Nepāla - Everesta BC un Lobuche virsotne (6119m)

2022-10-25 12:30:22
EVERESTA BĀZES NOMETNE UN LOBUCHE PEAK (6119M)

NEPĀLA, PAVASARIS 2024

Šoreiz “ar Virsotni”! Pārgājiens uz Everesta bāzes nometni + kapšanas reālos apstākļos, reālā Virsotnē! Pieskāriens Augstkalnu alpīnismam, Budisma pamatiem un Pasaules jumtam. 

Everesta Bāzes nometnes trekings ir vispopulārākais un skaistākais no Nepālas trekingu maršrutiem. Katru gadu Everesta rajonu apmeklē vairāk tūkstoši cilvēku no visas pasaules. Himalaju augstkalnu skarbā daba, senie budistu klosteri, nebeidz pārsteigt ceļotājus. Šajā rajonā izvietojies arī pasaules skaistākais kalns Ama Dablam (6856m).
Lielākā trekinga daļa norisinās augstumā virs 3500m un ielejās, kuru ģeometrija ļauj izbaudīt augstkalnus tiešā tuvumā, nevis netveramā attālumā pie horizonta.

Trekingu sāksim nevis ar avio lidojumu uz Luklu, uz augstkalni, bet kājām izejot mazāk apmeklētu Himalaju reģiona daļu, uzlabojot gan aklimatizāciju turpmākiem mērķiem, gan izbaudot vietējo kolorītu. Apmeklēsim unikālo Thupten Choling Monastery, kurš noslēpies no rietumu civilizācijas acīm, kalnu ielokā dzīvo savā dievbijīgajā ritmā.
Pārgājiena laikā būs iespēja iepazīties ar Himalaju iedzīvotāju kultūru, dabas krāšņumu, vietējo cilvēku pirmatnējo dzīves veidu, budisma reliģisko noslēpumainību. Varēsim satikt alpīnistus, kuri ierodas Everesta Bāzes nometnē, lai piepildītu savu sapni – sasniegtu Everesta virsotni.

Šķērsosim kalnu ielejas un augstienes no 2600 līdz 5500 metru augstumam. Uzkāpsim Kala Patthar (5550m) virsotnē, no kuras paveras lielisks skats uz pasaules jumtu - Everestu (8848m).

Turklāt, iespēja izmēģināt savus spēkus uz kalnu pārejām Renjo La (5364m), Cho La Pass (5420m) ļaus izjust kalnu unikālo dabu un apstākļus tiešā saskarē. Nopietnāks izaicinājums būs sasniegt Lobuche Peak (6119m) (tiem, kuri nevēlas kāpt Lobuche Peak, ir iespēja pagaidīt kāpēju grupu ielejā, izstaigājot apkārtnes takas).

Pavasaris ir Nepālas apmeklējumam labvēlīgs gadalaiks, kad debesis ir skaidras un nokrišņu daudzums minimāls. Kalnu ielejās zied rododendru krūmi un daba mostas no ziemas stinguma.
Pārgājienu var veikt jebkurš “vesels” cilvēks, kurš vēlas izbaudīt piedzīvojumu, kalnu varenību un spēkus kalnu pārējā virs 5000m.

Lobuche Peak East 6119m ir viena no Nepālas trekinga virsotnēm. Šī virsotne ir aizraujoša cilvēkiem, kuri vēlas apgūt alpīnisma iemaņas, izbaudīt kāpšanas un uzkāpšanas sajūtas. Virsotne ir pietiekami interesanta arī pieredzējušiem kāpējiem, jo atrodas virs 6000m atzīmes. Uzkāpšanu Lobuche Peak var veikt jebkurš vesels cilvēks, kuram ir nelielas alpīnisma priekšzināšanas, jeb vēlme tās iegūt pasākuma laikā. Trekinga laikā un pirms kāpiena tiks veikta alpīnisma iemaņu apmācība, kā arī konsultēsim – kā darboties ar žumāru, leduscirtni, dzelkšņiem utt. 

PROGRAMMA

1. Diena. (07.04.24.)
Avio lidojums Rīga – Stambula.

2. Diena. (08.04.24.)
Stambula, avio lidojums Stambula – Katmandu.
Transfērs uz viesnīcu, iekārtošanās viesnīcā, īsa Katmandu apskate.
Nakts viesnīcā (brokastis).

