Nepāla - Mustanga un Saribungas virsotne

2022-02-22 00:05:09
UPPER MUSTANG – PHU GAON VALLEY – SARIBUNG PEAK (6328m)

NEPĀLAS TREKINGS 2022 (RUDENS)

Aicinām pievienoties rudens Nepālas trekingam Mustangas reģionā!
Trekings šajā apvidū joprojām ir salīdzinoši nošķirts no apkārtējās pasaules kņadas, jo Mustangas karaliste tikai 2006. gadā pavēra plašāk durvis ārpasaulei.
Saribung Peak trekinga maršruts un pati virsotne atrodas izolētā Mustangas Damodar Himal reģionā, netālu no Tibetas robežas. Maršruts ir gana izaicinošs ar daudz kāpumiem un kritumiem, vedot caur klinšainām ielejām, pāri Tibetas augstkalnu plato un garām apdzīvotām vietām, kuras gadsimtu gaitā ir palikušas nemainīgas.
Augstkalnu apstākļi, skarbā, bet iespaidīgā apkārtne, ir lielisks pārbaudījums gan pieredzējušiem kāpējiem, gan iesācējiem, kuri vēlas papildināt savu kalnu pieredzi jaunā līmenī.
Maršrutā šķērsosim reģionu, kuru dēvē par Nepālas “Mazo Tibetu” - ne tikai tāpēc, ka tas atrodas uz Tibetas augstkalnu plato, bet arī tāpēc, ka pēc Ķīnas okupācijas šeit patvērās un joprojām uzturas liels skaits Tibetas bēgļu.
Kāpšana Saribung Peak (6328m) virsotnē nav tehniski sarežģīta, bet fiziski prasīga. Vairākas pārejas virs 5500m un atrašanās lielā augstumā liks sevi manīt. Tajā pašā laikā maršruts ir veicams visiem fiziski aktīviem cilvēkiem ar labu noskaņojumu!
Lai maksimāli novērstu augstkalnu riskus, programmu esam izveidojuši ar lielu aklimatizācijas ciklu, kura laikā iepazīsim šī Upper Mustang Lost/Hidden Valley reģiona cilvēkus, kultūru, sadzīvi, kā arī baudīsim Himalaju skatus tiešā saskarsmē ar dabas varenumu. Lielu pienesumu ceļojums dos dalībniekiem, kuriem ir tuvs budisma kultūras mantojums, kā arī foto cienītājiem.

PROGRAMMA

1.-2. Diena.
Avio lidojums: Rīga-Katmandu (1350m).
Transfērs uz viesnīcu, iekārtošanās viesnīcā, īsa Katmandu apskate. Nakts viesnīcā (brokastis).

3. Diena.
Katmandu – Pokhara (820m).
Pārbrauciens uz Pokharu ar privātu transportu (7h), apmēram 200km brauciens gar Trisuli upes krastiem, pa ļoti “dzīvelīgu” lielceļu ar daudz skaistiem skatiem ceļmalā. Vakarpusē īsa Pokharas apskate. Nakts viesnīcā (brokastis).

4. Diena.
Pokhara – Tikhe Dhunga (1540m) (5h).
Ar privātu transportu brauciens līdz Naya Pul (1h). Sākam trekingu līdz Tikhe Dhunga ciematam, šodien vēl pa džipu ceļu. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

5. Diena.
Tikhe Dhunga – Ghorepani (2750m) (5h).
Rīts sākas ar stāvu kāpšanu pa akmens kāpnēm līdz Ulleri ciemam (2h).
Tālāk lietus meži, pamazām mainās flora un fauna un parādās rododendru meži. Lieliski skati uz Daulagiri un Annapurnas masīviem. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

6. Diena.
Ghorepani – Poon Hill (3210m) – Tatopani (1190m) (8h).
Rīta agrumā kāpjam Poon Hill (3210m) kur izvietots saullēkta skatu punkts. Lielisks skats uz Himalaju grēdām Daulagiri, Annapurna, Nilgiri, Machhapuchhre un citiem milžiem. Pēc brokastīm turpinām pārgājienu līdz Tatopani. Iespēja nopeldēties karstajos avotos. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

