Argentīna - Akonkagva 2023

2019-07-01 10:35:57

Uzkāpšana augstākajā Dienvidamerikas kalnā - Akonkagva (6962m)

Akonkagva 6962m (Aconcagua) ir augstākais kalns Dienvidamerikā un augstākais kalns ārpus Āzijas. Tas atrodas Andu kalnu grēdā Argentīnā. Kalna virsotne atrodas 15 km attālumā no Argentīnas robežas ar Čīli. Tam ir vairāki ledāji, pazīstamākais no tiem ir Ziemeļaustrumu ledājs.
Pirmais mēģinājums iekarot Akonkagvu notika 1883. gadā, to mēģināja izdarīt grupa, ko vadīja vācu ģeologs un pētnieks Pauls Gisfeldts, viņš sasniedza 6500 metru atzīmi.
Pirmā fiksētā uzrāpšanās kalna virsotnē notika 1897. gadā, to spēja paveikt britu ekspedījas grupa Edvarda Ficdžeralda vadībā, pirmais virsotni sasniedza šveicietis Matiass Curbrigens 12. februārī.
Jaunākais cilvēks, kurš uzrāpies Akonkagvā, ir 10 gadus vecais Metjū Moniss no Kolorādo, viņš virsotni sasniedza 2008. gada 16. decembrī. Vecākais cilvēks, kurš uzrāpies Akonkagvas virsotnē, ir Skots Lūiss, viņš to paveica 2007. gada 26. novembrī 87 gadu vecumā.
Tomēr, pasākumu nedrīkst novērtēt par zemu! Šis brauciens ir pilntiesīgs sevi saukt par augstkalnu ekspedīciju.

PROGRAMMA

1. diena
Avio transfers Rīga – Rio – Mendoza
Garš un ilgs strapkontinentu pārlidojums.

2. diena

Ielidojam Mendozā
Ielidojam Mendozā, pēc gana gara lidojuma, kas var būt labāks kā aiziet un notiesāt kādu īstu Argentīnas steiku un iemalkot Malbeku (kā zinām īsts Malbeks ir pieejams tikai Argentīnā īpaši Mendozas apkārtnē) Mazāk interesantas lietas, aiziet nopirkt gāzi, degvielu un šādus tādus pārtikas produktus ko no Latvijas nav izdevīgi vest.

3. diena
Sagatavošanas darbi.

Diena formalitātēm, kāpšanas atļaujas, vel pēdējie pārtikas produkti un pēdējā nakts gultā ar palagiem…

4. dienas

Mendoza  – Punta de Vacas (2450m), Pampa de Lenas camp (2950m) 5h
Izbraucam ar privātu autobusu uz ekspedīcijas sākumpunktu Punta de Vacas. , Punta de Vacas satiekam Rančero un savas lielās ekspedīcijas mantas sienam mūļu mugurās. Sākam trekingu pa Vacas ieleju, gar Rio de Las Vacas upi. Ap upi vel redzami koki, zaļa zāle, ejam gana relaksēti, jo pašiem jānes tik daudz cik sava mazā soma ar jaciņu un ūdeni. Šodien jānoiet 12km. Līdz Pampa de Lenas. Nonākot galā iekārtojamies teltīs, pie tā būs jāsāk pierast, nākošās nepilnas trīs nedēļas mēs dzīvosim teltīs!

5. diena

Pampa de Lenas camp – Casa de Piedra camp (3240m) 6h
Mostamies ar saulīti, uzpildām ūdens pudeles, nojaucam teltis, visas lielās mantas lādējam atkal uz mūļu mugurām un dodamies uz nākošo nometi Akmens pili! Casa de Piedra. Šinī nometnē var ļoti labi novērot cik vienkārši dzīvo Rančero, pāris koka gabali pie akmens malas piemesti, tur pat tiek sacepta gaļa (bez gaļas nevar, vismaz vietējie nu nekā) un tur pat arī apsegušies ar kādu ādas gabalu, vai labākajā gadījumā pavecu guļammaisu arī guļ. Šinī vietā jau sākam sajust ka ir mazliet vēsāks. Šodien pirmo reizi ieraugam Akonkagvu! Šodien jāpieveic 15km

