ĀFRIKA – Kilimandžaro 2019

2019-01-18 12:00:00
Aklimatizācijas kāpiens Meru kalnā (4566m), 
Uzkāpšana augstākajā Āfrikas kalnā Kilimandžaro (5895m),
Safari Ngorongoro krātera un Manyara ezera Nacionālajā parkā, Atpūta Zanzibāras salā 

ĀFRIKAS Trekings – Kilimandžaro

Kilimandžaro kalns - pats augstākais atsevišķi izvietotais kalns pasaulē, kuru bez pārspīlējuma var saukt par „Āfrikas jumtu”. Kilimandžaro kalns atrodas Austrumu Āfrikā, 300 km uz dienvidiem no ekvatora Tanzānijas teritorijā, netālu no robežas ar Keniju. Kalnam ir trīs atsevišķas virsotnes – rietumos Sira (3962m), austrumos – Mavenzi (5149m) un centrālā, pati augstākā virsotne – Kibo (5895m). Šobrīd uz Kibo ziemeļu un dienvidu nogāzēm vēl guļ iespaidīgi ledāji, kuri ar katru gadu, siltumnīcas efekta rezultātā sarūk. Kalna pakājē atrodas tropiskie lietus meži un džungļi. Augstākā Kibo virsotne ir Uhuru Peak. Kalns ir nozīmīgs arī tiem kāpējiem, kuri iesaistījušies 7 virsotņu programmā – sasniegt visu kontinentu augstākās virsotnes.

Kāpiens Kilimandžaro ir aizraujošs piedzīvojumu trekings, kurš ir paveicams jebkuram fiziski aktīvam un veselam cilvēkam. Trekinga laikā iepazīsim Āfrikas melnā kontinenta tautas ar tās bagātajām tradīcijām, unikālo dzīvnieku pasauli un cilvēka maz skarto dabu. 

Programma ir sadalīta trīs daļās, kas labāk palīdzēs izbaudīt piedzīvojumu un sasniegt virsotni.

Pirmajā daļā uzkāpsim Meru kalnā (4566m). Meru ir aprimis vulkāns, kura pēdējais izvirdums fiksēts 1910. gadā. Kāpiena laikā redzēsim lavas krāteri un lavas šļūdoņus. Kāpiens būs kā viegla, aklimatizācijas iesildīšanās galvenajam mērķim, kura palīdzēs adoptēties ar vietējiem apstākļiem.

Otrajā daļā atpūšoties no kāpiena, apmeklēsim Ngorongoro krātera nacionālo parku un Manyara ezera nacionālo parku. Šīs ir pilnīgi pirmatnīgas vietas, kur valda dabas likumi , kur cilvēks cenšas saglabāt vietējo floru un faunu maksimāli neskartu. Dzīvnieku valsts ir fantastiska un visus lielos, varenos var vērot „rokas stiepiena” attālumā.

Trešā – nozīmīgākā daļa ir kāpiens Kilimandžaro kalna virsotnē. Kāpsim pa skaistāko un nosacīti sarežģītāko Machame maršrutu, izbaudot Āfrikas unikālās dabas daudzveidību – sākot ar lietus mežu džungļiem un beidzot ar alpīnajām pļavām un tuksnesīgajiem augstkalnu klajumiem. Šis kāpiens aizņems sešas dienas un varēsim pārbaudīt savus spēkus pilnā apmērā, gūstot neaprakstāmu baudījumu, sasniedzot kontinenta austāko virsotni. Galvenās grūtības, kuras sagaida kāpēju šajā pasākumā ir aklimatizēšanās un „sadzīvošana” ar lielo aukstumu, jo virsotne atrodas tikai nedaudz zemāk par 6000m. 

Ceturtajā daļā dosimies uz leģendām apvīto Indijas okeāna Zanzibāras salu arhipelāgu, kur atpūtīsimies uz arhipelāga lielākas salas Zanzibāras un baudīsim okeāna pludmales skaistumu un vienreizīgumu. Gar salas piekrasti okeāna ūdens temperatūra visu gadu turas no +25-30C, ūdens ir sāļš un dzidrs, kas lieliski piemērots snorkelēšanas cienītājiem.

PROGRAMMA

1. diena (18.01)
Avio transfers Rīga – Stambula – Kilimanjaro

2. diena (19.01)

Kilimanjaro lidosta – Aruša (Tanzānija).
Diena kad savedam sevi kārtībā, atpūšamies pirms došanās kalnos.

3. diena (20.01)
Arušas – Momela gate (1510m) – Mariakamba Hut (2510m)

Agri no rīta ierodamies Arušā
Atpūta, iepazīšanās ar apstākļiem. Nakšņošana viesnīcā.
Pēc brokastīm izbraucam uz Meru kalna pakāji, kur no Momela vārtiem sākas kāpiens Meru kalnā. Satiekam savus nesējus. Kāpiens caur lietus mežu līdz Mariakamba Hut. Baudam pasakaino Āfrikas vakaru. Nakšņošana kalnu būdā. (brokastis , pusdienas, vakariņas).