7. Diena.
Tatopani – Jomson – Kagbeni (2800m) (4h).
No rīta ar vietējo transportu pārbrauciens uz Jomson (3h). Atsākam trekingu, gar Kaligandaki upes krastiem līdz sasniedzam Lubra ciemu (3h), kur izvietots Bon-Po budistu klosteris. Vēl pēc neilga brīža (1h) sasniedzam Kagbeni. Pievakarē iespēja apmeklēt 1000 gadu vecu Gompu, kas atjaunota. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

8. Diena.
Kagbeni – Samar (3620m) (6h).
Esam sanieguši Mustangas karalistes slēgto zonu kur reģistrējam savas atļaujas uzturētis apvidū. Maršruts turpina līkumot gar Kaligandaki upes krastu. Kāpumi un kritumi atkārtojas cikliski līdz Tangbei. Skatam atveras ainavas un budistu ietekme uz tām, piemēram, lūgšanu karodziņi, dzirnaviņas, Stupas, Maniwalls, mantru zīmējumi/kalumi. Turpinām pārgājienu līdz Chhusang ciematam, kur ieturam pusdienu pauzi. Dzelzs tilts, kur Kaligandaki upe tek cauri tuneli, kas dabiski izveidojies milzīgajā klintī. Virs tuneļa redzamas 16 alas. Stāvs kāpums un sasniedzam Tsailes ciematu. Paveras lieliski skati uz Nilgiri Himal un Kaligandaki upi. Nonākam plato. Turpinām lejup uz Samaras ciematu. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

9. Diena.
Samar – Ghiling (3440m) (7h).
Rīts sākas ar nelielu nolaišanos un Chungsi alu klostera apmeklējumu. Šī ir apbrīnojama un garīgi iedvesmojoša vieta. Vēl pēc stundas kāpiena sasniedzam svētvietu kur Guru Rinpoche meditējis 8. gadsimtā. Svētais ūdens, milzu akmeņi takas malās, relikviju un mistikas apvīta noskaņa. Syangmochen ciems pēc kura šķērsojam nelielu pāreju un sasniedzam Ghiling. Iespaidīgas svētvietas, kuru sienas izkrāsotas spilgti sarkanā. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

10. Diena.
Ghiling – Tsarang (3490m) (7h).
Sākam dienu ar Nyi-La (4020m) pārejas šķērsošanu un ienākšanu Centrālajā Mustangā Lo reģionā. Plaši skati uz ielejām un lēzenām virsotnēm. Tibetas augstkalnu sajūta. Maršruts ved pa augstkalnu līdzenumu. Skatam paveras garākā lūgšanu siena Mustangas reģionā, kura krāsota sarkanā, baltā un melnā krāsā. Vēl garš lēzens nokāpiens, kārtējā uzraušanās nelielā pārejā Chinggel La (3870m) un esam klāt Tsarang ciemā. Pievārtē un ciema centrā neskaitāmu Stupu mežs un Tsarang Gompa, kuru varam apmeklēt vakarpusē. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

11. Diena.
Tsarang – Lo-Manthang (3740m) (6h).
Pēc brokastīm kāpjam augšup gar Marang upes krastiem līdz Lo-Gyakar-Ghar Gompa. Jāšķērso vairāki iekārtie tilti. Ghar Gompa ir vecākais budistu klosteris Mustangā, būvēts 8gs. Pēc Ghar apmeklējuma un nelielām pusdienām jāšķērso kārtējā pāreja Chogo La (4230m), viens no augstākajiem punktiem Upper Mustangā. Nu jau tik uz leju līdz nokļūstam Lo-Manthang mūru un svētvietu pilsētā – Mustangas karalistes sirdī. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

12. Diena.
Aklimatizācijas brīvdiena Lo-Manthang.
Šo dienu izmantosim ekskursijai pa apkārtni. Iespēja ar džipu apmeklēt Chhoser un Namgyal klosterus, izbraukt apkārtnes skatu ekskursijā pa slēgtās karaļvalsts galvaspilsētas apkārtni, apmeklējot neskaitāmas alas un alu klosterus. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