6. diena

Casa de Piedra camp – Plaza de Argentina base camp (4190m) 7h
Kā jau ierasti jaucam nost teltis liekam mantas somās un kraujam tās uz mūļu mugurām. Šis rīts sākas agrāk, mums ir jāvar atlaist mūsu mūļi gana ātri vaļā, lai tie vel šodien tiktu atpakaļ uz Pampa de Lenas. Tas savukārt nozīmē ka vel Pirms ir uzlēkusi saule ir jāšķērso upe. KO nozīmē upe? Tērcīšu sistēma kas platumā ir kā Daugava pie Vanšu tilta. Ūdens temperatūra - stindzinoša! Iepriekšējās dienas mēs gājām pa taku, gar upi, šodien mēs tiešām sākam doties iekšā kalnos. Stāvums kļūst lielāks, iešana mazliet grūtāka, beidzot var sāk sajust arī augstuma ietekmi. Šodien noieti Nieka 11km. Iekātojamies Bāzes nometnē. Izbaudām dušu! Pirmo reizi trīs dienās ir iespēja tikt pie silta ūdens lai nomazgātos.

7. diena

Aklimatizācijas, atpūtas diena.
Šodien drīkstam mazliet ilgāk pagulēt, protams nepārspīlējot… šā vai tā no rīta modinātāja vietā nostrādās helikoptera motora rūkoņa, ierasti rīta stundās tas veic kādu pārtikas piegādi bāzes nometnei, kā arī veic saimnieciskos darbus, piemēram izved sauso tualeti… jā sausā tualete šeit tiek izvesta ar helikopteru. Brokastis un pakāpjamies augstāk pa akmeņiem uz Camp1 pusi, vajag izlocīt kājas un sāk sevi radināt augstumam. Darām gan to mierīgi, šodien ir atpūtas diena.

8. diena

Mantu uznešana līdz Camp 1 (4850m) 7h
Kāpjam līdz Camp1, uznesam daļu ekipējuma. Ejam pa morēnas akmeņiem, tad ieraugam pašu ledāju ar, pirmo reizi redzam interesantos sniega Ledus veidojumus Penitentes. Pēcpusdienā atgriežamies Bāzes nometnē, aklimatizācijai.

9. diena

Aklimatizācijas, atpūtas diena.
Atpūtas diena! Tas protams nenozīmē ka laiski gulšņājam, neceļamies tik agri, bet takā bāzes nometnē jau var būt pat mīnus grādi, tad novērtējam saulīti un mazliet pastaigājam apkārt. Paejot mazliet tālāk ir iespēja arī mazliet pakāpelēt pa bolderiem - lieliem akmeņiem, padsmit kustību klinšu maršrutiņus. Šķiet vienkārši, bet gandrīz 4000m augstumā nekas vairs nav pilnīgi pašsaprotami.

10. diena (08.02)

Plaza de Argentina base camp (4190m) – Camp 1 (4850m) 5h
Šīs dienas uzdevums ir ar atlikušajām mantām uziet līdz Camp1, te arī mēs nakšņosim! Varam atļauties iet mazliet lēnāk, ceļš jau ir vienreiz iets. Pašsaprotams, ka nakšņojam teltī, nometne ir salīdzinoši labi pasargāta no vēja, bet šeit mēs jau jutīsim kalnu vēsumu. Lai no rīta dabūtu ūdeni, ejot uz strautiņu līdzi jāņem leduscirtnis, citādi pie ūdens var arī netikt. Jau esam gandrīz 5000m augstumā, šeit gājiens lejā uz strautiņu un tad 3l ūdens uznešana atpakaļ uz 8m augstāk esošo telti šķiet „zināms darbiņš“.

11. diena

Mantu uznešana līdz Camp 2 (5400m) 6h
Kāpjam līdz Camp 2, uznesam daļu ekipējuma. Pēcpusdienā atgriežamies Camp 1, aklimatizācijai. C1-C2-C1.

12. diena

Camp 1 (4850m) – Camp 2 (5400m) 4h
Dodamies augšā uz Camp 2 uznesam visas atlikušās mantas. Šī ir mūsu nozīmīgākā nometne, esam 5500m augstumā, virs šī augstuma ķermenis vairs nespēj atjaunoties, tādēļ slikta laika gadījumā tieši šeit ir labākais variants nogaidīt. Nometne nav pārāk labi aizsargāta no vēja, katram ir iespēja atrast savu vietiņu, bet šeit vējš ir jūtams labāk, aukstums ar… te lielo jaku vairs īsti nost vilkt negribas. Toties kas par skatiem… šeit beidzot atveras kalnu skati un nu ir iespēja redzēt daudzas grēdas tālāk.

