Patagonija 2018

2018-11-11 08:54:21

Pārgājiens Los Glaciares Nacionālajā parkā, Cerro Huemul (2677m), Perito Moreno ledājs.

Patagonia_Top1.jpg Patagonia_Cerro_Huemul1.jpg Patagonia_Cerro_Huemul2.jpg

PATAGONIJA 2018 piedzīvojuma pamatā piedāvājam pārgājienu Argentīnā, Los Glaciares Nacionālajā parkā, ar uzkāpšanu trekinga virsotnē Cerro Huemul (2677m). Pārgājienu sāksim no El Chalten pilsētiņas, kura tiek dēvēta arī par Patagonijas trekinga galvaspilsētu. Pārgājiena laikā redzēsim visus krāšņos un slavenos reģiona kalnus Fitz Roy un Cerro Torre, kalnu upes, ledājus un dzidros kalnu ezerus. Cerro Huemul ir lielākais kalnu masīvs Los Glaciares Nacionālajā parkā, kuru kā lielu salu ieskauj ledāji, kas slīd lejā no Cerro Grande un veido Tunel Rio upi ziemeļos un Viedma ledāju dienvidos. Huemul virsotne ir jau redzama no El Chalten. Pirmais iespaids, veroties uz stāvajām klinšu sienām un ledājiem, ir, ka šo virsotni ir grūti sasniegt, bet tas ir maldīgs, jo apejot to un kāpjot no autrumu puses, tas ir salīdzinoši viegls trekinga maršruts līdz virsotnei. Huemul ir praktiski vienīgā trekinga virsotne šajā reģionā kāpējiem, kuriem nav alpīnisma pieredzes, bet ir laba fiziskā forma un vēlme sasniegt savu pirmo virsotni Patagonijā.
Pēc pārgājiena dosimies apskatīt slaveno Perito Moreno ledāju, kas atrodas netālu no El Calafate pilsētas. Tas ir viens no 48 ledājiem, kuri veido Dienvidpatagonijas ledus lauku. Dienvidpatagonijas ledus lauks ir pasaulē trešā lielāka saldūdens rezerve. Perito Moreno ledājs ir 31 km garš un 5 km plats, kopējā platība 250 km2 un tas joprojām turpina augt. Tas kustas ar ātrumu aptuveni 2m dienā, jeb 600m gadā, tomēr tā masas zudums ir nedaudz mazāks par jauna ledus rašanos. Tāpēc ledājs ir nemainīga lieluma vismaz jau 90 gadus un ir viens no nedaudzajiem ledājiem, kurš turpina pieaugt!
Pēc piedzīvojuma būs arī iespēja iepazīt Argentīnas galvaspilsētu Buenosairesu un uz īsu brīdi ienirt cilvēku radītajos pilsētvides džungļos.

Pašreiz pieejamo vietu skaits: 6

Dalībnieku skaits stingri ierobežots! Atrāka pieteikšanās ļoti vēlama, lai spētu kvalitatīvi sagatavoties braucienam, kā ārī garantētu izmaksu nemainību.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Starptautiskais avio lidojums Rīga – Buenosairesa – Rīga (860 EUR, šī cena tiek garantēta tikai pirmajiem 9 ceļotājiem!)
- Iekšējais avio lidojums Buenosairesa – El Calafate – Buenosairesa
- Sagaidīšana/pavadīšana lidostās
- Visi iekšējie transfēri
- Ieejas maksas Nacionālos parkos.
- Nakšņošana viesnīcās, viesu mājās, teltīs, saskaņā ar programmu
- Ēdināšana saskaņā ar programmu
- Telšu, kopējā inventāra un cita nepieciešamā ekipējuma noma saskaņā ar programmu
- Nesēju pakalpojumi daļai no kopējā inventāra! Papildus nesēji personīgajam ekipējumam par papildus samaksu (~10$/kg/diena)
- Angliski runājoša gida pakalpojumi trekinga laikā, saskaņā ar programmu

Ceļojumā cenā neietilpst:
- Ceļojuma apdrošināšana
- Personiskais inventārs un ekipējums
- Dzeramnaudas, pateicības naudas vietējiem

Pieteikšanās un sīkāka informācija:
Andris Balodis - 26589113; andris@virsotne.lv