3. Diena.
Katmandu – Thupten Choling Monastery (2715m).
Pārbrauciens ar privātu transportu. Visas dienas brauciens. Izbrauksim pēc brokastīm. Ceļš ved pa Bhotekoshi upes ieleju, gar kukurūzas, miežu laukiem un terasēm. Iespējams saskatīt gan Everestu, gan Numbu, gan citus kalnus.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

4. Diena.
Thupten Choling Monastery (2715m) – Nunthala (2130m) (6h)
Sākam trekinga pārgajienu. Maršruts turpinās caur rododendru un priežu mežiem, un vietējiem ciematiem, kur saglabājusies vietējā kultūra un tradīcijas.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

5. Diena.
NunthalaBousa (2070m) (7h).
Šķērsosim Dudhkoshi upi un dosimies lejup pa tās ieleju, turpinot iet gar klinšainiem krastiem līdz sākas kāpums uz ciematu Kharikhola. Garš iekārtais trošu tilts (109m). Stāvāks kāpums gar stupām un svētvietām, līdz esam uzkāpuši līdz Bousa.
Nakts lodžā. (brokastis, pusdienas, vakariņas)

6. Diena.
BousaSurke (2290m) (5h).
Šodienas maršrutā vairāki trošu tiltiņi. Turpinām pa blīvu bambusu audžu mežu. Šī diena ar izteiktākiem kāpumiem.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

7. Diena.
PuiyanPhakdingma (2610m) (6h).
Neliela pāreja – Chutok La (2945m), apiesim slaveno ciematu LUKLA no “apakšas”, nonāksim punktā, pirms ieejas Everesta Nacionāla parkā kur satiekas taka no Luklas un mūsējā.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

8. Diena.
PhakdingmaNamche Bazar (3340m) (6h).
Šķērsojam vairākus trošu tiltus pār Duh Koshi upi. Sākas stāvs kāpuma posms ar minimāliem kritumiem līdz pašai Namche BazarKhumbu reģiona administratīvajam centram. Pa ceļam paveras Everests.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

9. Diena.
Namche Bazar (3440m) – aklimatizācijas, atpūtas diena.
Kāpjam 2h uzkalnā (3900m) virs Namche Bazar, lai vērotu Ama Dablam, Everesta panorāmu. Vēlāk lejā uz Khumjung (3780m), izstaigājam ciematu. Šeit daudz objektu, kas saistīti ar Sera Edmunda Hillarija vārdu – skola, ūdensvads utt. Atgriežamies Namche Bazar. Atpūta, pastaigas.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

10. Diena.
Namche Bazar - Thame (3821m) (3h).
Turpinām trekingu dziļāk ielejā, gar Bhote Koshi upes straujo tecējumu. Samērā viegla diena, kas nepieciešama labākai aklimatizācijai. Pēcpusdienā pakāpjamies līdz vietējam klosterim, kas atrodas skaistā uzkalnā.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

11. Diena.
ThameLungden (4369m) (4h).
Joprojām gar Bhote Koshi ieleju pamazām pametam alpīno veģetaciju un iesoļojam jau augstkalnu teritorijā. Apkārtne kļuvusi skarbāka.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

12. Diena.
LungdenRenjo La Pass (5369m) - Gokyo (4790m) (9h).
Agri no rīta, tumsā sākam pirmo izaicinājuma kāpienu vienā no skaitākajām pārejām Renjo La. Kāpjam nesteidzīgi, aprodot ar jaunu augstumu un nesasteidzot aklimatizāciju. Pāreja unikāla arī ar to, ka šī ir vieta, no kuras visplašāk redzama Everesta virsotnes panorāma. Priekšā Everests, lejā koši zaļgani Gokyo ezeru ūdeņi! Pārejas šķēršosana nav viegla, bet iespaidīga.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

13. Diena.
Izpētām apkārtni, Gyazumba ezers (49990m), Gokyo, Thagnak (4700m) (6h).
Rītu sākam ar izteikti skaistu pārgajienu gar Ngozumba ledāja morēnu gar vairākiem kalnu ezeriem, līdz Gyazumba ezeram (5100m). Skatam paveras kārtējais astoņtūkstošnieks Cho Oyu (8201m), no kura nogāzēm arī “iztek” Ngozumba ledājs. Vēlāk atgriežamies un, šķērsojot ledāju, sasniedam Thagnak lodžu ciematu.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

14. Diena.
ThagnakCho La Pass (5420m) – Lobuche (4910m) (7h).
Šodien sāksim agri, atkal izaicinājums – Cho La Pass, pāreja kuru šķērsojot nonāksim Khumbu ledāja ielejā, jau mūsu bāzes ielejā, Everesta pakājē. Kāpiens nav viegls, bet pilns ar emocijām. Atpūta Lobuche lodžu ciematā.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

15. Diena.
LobucheGorakshep – EVEREST BC (5364m) – Gorakshep (5140m) (4+4h).
Izejam no Lobuche. Sākumā taka ir plata ar vienmērīgu kāpumu. Vēlāk straujš kāpums, ledāju krustpunkts. Sasniedzam Gorak Shep. Neliela atpūta. Izejam uz Everest Base Camp.
Gar Khumbu ledāja morēnu un pašu ledāju sasniedzam Everest Base Camp galveno stupu, kura atrodas telšu pilsētiņas vidū. Iespēja pavērot, kā dažādu valstu alpīnistu grupas gatavojas Everesta virsotnei. Tūristiem iezīmēts ceļš starp akmeņu un ledus krāvumiem, milzīgiem serakiem. Kas nevēlas apmeklēt Base Camp, pēc atpūtas dodas uzkāpt Kala Patthar virsotnē ar lielisko Everesta panorāmas skatu. Atgriežamies Gorak Shep.
Pie labas veselības un laika apstākļiem, ir iespējams paspēt pabūt abos divos šajos punktos.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

16. Diena.
GorakshepKala Pattar (5545m) - Lobuche (4610m) (5h).
Rīta kāpiens Kala Pattar, virsotne, no kuras vistuvāk var vērot Everestu saullēktā. Pēc atpūtas atpakaļ uz Lobuche.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

17. Diena.
LobucheLobuche High Camp (5551m) (3h).
Kāpjam uz Lobuche augšējo nometni. Iekārtojam teltis, saorganizējam ekipējumu, noturam rituālo pudžu. Pēcpusdienā atkārtojam praktiskās zināšanas uz nogāzes pilnā ekipējumā.
Nakts teltī (brokastis, pusdienas, vakariņas).

