Ekspedīcija Divas Nepālas 2019

2018-10-15 14:08:06

DIVAS NEPĀLAS

Mera Peak + Everest Base Camp

Pietiek vien dzirdēt vārdu Nepāla un jau domās plīvo Tibetiešu krāsainie lūgšanu karodziņi, virs mākoņiem izaug, par tiem vel augstāka, kalnu siena un deguns sajūt turienei tik raksturīgo rūgteno smaržkociņu aromātu!

Redzēt pasaules augstāko kalnu Everestu un apmeklēt Everesta Bāzes nometni ir daudzu cilvēku „mūža listē“, tieši tāpēc Everesta bāzes nometnes trekings tiek saukts par pasaules populārāko trekingu. Ne par velti - tas ir skats ko vajag redzēt! Tieši tādēļ ceļā uz Namči un tālāk uz Gorakšepu taka tiek dalīta ar lielu skaitu tūristu un teju tikpat lielu skaitu jaku, kas palīdz pārvietot smagās nastas. Lielā tūristu interese ir veicinājusi infrastruktūras attīstību un vienlaikus arī attālinājusi dabas neskartumu.

Šis NAV stāsts par mūsu ekspedīciju!

Ekspedīcija Divas Nepālas piedāvā divas pilnīgi atšķirīgas pieredzes. Ekspedīcijas sākumā mēs dosimies cauri tūristu reti apmeklētām vietām, ielejām kas ir noslēgtas no apkārt esošo tūristu masām. Kāpēc šeit nav tūristi? Šīs ielejas izmanto tikai vietējie un Alpīnisti kas dodas uz Makalu, pasaulē piekto augstāko virsotni. Takā šeit iet tikai mērķtiecīgi alpīnisti, šeit nav izplatījušās plašu sortimentu piedāvājošas lodžijas, līdz ar to ir iespēja baudīt salīdzinoši maz mainītu Nepālas dabu. Šinī gājiena posmā ir jādzīvo teltīs! Ar lēnu un pakāpenisku iešanu augšā mēs aklimatizēsimies kāpienam Mera Peak 6461m augstumā. 6400m šis augstums jau pilntiesīgi ir saucams par augstkalniem! Virves, dzelkšņi, cirtņi! Iespēja izbaudīt, kā tas ir kāpt seštūkstošniekā!  Šis būs kā īsts ekspedīcijas kāpiens. Pēc Mera Peak sasniegšanas mūsu ceļš turpinās uz Ampulabcha pass pusi, kas tiek dēvēta par vienu no smagākajām pārejām, arī šo posmu mēs veica ar dzelkšņiem kājās. Izklausās nopietni, bet līdz tam brīdim būsim jau gana labi aklimatizējušies, lai šo piedzīvojumu izbaudītu. Šķērsojot Ambpulapche kalnu pāreju (būsim precīzi, nolaižamies no pārejas) mēs nonākam pilnīgi citā pasaulē, no šejienes tālāk dzīvošana ar komfortu lodžās, mūsu nākošais mērķis - savām acīm ieraudzīt tuvumā Everestu un nonākt Everesta bāzes nometnē, vietā no kuras sākas visi kāpienu uz Everesta virsotni no Nepāls puses.

CENA UN LAIKS

Brauciena laiks: 2019. gada pavasaris
Brauciena ilgums: 26 dienas
(Rīga - Nepāla - Rīga)


Ceļojuma cena: 3200€ + aviobiļeta 840€
Vietu skaits: 6

Savlaicīga pieteikšanās ļauj pilnvērtīgi sagatavoties kāpšanai un ietaupīt uz avio biļešu rēķina!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

->  Nakšņošana viesnīcā pirmo un pēdējo nakti
->  Nakšņošana lodžijās
->  Teltis un kalnu virtuve brauciena tūristu maz apmeklētajā daļā
->  Ēšana ekspedīcijas "tūristu" neskartajā daļā
->  Porteru pakalpojumu mantu nešanai
->  Dabas parku ieejas atļaujas
->  Mera Peak kāpšanas atļauja
->  Augstkalnu gida pakalpojumi
->  Lidojums Lukla-Kathmandu
->  Konsultācijas par personīgo ekipējumu

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> Aviobiļete
-> Vīza
-> Ēšana ekspedīcijas "tūrisma" daļā
-> Personīgais ekipējums
-> Personīgie izdevumi

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Jānis Urtāns
+371 26383477
janis@virsotne.lv