Fanija Buloka Vorkmena (Fanny Bullock Workman) (1859-1926) bija amerikāņu ģeogrāfe, kartogrāfe, pētniece, ceļojumu rakstniece un alpīniste. Viņa bija viena no pirmajām zināmajām profesionālajām sieviešu alpīnistēm, kas ne tikai devās ekspedīcijās, arī tās aprakstīja savos darbos. Fanija apceļoja lielu daļu Eiropas ar velosipēdu, kā vienai no pirmajām dāmām uzkāpjot vairākās virsotnēs, tai skaitā, mūsdienās populārajā Monblānā un Materhornā. Vēlāk ceļi veda uz Himalajiem, kur tika kāpts vairākās tai laikā vēl nenosauktās virsotnēs, bet beidzot aktīvo kāpšanu, Fanija Buloka Vorkmena ceļoja un sniedza iedvesmojošas lekcijas, uzsverot, ka arī sievietēm ir tiesības būt pētniecēm, ceļotājām un alpīnistēm.
Annija Londonderija (Annie Londonderry)(1870-1947) bija uz ASV emigrējusi latviete, kas pirmā apceļoja apkārt pasaulei, izmantojot velosipēdu. Šis ceļojums bija tā laika pavērsiens sabiedrībā, jo ērtības labad Annija ceļojumam izvēlējās bikses, kā arī tādēļ, ka viņa ceļojumā devās viena. Ceļojuma laikā viņa pārtika no līdzekļiem, ko ieguva publiski uzstājoties un pārdodot publikācijas par savu piedzīvojumu. Viņa sevi prezentēja kā moderno sievieti, kas pulcēja sev ne mazums sekotāju visā pasaulē.
Emma Rovena Geitvuda (Emma Rowena Gatewood) (1887-1973) jeb zināma kā Grandma Gatewood bija ekstrēmo pārgājienu cienītāja un ultra-vieglā ekipējuma pioniere. Viņa ir pirmā zināmā sieviete, kas nogājusi Apalaču taku 3'489km garumā vienatnē no Ogletorpa kalna līdz Katadina kalnam 67 gadu vecumā pasakot saviem mazbērniem, ka.. izies pastaigāties. Vēl īpašāku šo gājienu radīja tas, ka līdzi Emma ņēma atvieglotu ekipējumu - vieglas kedas, maiņas drēbes, lietusmēteli, armijas segu un mūsdienās zināmā vieglā tenta vietā dušas aizkarus, ko sapakoja paštaisītā auduma somā. Viņa bija pirmā persona, kas šo taku gājusi divas un pat trīs reizes.
Junko Tabei (Junko Tabei) (1939-2016) bija pirmā sieviete, kas uzkāpa augstākajā Pasaules virsotnē Everestā un izpildīja Seven Summits izaicinājumu, uzkāpjot visu kontinentu augstākajos punktos. Junko 1969.gadā Japānā izveidoja sieviešu alpīnistu klubu kā rezultātu pastāvošajai diskriminācijai jau esošajos klubos un kopā ar citām līdzīgi domājošajām uzkāpa zināmajās Fudži un Materhorna virsotnēs. Spītējot tam, ka Junko nenāca no bagātākās sabiedrības daļas, viņa un sieviešu alpīnistu klubs apņēmīgi šuva pašas sev gan cimdus, gan guļammaisus. 1975.gadā ar mediju finansiālo atbalstu, viņa kļuva par pirmo sievieti, kas uzkāpusi Everestā.
Valentīna Tereškova (Valentina Tereshkova) (1937) ir pirmā sieviete un civilā pārstāve, kas 1963.gadā devās kosmosā ar Vostok 6 lidaparātu. Viņa pavadīja misijā 2 dienas, 22 stundas un 41 minūti un joprojām saglabā titulu kā vienīgā sieviete, kas ir devusies kosmosa izpētēs misijā viena. Valentīna uzskata, ka kosmosa izpētē ir nepieciešamas gan sievietes, gan vīrieši. "Putns nevar lidot tikai ar vienu spārnu", tā Valentīna.
Linna Hila (Lynn Hill) (1961) ir ASV kāpšanas sporta pārstāve, kas kā pirmā persona uzkāpa free climbing zināmākās El Capitan sienas maršrutu "The Nose" 1993.gadā un gadu vēlāk izdarīja to ātrāk kā 24 stundās. Kā viena no pirmajām veiksmīgākajām sievietēm kāpšanas sportā, Linna virzīja ceļu dzimumu līdztiesībā arī šajā sporta veidā. Viņa joprojām sniedz motivējošas lekcijas, kā arī, ir sarakstījusi autobiogrāfiju, lai iedvesmotu arvien jaunus kāpējus izkāpt no komforta zonas.
Felisitija Astona (Felicity Aston) (1977) ir pētniece un bijusī klimata zinātniece. Viņa ir piedalījusies dažādās ekspedīcijās Grenlandē un Antarktīdā, ir apgājusi apkārt Baikālam. Kā īpašākais notikums - 2012.gadā viņa kļuva par pirmo personu, kas vienatnē slēpojusi apkārt Antarktīdas zemei izmantojot vien muskuļu spēku, kā arī, par pirmo sievieti, kas vienatnē veikusi šādu piedzīvojumu. Tas tika veikts 59 dienās un kopējā distance sasniedza 1'744 kilometrus.
Elena Makartura (Ellen Patricia MacArthur) (1976) ir burātāja, kas 2005.gadā apbrauca apkārt Pasaulei, uzstādot tā laika rekordu. Paralēli viņa bieži vien stāvēja uz pjedestāla dažādās solo burāšanas sacensībās, nereti apsteidzot ļoti daudzus vīriešus. 2009.gadā Elena pameta burāšanu un pievērsās pētniecībai.