13. diena
Camp 2 (5400m) atpūtas diena
Pavadam vienu pilnu atpūtas dienu Camp 2 Augšējā Guanacos nometnē.

14. diena

Mantu uznešana uz augšējo nometni – Camp Colera C3 (5900m) 6h
Kāpjam līdz Camp 3 Camp Corela, uznesam daļu ekipējuma. Pēcpusdienā atgriežamies Camp 2, aklimatizācijai. Šis ir mūsu, varētu teikt, pēdējais aklimatizācijas uzgājiens.

15. diena

Camp 3 - Camp Colera (5900m) 4h
Pārceļamies uz Camp 3 Šīs dienas galvenais uzdevums ir atpūsties, sanest sniegu, lai vakarā varētu savārīt ūdeni virsotnes izgājienam.
16. diena
VIRSOTNES diena  – Camp Colera (5900m) - Virsotne (6964m) - Camp Colera (5900m) 8h+4h
Virsotnes diena! Labā laikā, gājiens līdz virsotne ir 7-8 stundas un vel vismaz četras stundas uz leju. Laika apsākļi diktē patieso ātrumu un tas var būt atšķirīgs no plānotā Šī būs smaga diena, iespējams līdz šim smagākā pieredzētā diena!
17. diena
Camp Colera – Plaza de Mules (4350m) 4h
Iesim lejā pa kalna citu, rietumu nogāzi līdz bāzes nometnei Plaza de Mules. Vakariņas nometnē.

18. diena

Plaza de Mules – Penitentes. Transfērs līdz Mendoza 7h
Ejam lejā pa ieleju ~25km. Mantas transportējam ar mūļiem. Transfērs līdz viesnīcai Mendoza. Brokastis nometnē.

19. diena

Rezerves diena. Mendoza, raftings, vīna darītavas.
Sliktu laikapsākļu gadījumā - gaidīšana nometnē. Citādi Šīs dienas plānosim atkarībā no to skaita, pašu vēlmēm un iespējām. Apkārtne ir interesanta un aktivitāšu iespējas daudz.

20. diena
Rezerves diena. Mendoza, raftings, vīna darītavas.
Sliktu laikapsākļu gadījumā - gaidīšana nometnē. Citādi Šīs dienas plānosim atkarībā no to skaita, pašu vēlmēm un iespējām. Apkārtne ir interesanta un aktivitāšu iespējas daudz.

21. diena
Rezerves diena. Mendoza, raftings, vīna darītavas.
Sliktu laikapsākļu gadījumā - gaidīšana nometnē. Citādi Šīs dienas plānosim atkarībā no to skaita, pašu vēlmēm un iespējām. Apkārtne ir interesanta un aktivitāšu iespējas daudz.

22. diena
Izlidošana no Mendozas. 
Dodadmies mājup. Rīgā ielidojam nākamās dienas vēlā vakarā.

CENA UN LAIKS

Brauciena laiks: 28.01.-19.02.2023.
Pieteikšanās: Jo ātrāk, jo labāk!

Ceļojuma cena: 4850 EUR + avio

Vietu skaits: 8
Atlikušas: Grupa pilna! Iespējams pievienoties tikai iepriekš saskaņojot.

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> sagaidīšana/pavadīšana lidostās, transfēri ar privātu transportu
-> nakšņošana viesnīcās divvietīgos numuros ar brokastīm, saskaņā ar programmu (Mendoza - 3 naktis)
-> kāpšanas atļauja Akonkagvā pa Poļu traversa maršrutu
-> mūļu serviss līdz/no bāzes nometnēm - Plaza de Argentina un Plaza de Mules
-> grupas vadītājs ar augstkalnu pieredzi
-> kopējais grupas inventārs – augstkalnu teltis, augstkalnu deģļi utt
-> augstkalnu pārtika ekspedīcijas kalnu programmas dienām
-> Individuālas konsultācijas par ekipējuma izvēli un pielietojumu

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> ēdināšana, kura nav paredzēta programmā
-> personīgais alpīnisma ekipējums
-> ceļojuma apdrošināšana
-> personīgie tēriņi
-> Avio biļetes cena Rīga – Mendoza turp un atpakaļ

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Andris Balodis
+371 26589113
andris@virsotne.lv