18. Diena.
Lobuche Virsotnes diena (6119m) – Dingboche (4410m) (Visa diena uz kājām).
Nakts tēja un starts no High Camp. Kāpšana gar Lobuche ledāja serakiem, atkarībā no laika apstākļiem, izmantojam gan nostieptas virvju margas, gan sasaites, apejot ledāja plaisas. Pa virsotnes kori sasniedzam Lobuche East 6119m virsotni. Lejā uz High Camp, pēc nometnes novākšanas turpinām nokāpšanu līdz Dingboche ciematu.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

19. Diena.
(Rezerves diena neparedzētiem laika apstākļiem, notikumiem).

20. Diena.
DingbocheTengboche (3860m).
Dodamies lejup. Taka kļūst šaurāka. Lielisks skati uz varenajiem milzeņiem – Everests (8848m), Lhotse (8501m), Nuptse (7879m), Ama Dablam (6856m), Thamserku (6608m) un citiem. Sasniedzam Tengboche. Apmeklējam skaisto Thengboches budistu klosteri. Pēcpusdienā iespējams noskatīties budistu mūku lūgšanas ceremonijā. Klosterī dzīvo apmēram 40 mūku.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

21. Diena.
TenbocheNamche Bazar (3440m) (5h).
Atkal esam sasnieguši Everesta reģiona administratīvo centru, atgriezušies civilizācijā. Veikali, kafija, ēdienu izvēle, duša.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

22. Diena.
Namche Bazar – Lukla (2840m) (6h).
Pēdējā trekinga diena, kad atkal jāšķēso neskaitāmi trošu tilti un takas kāpumi un kritumi, bet pamattendence – uz leju.
Nakts lodžā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

23. Diena.
Lukla – Katmandu (1350m)
Šīs dienas atrakcija – avio lidojums no slavenās Luklas lidostas uz Katmandu. Mazā lidosta izvietota uz kalna nogāzes un izpelnījusies daudz mītisku nostāstu par pilotu meistarību. Novēlam lidojumam labvēlīgus laika apstākļus. Esam atpakaļ Katmandu burzmā, trekings ir noslēdzies.
Nakts viesnīcā (brokastis).

24. Diena.
Katmandu.
Diena, kad varam doties dienas ekskursijā pa galvenajām Katmandu vietām vai pavadīt Tameles veikaliņos, sapērkot suvenīrus draugiem. Nepālas piedzīvojuma noslēguma vakars.
Nakts viesnīcā (brokastis).

25.-26. Diena. (02.05.23.)
Avio lidojums Katmandu – Stambula - Rīga. 07:30 – 12:40 un 16:15-19:25.
Pēcpusdienā (19:25) ierodamies Rīgā. Ceļojums noslēdzies!

BRAUCIENA LAIKS UN IZMAKSAS

Brauciena laiks: 07.04.2024.-02.05.2024.

Savlaicīga pieteikšanās ļauj pilnvērtīgi sagatavoties trekingam.

Ceļojuma cena: 4850 EUR (ieskaitot 1100 EUR avio)

Vietu skaits: 8

Atlikušas: 5 (07.11.23.)

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Avio lidojums (Rīga – Katmandu – Rīga: 1100 EUR);
-> Sagaidīšana/pavadīšana lidostās, transfēri ar privātu transportu, vietējo transportu;
-> nakšņošana viesnīcās divvietīgos numuros Katmandu ar brokastīm, saskaņā ar programmu (Katmandu - 3 naktis), nakšņošana lodžās, tējas namos, teltīs trekinga laikā;
-> kāpšanas atļaujas Lobuche Peak, trekinga atļaujas;
-> porteru serviss trekinga laikā (viens porteris uz 2 grupas dalībniekiem);
-> grupas vadītājs ar augstkalnu pieredzi;
-> kopējais grupas inventārs – teltis, virves, virtuves aprīkojums;
-> ēdināšana trekinga laikā, augstkalnu pārtika trekinga laikā saskaņā ar programmu.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> papildus ēdināšana, kura nav paredzēta programmā;
-> personīgais alpīnisma ekipējums;
-> ceļojuma apdrošināšana;
-> personīgie tēriņi, tējas naudas vietējai komandai, vietējiem iedzīvotājiem (~150,00 USD).

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Andris Balodis

+371 26589113

andris@virsotne.lv