Kaukāzs - Elbruss 2020

2019-07-01 10:37:48

Kaukazs – kāpšana Elbrusā

Elbruss 5642m - Eiropas augstākais punkts, Kaukāza šarms un īstas ekspedīcijas pieredze.

Virsotne jau ceturto reizi rīko ekspedīciju uz Elbrusu, Elbruss 5642m ir ne vien augstākais Eiropas punkts, bet arī izcila treniņu platforma ekspedīcijām. 5642m augstums ir gana liels, lai izbaudītu ko nozīme augstkalni, tai pat laikā mūsu izvēlētā maršruta (Elbrusa Ziemeļu puse, caur Lenca klintīm) tehniskās sarežģītības pakāpe ir gana zema. Tādejādi kāpiens ir veicams bez iepriekšējas pieredzes alpīnismā.

Ko nozīmē ekspedīcija? Ekspedīcija nozīmē to ka mums pašiem būs jārūpējas par savu komfortu, un to būs jānes līdzi uz savas muguras. Mugursomā līdzi mūsu mājas (telts), mūsu virtuve (Jetboil degļi) un arī pārtika 10 dienām. Vai tas izklausās par traku? Nebūt nē! Šis ir Brauciens kura laika tev būs iesēja apgūt pamatus ekspedīcijas ekipējuma izvēlē, apgūt veidus kā kalnos ēst ne mazāk kvalitatīvi kā mājās, bet būtiski samazinot līdzi ņemamā ēdiena svaru, ka arī apgūt ārā dzīvošanas pamatus kalnos.

Vai šis brauciens ir man pa spēkam? Brauciens būs nopietns fiziskais pārbaudījums, bet tas ir paveicams jebkuram mērķtiecīgam cilvēkam. Ja būs nepieciešams mēs palīdzēsim sagatavot treniņu plānu gatavošanās periodam priekš ekspedīcijas.

PROGRAMMA

1.Diena.
Lidojms Rīga-Maskava-Mineralnije Vodi. Transfērs uz viesnīcu Kislovadskā, Kislavodska ir bijusī padomju kūrarta un SPA pilsēta, par to jau runā pats nosaukums vien, Minerālūdens kūres un sanatorijas ir tas kas šo pilsētu ir izveidojis.

2. Diena
Brauciens uz bāzes nometni Džil Su 2500m, ar īstiem padomju Ofroaderiem braucam uz Džil Su, pļavu kura izvietota Ziemelu puses bāzes nometne. Brauciens caur Kaukāza kalniem, lēnām ielas nomaina asfalta bezceļš, kalnu skati, līdz ceļš praktiski izzūd pavisma un iekrampējušies sēdekļos lēkājam, reizēm pat pa metru dziļām bedrēm, kas veido mūsu ceļu. Šodien planā iekārtot nometni, uzcelt teltis, izlocīt kājas nelielā izgājienā pa kalniem- 2900m augstumam un ja, aiziet pudelēs iepildīt īstu, gāzetu minerālūdeni, kas iztek no zemes.

3. Diena.
Aklimitizācijas kāpiens līdz 3800m Mantu uznesana uz 3800m nometni. Atgriešanās bāzes nometnē.
Šodien mēs uznesam pirmo mantu porciju uz augšējo nometni, mūsu ceļš uz augšu ed Caur tādām vietāk kā airodroms (pēc nostāstiem šeit otraja pasaules karā Vācu gaisa spēki bija izvietojuši slepenu avio bāzi), no tiesas Kalniem ļoti neraksturīgs plato kas ir teju kilometru garš līdzens laukums. Atpakalceļa iesim cauri ne mazāk interesantai vietai „Sēnēm“ līdz 6m augstiem Akmens veidojumiem kas no tiesas atgādina sēnes un izvietojušies visi vienkopus uz grēdas muguras, no attāluma tā vien šķiet ka redzam kādu smilšu vagu kura visa apaugusi ar senēm.

4. Diena.
Kāpiens līdz 3800m. Nometnes iekārtošana. Palikšana pa nakti.
Šodien mēs ar visu savu iedzīvi pārceļamies uz augsto nometni 3800m. Šeit mēs pavadīsim lielāko laiku no visa brauciena.

