Tanzānija. Kilimandžāro 2018

2017-07-08 15:32:11

VIRSOTNE aicina visus interesentus un piedzīvojumu cienītājus 2018. gadu
uzsākt ar krietnu izstaigāšanos pa „Āfrikas jumtu”.
Izbaudīsim gan augstkalnu skarbumu, gan tropisku karstumu, gan atveldzēsimies Indijas okeāna viļņos.
Šī būs jau piektā VIRSOTNES ekspedīcija Tanzānijā - tur ir ko redzēt :)
Pievienojies!

Tanzānijas ceļojumu var uzskatīt par unikālu, daudzšķautņainu un iedalīt četros saistītos piedzīvojumos:
- Aklimatizācijas kāpiens Meru kalnā (4566m),
- Eksotiskās dzīvnieku pasaules iepazīšana Tanzānijas nacionālajos parkos Ngorongoro un Manyara lake.
- Uzkāpšana augstākajā Āfrikas kalnā Kilimandžaro (5895m),
- Indijas okeāns un palmas - atpūta Zanzibāras salā.

Kilimandžaro kalns – pats augstākais atsevišķi izvietotais kalns pasaulē, kuru bez pārspīlējuma var saukt par „Āfrikas jumtu”. Kilimandžaro kalns atrodas Austrumu Āfrikā, 300 km uz dienvidiem no ekvatora Tanzānijas teritorijā, netālu no robežas ar Keniju. Kalnam ir trīs atsevišķas virsotnes – rietumos Sira (3962m), austrumos – Mavenzi (5149m) un centrālā, pati augstākā virsotne – Kibo (5895m). Šobrīd uz Kibo ziemeļu un dienvidu nogāzēm vēl guļ iespaidīgi ledāji, kuri ar katru gadu, siltumnīcas efekta rezultātā sarūk. Kalna pakājē atrodas tropiskie lietus meži un džungļi. Augstākā Kibo virsotne ir Uhuru Peak.

Kāpiens Kilimandžaro ir aizraujošs piedzīvojumu trekings, kurš ir paveicams jebkuram fiziski aktīvam un veselam cilvēkam. Trekinga laikā iepazīsim Āfrikas melnā kontinenta tautas ar tās bagātajām tradīcijām, unikālo dzīvnieku pasauli un cilvēka maz skarto dabu.

Programma ir sadalīta četrās daļās, kas labāk palīdzēs izbaudīt piedzīvojumu un sasniegt virsotni.

Pirmajā daļā uzkāpsim Meru kalnā (4566m). Meru ir aprimis vulkāns, kura pēdējais izvirdums fiksēts 1910. gadā. Kāpiena laikā redzēsim lavas krāteri un lavas šļūdoņus. Kāpiens būs kā viegla, aklimatizācijas iesildīšanās galvenajam mērķim, kura palīdzēs adoptēties ar vietējiem apstākļiem.

Otrajā daļā atpūšoties no kāpiena, apmeklēsim Ngorongoro krātera nacionālo parku un Manyara ezera nacionālo parku. Šīs ir pilnīgi pirmatnīgas vietas, kur valda dabas likumi , kur cilvēks cenšas saglabāt vietējo floru un faunu maksimāli neskartu. Dzīvnieku valsts ir fantastiska un visus lielos, varenos var vērot „rokas stiepiena” attālumā.

Trešā – nozīmīgākā daļa ir kāpiens Kilimandžaro kalna virsotnē. Kāpsim pa skaistāko un nosacīti sarežģītāko Machame maršrutu, izbaudot Āfrikas unikālās dabas daudzveidību – sākot ar lietus mežu džungļiem un beidzot ar alpīnajām pļavām un tuksnesīgajiem augstkalnu klajumiem. Šis kāpiens aizņems sešas dienas un varēsim pārbaudīt savus spēkus pilnā apmērā, gūstot neaprakstāmo baudījumu sasniedzot kontinenta austāko virsotni. Galvenās grūtības, kuras sagaida kāpēju šai pasākumā ir aklimatizēšanās un „sadzīvošana” ar lielo augstumu, jo virsotne atrodas tikai nedaudz zemāk par 6000m.

Ceturtajā dāļā dosimies uz leģendām apvīto Indijas okeāna Zanzibāras salu, kur atpūtīsimies pēc kāpiena un baudīsim okeāna pludmales skaistumu un vienreizīgumu. Gar salas piekrasti okeāna ūdens temperatūra visu gadu turas no +25-30C, ūdens ir sāļš un dzidrs, kas lieliski piemērots snorkelēšanas cienītājiem.