13. Diena.
Lo-Manthang – Yara (3900m) (7h).
Sākam ar augstuma uzņemšanu šķērsojot Lo La pāreju (3950m), pēc stundas nonākam Day-La ciematā. Šī ir pēdējā vieta, no kuras paveras panorāmas skats Lo-Manthang. Maršruts ved lejup, šķērsojam Kali Gandaki Nadi upes ieleju. Pēcpusdienā sasniedzam Yara ciematu. Klinšainajās sienās izvietojušās neskaitāmas alas, dažas no kurām vēl joprojām tiek apdzīvotas. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

14. Diena.
Yara – Luri (4005m) (4h).
Dodamies uz Luri Gompa. Taka ved gar upes krastu, pēc pāris stundām esam pie Luri alu kompleksa. Šis ir vecākais un slavenākais alu klosteris Mustangas reģionā, celts 15. gadsimtā un atrodas 4005m augstumā. Luri klosteris sastāv gan no klostera vajadzībām izmantotām alām svētvietām un relikvijām, gan dzīvošanai piemērotām alām. Alu iekšpusē var redzēt senas stupas, lūgšanu dzirnavas un neskaitāmus reliģiska satura sienu attēlus. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

15. Diena.
Luri – Ghuma Thanti (4600m) (6h).
Apkārtne kļūst mazāk apdzīvota un daudz skarbāka. Pamazām izzudusi zaļā zona ar krūmāju un esam iesoļojuši Himalaju augstākajos slāņos. Šķērsojam vairākas mērenas pārejas, no kurām augstākā 5100m. Pēcpusdienā esam Ghuma Thani. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

16. Diena.
Ghuma Thani – Namta Khola (4890m) (7h).
Maršruts ved augšup, lejup pa jau izteiktu augstkalnu apvidu. Šķērsojam arī pāreju 5600m, kas līdz šim mūsu augstākais punkts. Samērā straujš nokāpiens lejup un nonākam augstkalnu lodžu ciematā Domar Kunda, aiz kura arī apmetnes vieta. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

17. Diena.
Namta Khola – Saribung Base Camp (4950m) (6h).
Pamazām esam pietuvojušies ekspedīcijas vienam no mērķiem Saribung Peak. Šodien kāpjam uz tā bāzes nometni. Iekārtojam teltis, saorganizējam ekipējumu, noturam rituālo pudžu. Nakts teltīs (brokastis, pusdienas, vakariņas).

18. Diena.
Aklimatizācijas diena Saribung Base Camp (4950m).
Pēc apstākļiem izmantosim šo dienu. Iespējams arī laika apstākļu diena. Izmēģināsim ekipējumu apkārtējās nogāzēs. Konkrētu plānu organizēsim uz vietas. Nakts teltīs (brokastis, pusdienas, vakariņas).

19. Diena.
Saribung Base Camp - Saribung High Camp (5730m) (6h).
Šodienas pārgājiens var būt gana izaicinošs sniega gadījumā, temps lēns, lēnām arī jāuzņem augstums. Iespēja variēt ar laiku atkarībā no apstākļiem. Nakts teltīs (brokastis, pusdienas, vakariņas).

20. Diena.
Saribung VIRSOTNEs diena! (6328m) (9h).
Mērķa diena pienākusi. Naktī izejam uz Saribung virsotni. Kāpiens nav tehniski sarežģīts, bet nopietns pārbaudījums – aukstums, augstums, maršruta segums. Sniegotos laika apstākļos temps nav augsts. Pēc VIRSOTNEs sasniegšanas nolaižamies līdz Saribung Base Camp (4950m). Nakts teltīs (brokastis, pusdienas, vakariņas).

21. Diena.
Saribung Base Camp – Nagoru (4400m) (6h).
Agri no rīta novācam nometni un dodamies tālāk. Pēdējais izaicinājums - šķērsojam vienu no augstākajām reģiona pārejām Saribung Pass (6020m). Lieliski skati un aun atvadas no augstkalnu klimata, strauji sākam nokāpienu līdz Nagoru apmetnei. Nakts teltīs (brokastis, pusdienas, vakariņas).

