labs risinājums, lai pasargātu sevi no smiltīm un nevilktu smagnējos augstos zābakus.
Slodzi kājām var mazināt izmantojot kompresijas zeķes. Tās uzlabo asinsriti un piegādā muskuļiem nepieciešamās minerālvielas, tādējādi samazinot krampju varbūtību.
Ja ir nolemts iet ar veciem, jau pārbaudītajiem apaviem, tad jāatceras, ka arī tie ir pienācīgi jāapkopj un reizi sešos mēnešos ir vēlams nomainīt pēdiņu.

APĢĒRBS

Kolka-Dubulti gājienā zināma uzmanība ir jāpievērš arī apģērbam - īpaši padomājot par lietus varbūtību, lai arī citus gadus laiks ir lutinājis, nav zināms, kāds tas būs šogad.
Tiem, kas plāno iet arī nakts stundās īpaši noderēs plāni cimdi, cepure vai buff lakats.

Pončo jeb lietus apmetnis var būt labs glābiņš, ja uznāk vētra ar nokrišņiem. Turklāt to var ērti pārlikt pāri mugursomai, pasargājot to un tās saturu no samirkšanas.
Viegla un kompakta lietus jaka var paglābt no nevēlamas samirkšanas gājiena laikā. Tā neaizņem daudz vietas ir elpojoša un pilnībā ūdensnecaurlaidīga.
Ērtās biksēs būs pavisam cits komforts iet šos daudzos kilometrus. Ātri žūstošs un staipīgs audums paliks tikpat ērts arī tam samirkstot, turklāt pie pirmajiem saules stariem tas izžūs dažos mirkļos.

Gulēšana

Atpūta ir ļoti svarīga enerģijas atgūšanas sastāvdaļa un kvalitatīvs miegs ir neatņema tās sastāvdaļa. Protams, šis nav tas gadījums, kad būs vēlme ilgi gulšņāt. Tāpēc ir jāpadomā par efektīvu guļvietu, kas reizē nebūtu smaga, kuru varētu vienkārši uzstādīt, un tādu kurā varētu arī pilnvērtīgi atpūsties.

Daļa izvēlas telti, citi izvēlas nakšņot zem klajas debess, citi uzskata šūpuļtīklu par labu alternatīvu.

Šūpuļtīkls jeb hamoks ir lielisks veids kā atpūtināt kājas un ķermeni no lielās slodzes. Turklāt to uzstādīt ir ļoti vienkārši. Jāatcerās arī par knišļu esamību - te talkā nāks odu tīkls.
Labs paklājiņš ir ne mazums svarīgs kārtīgam miegam. Parasti izvēlē nostājas starp mīksto un kompakto pašpiepūšamo un vieglo, bet lielo putu paklājiņu.
Domājot par guļammaisu jāpatur prātā dažas svarīgas lietas - gulēšanas temperatūra, svars un tilpums. Dūnu guļammaiss būs mazāks, vieglāks un siltāks, bet nedraudzīgs pret samirkšanu.

Noderīgi

Bez iepriekš minētajām lielajām mantām ir virkne dažādu sīkumu, kas var noderēt gājiena laikā. Lietas, kas sniegs papildus komfortu gan ejot, gan arī guļot vai pavadot laiku nometnē.

Pietiekama ūdens uzņemšana ir ārkārtīgi svarīga, lai nerasto tūska uz kājām un būtu mazāks nogurums.
Lielisku svara sadali spēj nodrošināt trekinga jeb pārgājienu nūjas. Tās lieti noderēs arī šķērsojot upes.
Ejot nakts stundās nereti daudzi sūdzās par salstošajām rokām. Viegli un plāni cimdi var glāb šo situāciju.
Universālais Buff lakats noderēs, lai pasargātos no saules, gan arī vēsajās vakara stundās sildīs galvu un ausis.
Šķērsojot upi basām kājām ļoti svarīgi ir pārvilkt zeķes uz sausām kājām. Tādējādi tiks samazināta tulznu veidošanās.
Ejot naktī vai vakaros noteikti ir jāņem līdzi kāds gaismas avots. Ļoti ērts ir pieres lukturis, jo abas rokas paliek brīvas.
Kad spēki iet uz beigām un ātri nepieciešams atjaunot spēkus, tad garšīgs proteīna batoniņš var glābt situāciju.
Atcerieties, ka nometnēs vienreiz lietojamie trauki nebūs pieejami, tāpēc parūpējieties par personīgajiem traukiem paši.