Programma pa dienām:

1. diena. (15.01.18. Pirmdiena) Avio lidojums Rīga - Kilimandžāro.
Sākam ar garo ceļu līdz Āfrikai.
2. diena. Aruša
Ļoti agri no rīta (2:00 naktī) ierodamies Arušā. Sagatavojam ekipējumu. Aklimatizējamies ar Āfrikas apstākļiem. (brokastis)
3. diena. Aruša – Momela gate (1510m) – Mariakamba Hut (2510m) (4-5h)
Pēc brokastīm izbraucam uz Meru kalna pakāji, kur no Momela vārtiem sākas kāpiens Meru kalnā. Satiekam savus nesējus. Kāpiens caur lietus mežu līdz Mariakamba Hut. Baudam pasakaino Āfrikas vakaru. Nakšņošana kalnu būdā. (brokastis, pusdienas, vakariņas).
4. diena. Mariakamba Hut (2510m) – Saddle Hut (3510m) – Little Meru (3805m) (4-5h)
Pēc brokastīm kāpjam uz nākamo nometni Saddle Hut. Nop šejienes var pakāpties augstāk līdz tā dēvētai Mazajai Meru virsotnei (2h), no kurienes paveras lieliski skati uz Āfrikas plašumiem un „Afrikas Jumtu” - Kilimandžāro kalnu. Nakšņošana Saddle Hut kalnu būdā. (brokastis, pusdienas, vakariņas).
5. diena. Saddle Hut (3510m) – Meru VIRSOTNE (4566m) - Mariakamba Hut (2510m) (13h)
Agrā rītā, izejam uz Meru virsotni (4,5h). Saullēktu  jau sagaidām Meru virsotnē. Visapkārt lieliski rīta skati ar dabais ainavām, kuras var vērot tikai no kalna virsotnes. Atgriežamies Saddle Hut, neliela atpūta un turpinām ceļu lejā līdz Mariakamba Hut. Nakšņošana kalnu būdā. (brokastis, pusdienas, vakariņas).
6. diena. Mariakamba Hut – Jambo kempings.
Lejup ceļš līdz Momela vārtiem. Pārbrauciens uz Jambo kempingu ar baseinu. Nakšņošana bungalo tipa mājiņās ar karsto ūdeni un dušu. (brokastis, pusdienas, vakariņas).
7. diena. Ngorongoro krātera Nacionālā parka apmeklējums.
Viens no krāšņākajiem Tanzānijas parkiem, kuru dēvē arī par „Ēdenes dārzu” un „astoto pasaules brīnumu”. Šeit zebru, gazeļu un citu savvaļas zvēru ganāmpulki ganās slinki guļošo lauvu uzraudzībā. Gar parka malām izvietojušās Masaju apmetnes. Nakšņojam Jambo kempingā. (brokastis , pusdienas, vakariņas)
8. diena. Manyara ezera Nacionālā parka apmeklējums.
Ievērojams ar ziloņu un žirafju populāciju. Iespaidīgi pārējās Āfrikas floras un faunas pārstāvju dabas skati.  Gatavošanās trekingam, kāpienam Kilimandžaro. Nakšņojam Jambo kempingā. (brokastis , pusdienas).
9. diena. Machame vārti (1490m) – Machame nometne (2890m). (5h ~18km)
Pārbrauciens līdz Machame vārtiem no kurienas sākas kāpiens Kilimandžaro kalnā. Šis posms ir samērā lēzens, un ved caur tropu lietus mežiem. Iespēja izbaudīt un safotografēt lieliskas ainavas. Laba sagatavošanās diena turpmākajam kāpienam. Nakts Machame nometnē. (brokastis , pusdienas, vakariņas).
10. diena. Machame nometne (2890m) – Shira nometne (3840m). (6h ~9km)
Aiz muguras paliek lietus mežu ēnainā noskaņa un apkārtēju floru un faunu pamazām nomaina daudz skarbāka Alpīnā daba ar nelieliem krūmājiem uz klinšu grēdām. Augstāk var redzēt iespaidīgās Kilimandžaro aprises, tālumā paveras Meru kalns. Nakšņošana Shira nometnē. (brokastis , pusdienas, vakariņas).
11. diena. Shira nometne (3840m) – Baranco nometne (3950m). (7h ~15km)
Sākas pakāpenisks kāpums caur Alpīnajiem krūmājiem, atklātajās nogāzēs var vērot putnus, kuri medī sīkos zīdītājus. Šī ir lieliska diena aklimatizācijai, jo kāpsim Lava Tower (4639m) virzienā, sasniedzot lielāku augstumu nekā vakarā, nakšņojot nometnē. Apkārtējo ainavu nomaina rūsgani sarkana morēna. Nakšņošana zemākajā Baranco nometnē. (brokastis , pusdienas, vakariņas).
12. diena. Baranco nometne (3950m) – Barafu nometne (4550m). (6h ~ 13km)
Turpinām kāpienu augšup pa Kilimandžaro dienvidu nogāzi. Maršruts ved caur Alpīnu tuksnešainiem lavas laukiem. Pēc kāpiena esam sasnieguši izšķirošu augstumu. Paveras lieliski panorāmas skati gan uz leju, gan tālumā. Tiks pasniegtas vieglas vakariņas. Ieteicama neliela pastaiga, pēc kuras jācenšas iemigt, jo priekšā ir izšķirošā diena. Jāceļas Virsotnes dienai būs jau uzreiz pēc pusnakts. (brokastis , pusdienas, vakariņas).
13. diena. VIRSOTNES DIENA! Barafu nometne (4550m) – Uhuru Peak (5895m) – Mweka nometne (3100m). (13h ~23km).
Nozīmīgākā diena mūsu ceļojumā. Pēc kastās tējas startējam uz Āfrikas kontinenta augstāko punktu Uhuru virsotni. Ejot sagaidīsim saullēktu. Tuvāk virsotnei iespējams vērot iespaidīgus šļūdoņus. Sasniedzam Kilimandžaro virsotni – izbaudām savu panākumu! Iemūžinām neskaitāmos foto uzņēmumos J!! Vēlāk sākas ceļš lejup atpakaļ uz Barafu nometni, kur neliela atelpa. Pēc tam, pa jau daudz lēzenāku taku, dodamies uz zemāk esošo Mweka nometni, kur nakšņojam.  (brokastis , pusdienas, vakariņas).
14. diena. Mweka nometne (3100m) – Mweka vārti (1980m) – Aruša (4h ~15km)
Soļojam lejā, atpakaļ lietus mežos ar iespēju vērot tropu mežu bagātīgo augu un dzīvnieku valsti. Maršrutā ierīkoti vairāki skatu punkti iespaidīgo ielejas ainavu vērošanai. Soļojam līdz Mveka kalnu pārejai, kur gaidīs apvidus auto, lai nogādātu mūs uz viesnīcu Arušā. (brokastis , pusdienas).
15. diena. Avio lidojums Kilimandžaro lidosta – Zanzibāra.
Pēc brokastīm braucam uz Kilimandžaro lidostu, lidojam uz Zanzibāras salu arhipelāgu. Iekārtojamies pludmales viesnīcā, kura atrodas Zanzibāras salas austrumu krastā. (brokastis).
16. diena. Zanzibāra
Atpūta salas pludmalē, snorkelēšana, niršana, apkārtējās ainavas vērošana, relaksācija, ekskursijas, individuālas nodarbes. (brokastis).
17. diena. Zanzibāra
Atpūta salas pludmalē, snorkelēšana, niršana, apkārtējās ainavas vērošana, relaksācija, ekskursijas, individuālas nodarbes. (brokastis).
18. diena. (01.02.18. Ceturtdiena) Zanzibāra - Rīga
Agri no rīta izlidojam mājup, vakarā ierodamies Rīgas lidostā. Ceļojums noslēdzies :)