22. Diena.
Nagoru – Phu Gaon (4080m) (5h).
Izejam no nometnes un sākam pamazām atgriezties civilizācija, bet ne tik ātri.
Maršruts ved pa neauglīgo Tibetas plato, virs mums paliek sniegotās virsotnes. Atrodamies vienā no unikālajām Lost/Hidden Valleys, kur joprojām saglabājusies gadsimtiem senā kultūra un sadzīve. Iztikas avoti vietējiem ļoti ierobežoti, minimāla lauksaimniecība un klejojošie ganāmpulki. Reliģiski un garīgi uzlādēta vieta – senais budistu klosteris Tashi Lakhang, kurš iekļauts arī 108 pasaules izcilo budistu klosteru sarakstā. Paveras lielisks skats uz Himlung Himal sniegoto virsotni. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

23. Diena.
Phu Gaon – Meta (3560m) (5h).
Turpinām kāpt lejup no Tibetas plato. Ielejas kļūst šaurākas un pa vienu no tām nolaižamies līdz Kjanga ciematam. Acīm paveras vairākas sagruvušas fortiem līdzīgas apmetnes, kuras būvējuši Tibetas bēgļi, kad bija spiesti bēgt no Ķīnas okupācijas. Šādas nelegālās apmetnes ir neskaitāmas. Sasniedzam ciematu Meta. Lieliski skati uz Annapurna II un Lamjung Himal. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

24. Diena.
Meta – Tal (1700m) (9h).
Pēdējā pilnā trekinga diena! Lejup pēc skābekļa, siltuma un atpūtas. Priežu meži, rodendru krūmi, mūžzaļās sūnas, esam ierastos augstumos. Šodien jāšķērso neskaitāmi iekārtie tiltiņi, ceļmalās veikaliņi. Terkings nozlēdzies ar Tal ciemata sasniegšanu, no kura jau ved džipu ceļš. Iespēja redzēt Manaslu grēdas aprises. Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

25. Diena.
Besi Sahar – Kathmandu (1350m)
Šodien vairs ne ar kājām. Ar privātu transportu un autobusu braucam uz Besi Sahar tad atgriežamies pa apdzīvoto un skatāmo ceļu Kathmandu (7-8h). Nakts viesnīcā (brokastis).

26. Diena.
Katmandu – diena kad varam doties dienas ekskursijā pa galvenajām Katmandu vietām vai pavadīt Tameles veikaliņos sapērkot suvenīrus draugiem. Nepālas piedzīvojuma noslēguma vakars. Nakts viesnīcā (brokastis).

27.-28. Diena.
Avio lidojums Katmandu – Rīga.
Pēcpusdienā ierodamies Rīgā. Ceļojums noslēdzies!

BRAUCIENA LAIKS UN IZMAKSAS

Brauciena laiks: 19.10.2022.-16.11.2022.

Pieteikšanās: Vēlama līdz 31.08.2021. Vietu skaits ierobežots, tāpēc - jo ātrāk, jo labāk.

Ceļojuma cena: 3950 EUR 

Vietu skaits: 8

Atlikušas: 4 (21.02.2022)
Savlaicīga pieteikšanās ļauj pilnvērtīgi sagatavoties trekingam!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Avio lidojums (Rīga – Katmandu – Rīga: 890 EUR);
-> Sagaidīšana/pavadīšana lidostās, transfēri ar privātu transportu, vietējo transportu;
-> nakšņošana viesnīcās divvietīgos numuros Katmandu un Pokharā ar brokastīm, saskaņā ar programmu (Katmandu - 3 naktis, Pokhara – 1 nakts), nakšņošana lodžās, tējas namos, teltīs trekinga laikā;
-> kāpšanas atļaujas, trekinga atļaujas, Mustangas vīza;
-> porteru serviss trekinga laikā (viens porteris uz 2 grupas dalībniekiem);
-> grupas vadītājs ar augstkalnu pieredzi;
-> kopējais grupas inventārs – teltis, virves, virtuves aprīkojums;
-> ēdināšana trekinga laikā, augstkalnu pārtika trekinga laikā saskaņā ar programmu.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> papildus ēdināšana, kura nav paredzēta programmā;
-> personīgais alpīnisma ekipējums;
-> ceļojuma apdrošināšana;
-> personīgie tēriņi, tējas naudas vietējai komandai, vietējiem iedzīvotājiem.

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Andris Balodis
+371 26589113
andris@virsotne.lv