ĀFRIKA – Kilimandžaro 2022

2020-01-31 12:00:00
Aklimatizācijas kāpiens Meru kalnā (4566m), 
Uzkāpšana augstākajā Āfrikas kalnā Kilimandžaro (5895m),
Safari Ngorongoro krātera un Taragire Nacionālajā parkā.

ĀFRIKAS Trekings – Kilimandžaro

Kilimandžaro kalns - pats augstākais atsevišķi izvietotais kalns pasaulē, kuru bez pārspīlējuma var saukt par „Āfrikas jumtu”. Kilimandžaro kalns atrodas Austrumu Āfrikā, 300 km uz dienvidiem no ekvatora Tanzānijas teritorijā, netālu no robežas ar Keniju. Kalnam ir trīs atsevišķas virsotnes – rietumos Sira (3962m), austrumos – Mavenzi (5149m) un centrālā, pati augstākā virsotne – Kibo (5895m). Šobrīd uz Kibo ziemeļu un dienvidu nogāzēm vēl guļ iespaidīgi ledāji, kuri katru gadu siltumnīcas efekta rezultātā sarūk. Kalna pakājē atrodas tropiskie lietus meži un džungļi. Augstākā Kibo virsotne ir Uhuru Peak. Kalns ir nozīmīgs arī tiem kāpējiem, kuri iesaistījušies 7 virsotņu programmā – sasniegt visu kontinentu augstākās virsotnes.

Kāpiens Kilimandžaro ir aizraujošs piedzīvojumu trekings, kurš ir paveicams jebkuram fiziski aktīvam un veselam cilvēkam. Trekinga laikā iepazīsim Āfrikas melnā kontinenta tautas ar tās bagātajām tradīcijām, unikālo dzīvnieku pasauli un cilvēka maz skarto dabu. 

Programma ir sadalīta trīs daļās, kas labāk palīdzēs izbaudīt piedzīvojumu un sasniegt virsotni.

Pirmajā daļā uzkāpsim Meru kalnā (4566m). Meru ir aprimis vulkāns, kura pēdējais izvirdums fiksēts 1910. gadā. Kāpiena laikā redzēsim lavas krāteri un lavas šļūdoņus. Kāpiens būs kā viegla, aklimatizācijas iesildīšanās galvenajam mērķim, kura palīdzēs adoptēties ar vietējiem apstākļiem.

Otrajā daļā atpūšoties no kāpiena, apmeklēsim Ngorongoro krātera nacionālo parku un Tarangire nacionālo parku. Šīs ir pilnīgi pirmatnīgas vietas, kur valda dabas likumi , kur cilvēks cenšas saglabāt vietējo floru un faunu maksimāli neskartu. Dzīvnieku valsts ir fantastiska un visus lielos, varenos var vērot „rokas stiepiena” attālumā.

Trešā – nozīmīgākā daļa ir kāpiens Kilimandžaro kalna virsotnē. Kāpsim pa skaistāko un nosacīti sarežģītāko Machame maršrutu, izbaudot Āfrikas unikālās dabas daudzveidību – sākot ar lietus mežu džungļiem un beidzot ar alpīnajām pļavām un tuksnesīgajiem augstkalnu klajumiem. Šis kāpiens aizņems sešas dienas un varēsim pārbaudīt savus spēkus pilnā apmērā, gūstot neaprakstāmu baudījumu, sasniedzot kontinenta austāko virsotni. Galvenās grūtības, kuras sagaida kāpēju šajā pasākumā ir aklimatizēšanās un „sadzīvošana” ar lielo aukstumu, jo virsotne atrodas tikai nedaudz zemāk par 6000m.

PROGRAMMA

1. diena (08.01.2022.)Avio lidojums + transfērs.
Rīga - Stambula - Nairobi (Kenija)

2. diena (09.01.)
Transfērs ar privātu auto Nariobi (Kenija) - Aruša (Tanzānija) (5h)
Agri no rīta ierodamies Arušā. Diena, kad aklimatizējamies, atpūšamies pirms došanās kalnos. Nakšņošana viesnīcā.

3. diena (10.01.)
Arušas – Momela gate (1510m) – Mariakamba Hut (2510m)
Pēc brokastīm izbraucam uz Meru kalna pakāji, kur no Momela vārtiem sākas kāpiens Meru kalnā. Satiekam savus nesējus. Kāpiens caur lietus mežu līdz Mariakamba Hut. Baudam pasakaino Āfrikas vakaru. Nakšņošana kalnu būdā. (brokastis , pusdienas, vakariņas).