5. Diena.
Kāpiens līdz 4200m. Nodarbības uz sniega ar leduscirtņiem un dzelkšņiem.
Mūsu nometne ir izvietota uz morēnas tiesi pirms sākas snegs. Šīs dienas galvenais uzdevums ir apgūt staigāšanu ar dzelkšņiem, leduscirtna lietošanu, kā arī dažādas drošības tehnikas, mezglus utt.

6. Diena.
Aklimitizācijas kāpiens līdz 5000m. Atgriešanās nometnē 3800m.
Ejam augšā! Veiksim aklimatizācijas uzgājienu labākai ķermeņa sagatavošanai augstumam.

7. Diena.
Atpūtas diena.
Pēc ieriekšējas dienas, ķermenis bus noguris, mēs tam ļausim atpūsties, protams aktīvā veidā…
No šodienas mēs esam gatavi virsotnes izgājienam un nu mūsu acis ir pievērtas tam kurā pusē cikos veidojas mākoņi un vai rīt laiks būs labs lai dotos uz virsotni.
8. Diena.
Virsotnes diena, kāpiens Elbrusa virsotnē 5642m
Mūsu diena sākas īsi pēc pusnakts, dodamies augšā! Atkarībā no laika apstākļiem, kopēja grupas ātruma un citiem ietekmējošajie faktoriem mūsu gājiens aizņems 9-14 stundas, šī būs smaga diena!
9. Diena.
Atgriešanās bāzes nometnē 2500m.
Ar visām mantām atgriežamies bāzes nometnē, būs īpaši svarīgi izmantot iepriekš uzkrāās zināšanas par somu kārtošanu, jo šinī diena nāksies leja ar vienu reizi nonest visu to ko ar diviem piegājieniem būsim uznesusi augšā. To redzēsiet, ka tas ir pilnībā iespējams!
10. Diena.
No bāzes nometnes uz Kislavodsku
Brauciens no Bāzes nometnes uz Kislvodsku, pa ceļam iebraucam medību namiņā pie Abdulaha apēst kadu Hičinu un izdzert glāzi Airana vai tējas
11-12. Diena.
Rezerves dienas
Sliktu laika apstākļu gadījumā šīs dienas mums ļauj sagaidīt logu virsotnes sasniegšanai. Ja savu programmu mēs jau būsim izpildijuši, tad izlemsim ko vēlamies, palikt vel tepat un aiziet izkāpt kādu 100m agstu klinšu maršrutiņu, vai doties uz pilsētu un atpūsties no brauciena tur, ko darīt būs!
13.Diena.
Transfērs uz lidost. Lidojums Mineralnije Vodi-Maskava-Rīga

*laika apstākļu dēļ ir iespējamas nelielas izmaiņas programmā

CENA UN LAIKS

Brauciena laiks: 01.07.2020. - 14.07.2020.
Pieteikšanās: 01.06.2020.

Ceļojuma cena: 1130,- € + avio (~ 250,- €)

Vietu skaits: 8
Atlikušas: 4 (27.12.2019.)

Savlaicīga pieteikšanās ļauj pilnvērtīgi sagatavoties kāpšanai un ietaupīt uz avio biļešu rēķina!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Grupas vadība
-> Visi vietējie transfēri (Mineraļnie Vodi-Kislavodska Kislavodska - Džil Su un atpakaļ)
-> Dzīvošana viesnīcā - divas naktis (pirmo un pēdējo, pārējās naktis teltīs)
-> Augstkalnu teltis
-> Augstkalnu virtuve
-> Pārtika, trīs ēdienreizes dienā, ekspedīcijas kalnu daļā
-> Grupas tehniskais ekipējums (virves, ledusskrūves)
-> Individuālas konsultācijas par personīgo ekipējumu un tā lietošanu
-> Individuālās konsultācijas par fiziskās sagatavošanās trenņiem, gatavojoties braucienam

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> Avio lidojums Rīga - Mineraļnie Vodi - Rīga
-> Vīza
-> Personīgie tēriņi
-> Personīgais inventārs
-> Ceļojuma apdrošināšana.

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Jānis Urtāns
+371 26383477
janis@virsotne.lv