4. dienas (21.01)

Mariakamba Hut (2510m) – Saddle Hut (3510m) – Little Meru (3805m)
Pēc brokastīm kāpjam uz nākamo nometni Saddle Hut. Nop šejienes var pakāpties augstāk līdz tā dēvētai Mazajai Meru virsotnei (2h), no kurienes paveras lieliski skati uz Āfrikas plašumiem un „Afrikas Jumtu” - Kilimandžāro kalnu. Nakšņošana Saddle Hut kalnu būdā. (brokastis , pusdienas, vakariņas).

5. diena (22.01)

Saddle Hut – Meru VIRSOTNE (4566m) - Mariakamba Hut (2510m)
Agrā rītā, izejam uz Meru virsotni (4,5h). Saullēktu jau sagaidām Meru virsotnē. Visapkārt lieliski rīta skati ar dabais ainavām, kuras var vērot tikai no kalna virsotnes. Atgriežamies Saddle Hut, neliela atpūta un turpinām ceļu lejā līdz Mariakamba Hut. Nakšņošana kalnu būdā. (brokastis, pusdienas, vakariņas).

6. diena (23.01)

Mariakamba Hut – Jambo kempings.
Lejup ceļš līdz Momela vārtiem. Pārbrauciens uz Jambo kempingu ar baseinu. Nakšņošana bungalo tipa mājiņās ar karsto ūdeni un dušu. (brokastis, pusdienas, vakariņas).

7. diena (24.01)

Manyara ezera Nacionālā parka apmeklējums.
Ievērojams ar lauvu populāciju, kuras mēdz mitināties kokos. Iespaidīgi pārējās Āfrikas floras un faunas pārstāvju dabas skati. Flamingo ganāmpulki. Nakšņojam Jambo kempingā. (brokastis, pusdienas, vakariņas).

8. diena (25.01)

Ngorongoro krātera Nacionālā parka apmeklējums.
Viens no krāšņākajiem Tanzānijas parkiem, kuru dēvē arī par „Ēdenes dārzu” un „astoto pasaules brīnumu”. Šeit zebru, gazeļu un citu savvaļas zvēru ganāmpulki ganās slinki guļošo lauvu uzraudzībā. Gar parka malām izvietojušās Masaju apmetnes. Gatavošanās trekingam, kāpienam Kilimandžaro. Nakšņojam Jambo kempingā. (brokastis, pusdienas, vakariņas).

9. diena (26.01.)

Machame vārti (1490m) – Machame nometne (2890m).
Pārbrauciens līdz Machame vārtiem no kurienas sākas kāpiens Kilimandžaro kalnā. Šis posms ir samērā lēzens, un ved caur tropu lietus mežiem. Iespēja izbaudīt un safotografēt lieliskas ainavas. Laba sagatavošanās diena turpmākajam kāpienam. Nakts Machame nometnē. (brokastis , pusdienas, vakariņas).

10. diena (27.01.)

Machame nometne (2890m) – Shira nometne (3840m)
Aiz muguras paliek lietus mežu ēnainā noskaņa un apkārtēju floru un faunu pamazām nomaina daudz skarbāka Alpīnā daba ar nelieliem krūmājiem uz klinšu grēdām. Augstāk var redzēt iespaidīgās Kilimandžaro aprises, tālumā paveras Meru kalns. Nakšņošana Shira nometnē. (brokastis , pusdienas, vakariņas).

11. diena (28.01.)

Shira nometne (3840m) – Baranco nometne (3950m)
Sākas pakāpenisks kāpums caur Alpīnajiem krūmājiem, atklātajās nogāzēs var vērot putnus, kuri medī sīkos zīdītājus. Šī ir lieliska diena aklimatizācijai, jo kāpsim Lava Tower (4639m) virzienā, sasniedzot lielāku augstumu nekā vakarā, nakšņojot nometnē. Apkārtējo ainavu nomaina rūsgani sarkana morēna. Nakšņošana zemākajā Baranco nometnē. (brokastis , pusdienas, vakariņas).

12. diena (29.01.)

Baranco nometne (3950m) – Barafu nometne (4550m)
Turpinām kāpienu augšup pa Kilimandžaro dienvidu nogāzi. Maršruts ved caur Alpīnu tuksnešainiem lavas laukiem. Pēc kāpiena esam sasnieguši izšķirošu augstumu. Paveras lieliski panorāmas skati gan uz leju, gan tālumā. Tiks pasniegtas vieglas vakariņas. Ieteicama neliela pastaiga, pēc kuras jācenšas iemigt, jo priekšā ir izšķirošā diena. Jāceļas Virsotnes dienai būs jau uzreiz pēc pusnakts. (brokastis , pusdienas, vakariņas).

13. diena (30.01.)