4. diena (11.01.)
Mariakamba Hut (2510m) – Saddle Hut (3510m) – Little Meru (3805m)
Pēc brokastīm kāpjam uz nākamo nometni Saddle Hut. Nop šejienes var pakāpties augstāk līdz tā dēvētai Mazajai Meru virsotnei (2h), no kurienes paveras lieliski skati uz Āfrikas plašumiem un „Āfrikas Jumtu” - Kilimandžāro kalnu. Nakšņošana Saddle Hut kalnu būdā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

5. diena (12.01.)Saddle Hut – Meru VIRSOTNE (4566m) - Mariakamba Hut (2510m)
Agrā rītā izejam uz Meru virsotni (4,5h). Saullēktu sagaidām jau Meru virsotnē. Visapkārt lieliski rīta skati ar dabais ainavām, kuras var vērot tikai no kalna virsotnes. Atgriežamies Saddle Hut, neliela atpūta un turpinām ceļu lejā līdz Mariakamba Hut. Nakšņošana kalnu būdā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

6. diena
(13.01.)
Mariakamba Hut – Twiga kempings.
Lejup ceļš līdz Momela vārtiem. Pārbrauciens uz Twiga kempingu ar baseinu. Nakšņošana bungalo tipa mājiņās ar karsto ūdeni un dušu (brokastis, pusdienas, vakariņas).

7. diena
(14.01.)
Tarangiere Nacionālā parka apmeklējums.
Ievērojams ar Āfrikas “lielo zvēru” populācijām (vajadzētu sastapt ziloņus, žirafes, lauvas). Iespaidīgi pārējās Āfrikas floras un faunas pārstāvju dabas skati. Nakšņojam Twiga kempingā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

8. diena (15.01.)
Ngorongoro krātera Nacionālā parka apmeklējums.
Viens no krāšņākajiem Tanzānijas parkiem, kuru dēvē arī par „Ēdenes dārzu” un „astoto pasaules brīnumu”. Šeit zebru, gazeļu un citu savvaļas zvēru ganāmpulki ganās slinki guļošo lauvu uzraudzībā. Gar parka malām izvietojušās Masaju apmetnes. Nakšņojam Twiga kempingā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

9. diena (16.01.)
Brīvdiena, kuru var izmantot ekipējuma sakārtošanai, vietējās apkārtnes iepažīšanai.
Iespējams apmeklēt masaju ciemus ar tā izrādi, vai turpināt iepazīt dzīvnieku pasauli apmeklējot Manjara Nacionālo parku. (šie pakalpojumi nav iekļauti cenā). Gatavošanās trekingam, kāpienam Kilimandžaro.
Nakšņojam Twiga kempingā (brokastis, pusdienas, vakariņas).

10. diena (17.01.)
Machame vārti (1490m) – Machame nometne (2890m).
Pārbrauciens līdz Machame vārtiem no kurienas sākas kāpiens Kilimandžaro kalnā. Šis posms ir samērā lēzens, un ved caur tropu lietus mežiem. Iespēja izbaudīt un safotografēt lieliskas ainavas. Laba sagatavošanās diena turpmākajam kāpienam. Nakts Machame nometnē (brokastis , pusdienas, vakariņas).

11. diena (18.01.)
Machame nometne (2890m) – Shira nometne (3840m)
Aiz muguras paliek lietus mežu ēnainā noskaņa un apkārtēju floru un faunu pamazām nomaina daudz skarbāka Alpīnā daba ar nelieliem krūmājiem uz klinšu grēdām. Augstāk var redzēt iespaidīgās Kilimandžaro aprises, tālumā paveras Meru kalns. Nakšņošana Shira nometnē (brokastis , pusdienas, vakariņas).

12. diena (19.01.)
Shira nometne (3840m) – Baranco nometne (3950m)
Sākas pakāpenisks kāpums caur Alpīnajiem krūmājiem, atklātajās nogāzēs var vērot putnus, kuri medī sīkos zīdītājus. Šī ir lieliska diena aklimatizācijai, jo kāpsim Lava Tower (4639m) virzienā, sasniedzot lielāku augstumu nekā vakarā, nakšņojot nometnē. Apkārtējo ainavu nomaina rūsgani sarkana morēna. Nakšņošana zemākajā Baranco nometnē (brokastis , pusdienas, vakariņas).

