Kaukāzs - Elbruss 2018

2018-06-15 13:21:14

Vilinošais Kaukāzs. Elbruss

Elbruss  ir aprimis vulkāns ar divām virsotnēm - Austrumu virsotni 5621m un Rietumu virsotni 5642m. Kaut arī Elbruss, kā vulkāns jau simtiem gadu ir aprimis un tā krāteri ir aizsniguši ar biezu sniega kārtu, uzkāpjot virsotnē, joprojām, ir jaušami krātera apveidi, tomēr, vel svarīgāk kā staigāšana pa vulkāna krātera malu ir tas, ka Eiropas kontinentā vairs augstāk nav kur!

Kaut arī pa mūsu izvēlēto maršrutu kāpiens Elbrusā nav tehniski sarežģīts, kalnus ar mainīgajiem laika apstākļiem nevar novērtēt par zemu! Iespēju teikt vārdus “šeit augstāk kāpt vairs nav kur“ nāksies nopelnīt.

Uz Elbrusa virsotni ir divi populārākie maršruti - no Ziemeļu puses un Rietumu puses.

Kaut arī Elbruss ir viens kalns tā puses ir būtiski atšķirīgas.

Rietumu puse ir piedzīvojusi kalna industriālo revolūciju, šeit izbūvētas neskaitāms viesnīcas kā arī slēpošanas kūrorti. Ar pacēlāja palīdzību iespējams uzbraukt līdz pat teju 4000m augstumam. Saprotams, ar fonā redzamajiem pacēlāja kabeļiem neskartās vides sajūta tiek mazliet „nozagta“.

Mēs Virsotnei tuvosimies no Ziemeļu puses, salīdzinājumā ar Rietumu pusi pa būtiski neskartāku vidi, pa pirmkāpēja maršrutu. Maršrutu pa kuru 1829. gadā pirmo reizi cilvēks spēra savu kāju Elbrusa virsotnē. Nevar noliegt ka arī Ziemeļu pusē ir sākusies industriālā attīstība un arī mēs esam bijuši liecinieki kā no helikoptera kalnā uzrodas jauns alpīnistu bāzes stacijas namiņš, tomēr, ziemeļu pusē vel kādus gadus nebūs iedomājama situācija ka ceļā uz virsotni tev pabrauc garām retraks. Tāpat arī cilvēku skaits šeit būs daudz mazāks, jo, takā šī ir ekspedīcija, tad jārēķinās ar dzīvošanu teltī un katrs grams sava komforta jānes līdzi uz savas muguras.

Šis ir ekspedīcijas tipa brauciens, tas nozīmē ka brauciena laikā nebūs pieejami papildus pakalpojumi (veikali, nesēji, utt.) brauciena laikā esam patstāvīgi, paši nesam savas mugursomas, paši būvējam teltis un tajās dzīvojam. Ja kaut ko neesam paņēmuši līdzi tad paši domājam kā ar to tikt galā. Kāpiens Elbrusā ir piedzīvojums pats par sevi, bet ja tā „kalnu muša“ ir iekodusi, tad Elbruss tev kalpos par pirmo pieredzi īstā ekspedīcijā un augstkalnu gaisā. Protams, mēs visu laiku esam blakus un palīdzam ar pieredzi, un padomiem, kā tikt galā ar radušos situāciju, vai kā izvairīties no paredzamās situācijas.

CENA UN LAIKS

Brauciena laiks: 26.06.2018. - 08.07.2018.
Pieteikšanās: līdz 31.05.2018

Ceļojuma cena: 1130€ + aviobiļete 220-300 €

Vietu skaits: 8
Atlikušas: 3 (11.05.2018)

Savlaicīga pieteikšanās ļauj pilnvērtīgi sagatavoties kāpšanai un ietaupīt uz avio biļešu rēķina!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Grupas vadība
-> Visi vietējie transfēri
-> Dzīvošana viesnīcā divas naktis (pirmo un pēdējo, pārējās naktis teltīs)
-> Augstkalnu teltis
-> Augstkalnu virtuve
-> Pārtika, trīs ēdienreizes dienā, ekspedīcijas kalnu daļā
-> Grupas tehniskais ekipējums (virves, ledusskrūves)
-> Individuālas konsultācijas par personīgo ekipējumu un tā lietošanu

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> Aviobļetes cena
-> Vīza
-> Personīgais ekipējums
-> Personīgie teriņi

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Jānis Urtāns
+371 26383477
janis@virsotne.lv