VIRSOTNES DIENA! Barafu nometne (4550m) – Uhuru Peak (5895m) – Mweka nometne (3100m) Nozīmīgākā diena mūsu ceļojumā. Pēc kastās tējas startējam uz Āfrikas kontinenta augstāko punktu Uhuru virsotni. Ejot sagaidīsim saullēktu. Tuvāk virsotnei iespējams vērot iespaidīgus šļūdoņus. Sasniedzam Kilimandžaro virsotni – izbaudām savu panākumu! Iemūžinām neskaitāmos foto uzņēmumos ☺!! Vēlāk sākas ceļš lejup atpakaļ uz Barafu nometni, kur neliela atelpa. Pēc tam, pa jau daudz lēzenāku taku, dodamies uz zemāk esošo Mweka nometni, kur nakšņojam. (brokastis , pusdienas, vakariņas).

14. diena (31.01.)

Mweka nometne (3100m) – Mweka vārti (1980m) – Aruša
Soļojam lejā, atpakaļ lietus mežos ar iespēju vērot tropu mežu bagātīgo augu un dzīvnieku valsti.
Maršrutā ierīkoti vairāki skatu punkti iespaidīgo ielejas ainavu vērošanai. Soļojam līdz Mveka kalnu pārejai, kur gaidīs apvidus auto, lai nogādātu mūs uz viesnīcu Arušā. (brokastis , pusdienas).

15. diena (01.02.)

Avio Kilimandžaro lidosta – Zanzibāra
Pēc brokastīm braucam uz Kilimandžaro lidostu, lidojam uz Zanzibāras salu arhipelāgu. Iekārtojamies pludmales viesnīcā, kura atrodas Zanzibāras salas austrumu krastā. (brokastis)

16. diena (02.02.)

Zanzibāra
Atpūta salas pludmalē, snorkelēšana, niršana, apkārtējās ainavas vērošana, relaksācija, ekskursijas, individuālas nodarbes. (brokastis) ☺

17. diena (03.02.)

Zanzibāra
Atpūta salas pludmalē, snorkelēšana, niršana, apkārtējās ainavas vērošana, relaksācija, ekskursijas, individuālas nodarbes. (brokastis) ☺

18. diena (04.02.)

Zanzibāra
Atpūta salas pludmalē, snorkelēšana, niršana, apkārtējās ainavas vērošana, relaksācija, ekskursijas, individuālas nodarbes. (brokastis) ☺

19. diena (05.02.)

Zanzibāras lidosta –  Stambula - Rīgas lidosta
Vakarpusē ierodamies Rīgas lidostā! Ceļojums noslēdzies ;)

CENA UN LAIKS

Brauciena laiks: 18.01.2019. – 05.02.2019.
Pieteikšanās: Vēlams līdz 18.11.2018

Ceļojuma cena: 3780 USD + aviobiļete (790 EUR)

Vietu skaits: 10
Atlikušas: GRUPA IR PILNA

Savlaicīga pieteikšanās ļauj pilnvērtīgi sagatavoties kāpšanai un ietaupīt uz avio biļešu rēķina!

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST

-> Visi iekšējie transfēri, avio pārlidojums Kilimandžāro – Zanzibāras sala.
-> 2 nakšņošanas Arušas viesnīcā divvietīgos numuros ar brokastīm un karstu ūdeni.
-> 3 nakšņošanas Twiga kempingā komfortablās mājiņās.
-> Safari Ngorongoro krāteris, Manyara ezers auto ar atvērtu jumtu, ieskaitot nakšņošanu un ēdināšanu. Safari laikā 2 L ūdens uz cilvēku.
-> Visas nodevas un ieejas maksas Ngorongoro un Manyara parkos un kempingos
-> Meru un Kilimandžaro kalnā kāpšanas nodeva.
-> Kempinga aprīkojums – teltis, gan kāpiena, gan safari laikā
-> Porteru pakalpojumi kāpiena laikā.
-> Trīsreizēja ēdināšana safari un kāpiena laikā ar vietējo pavāru pagatavotu, siltu ēdienu no svaigiem produktiem.
-> Angliski runājošs gids gan Meru kalnā, gan Kilimandžaro maršrutā.
-> Latviski, krieviski, angliski runājošs grupas vadītājs ar lielu kalnu pieredzi
-> 3 naktis Zanzibāras salā pludmales viesnīcā ar brokastīm

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST

-> Avio lidojums Rīga - Kilimandžāro - Rīga
-> Tanzānijas vīza (50 USD) noformējama pie ielidošanas
-> Ēdināšana, kura nav paredzēta programmā
-> Tējas naudas (to apmērs ir svārstīgs, bet ar šo pozīciju ir jārēķinās)
-> Personīgais inventārs nakšņošanai un kāpšanai
-> Ceļojuma apdrošināšana.

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA

Irīna Odziņa
+371 26552455
irina.odzina@virsotne.lv

Andris Balodis
+371 26589113
andris@virsotne.lv