13. diena (20.01.)
Baranco nometne (3950m) – Barafu nometne (4550m)
Turpinām kāpienu augšup pa Kilimandžaro dienvidu nogāzi. Maršruts ved caur Alpīnu tuksnešainiem lavas laukiem. Pēc kāpiena esam sasnieguši izšķirošu augstumu. Paveras lieliski panorāmas skati gan uz leju, gan tālumā. Tiks pasniegtas vieglas vakariņas. Ieteicama neliela pastaiga, pēc kuras jācenšas iemigt, jo priekšā ir izšķirošā diena. Jāceļas Virsotnes dienai būs jau uzreiz pēc pusnakts (brokastis, pusdienas, vakariņas).

14. diena (21.01.)
VIRSOTNES DIENA! Barafu nometne (4550m) – Uhuru Peak (5895m) – Mweka nometne (3100m). Nozīmīgākā diena mūsu ceļojumā. Pēc kastās tējas startējam uz Āfrikas kontinenta augstāko punktu Uhuru virsotni. Ejot sagaidīsim saullēktu. Tuvāk virsotnei iespējams vērot iespaidīgus šļūdoņus.
Sasniedzam Kilimandžaro virsotni – izbaudām savu panākumu! Iemūžinām neskaitāmos foto uzņēmumos ☺!! Vēlāk sākas ceļš lejup atpakaļ uz Barafu nometni, kur neliela atelpa. Pēc tam, pa jau daudz lēzenāku taku, dodamies uz zemāk esošo Mweka nometni, kur nakšņojam (brokastis, pusdienas, vakariņas).

15. diena (22.01.)
Mweka nometne (3100m) – Mweka vārti (1980m) – Aruša
Soļojam lejā, atpakaļ lietus mežos ar iespēju vērot tropu mežu bagātīgo augu un dzīvnieku valsti.
Maršrutā ierīkoti vairāki skatu punkti iespaidīgo ielejas ainavu vērošanai. Soļojam līdz Mveka kalnu pārejai, kur gaidīs apvidus auto, lai nogādātu mūs uz viesnīcu Arušā (brokastis, pusdienas).

16. diena (23.01.)
Rekax un suvenīru diena Arušā.
Laiku pavadām izbaudot Āfrikas sauli un klimatu pirms atgriešanās Latvijas ziemā ☺

17. diena (24.01.)
Rezerves diena iespējamo epidemioloģisko procedūru veikšanai. Turpinām baudīt sauli!
Vakarā izbraucam uz Nairobi lidostu ar privātu auto (5h).

18.diena (25.01.)
Avio lidojums Nairobi – Stambula. Nakts Stambulas viesnīcā.

19.diena (26.01.2022.)
Stambula - Rīgas lidosta 
Pusdienlaikā ierodaies Rīgas lidostā! Ceļojums noslēdzies.☺

CENA UN LAIKS

Brauciena laiks: 08.01.2022. – 26.01.2022.
Pieteikšanās: vēlams līdz 20.11.2021

Ceļojuma cena: 3750 EUR

Vietu skaits ierobežots: 10
Atlikušas: 6 (11.10.2021)

Savlaicīga pieteikšanās ļauj pilnvērtīgi sagatavoties kāpšanai un ietaupīt uz avio biļešu rēķina!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Avio lidojums Rīga - Nairobi - Rīga + transfērs ar privātu auto (750 EUR);
-> Visi iekšējie transfēri;
-> Nakšņošanas Arušas viesnīcā divvietīgos numuros ar brokastīm un karstu ūdeni;
-> Safari Ngorongoro krāterī un Tarangiere nacionālajā parkā ar atvērta jumta auto, ieskaitot nakšņošanu un ēdināšanu. Safari laikā 2 L ūdens uz cilvēku;
-> Visas nodevas un ieejas maksas Ngorngoro un Tarangiere parkos un kempingos;
-> Meru un Kilimandžaro kalnā kāpšanas nodeva;
-> Kempinga aprīkojums – teltis, gan kāpiena, gan safari laikā;
-> Porteru pakalpojumi kāpiena laikā;
-> Trīsreizēja ēdināšana safari un kāpiena laikā ar vietējo pavāru pagatavotu, siltu ēdienu no svaigiem produktiem;
-> Angliski runājošs gids gan Meru kalnā, gan Kilimandžaro maršrutā;
-> Latviski, krieviski u.t.t. runājošs grupas vadītājs ar kalnu pieredzi.

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> Kenijas vīza, Tanzānijas vīza - noformējamas pie ierašanās Kenijā un Tanzānijā;
-> Ēdināšana, kura nav paredzēta programmā, tējas naudas (~280,00 USD par visu ceļojumu);
-> Personīgais inventārs nakšņošanai un kāpšanai;
-> Ceļojuma apdrošināšana.

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Irīna Odziņa
+371 26552455
irina.odzina@virsotne.lv

Andris Balodis
+371 26589113
andris@virsotne.lv