Ceļojuma cena: 3780 USD + aviobiļete (850 EUR)

Vietu pieejamība: Grupa pilna. Tiekamies nākamajos piedzīvojumos.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- visi iekšējie transfēri, avio pārlidojums Kilimandžāro – Zanzibāras sala.
- 2 nakšņošanas Arušas viesnīcā divvietīgos numuros ar brokastīm un karstu ūdeni.
- 3 nakšņošanas Twiga kempingā komfortablās mājiņās.
- Safari Ngorongoro krāteris, Manyara ezers auto ar atvērtu jumtu, ieskaitot nakšņošanu un ēdināšanu. Safari laikā 2 L ūdens uz cilvēku.
- Visas nodevas un ieejas maksas Ngorongoro un Manyara parkos un kempingos
- Meru un Kilimandžaro kalnā kāpšanas nodeva.
- Kempinga aprīkojums – teltis, gan kāpiena, gan safari laikā
- Porteru pakalpojumi kāpiena laikā.
- Trīsreizēja ēdināšana safari un kāpiena laikā ar vietējo pavāru pagatavotu, siltu ēdienu no svaigiem produktiem.
- Angliski runājošs gids gan Meru kalnā, gan Kilimandžaro maršrutā.
- Latviski, krieviski u.t.t. runājošs grupas vadītājs ar kalnu pieredzi
- 3 naktis Zanzibāras salā pludmales viesnīcā ar brokastīm

Papildus izdevumi:
- Avio lidojums Rīga - Kilimandžāro - Rīga
- Tanzānijas vīza (50 USD) noformējama pie ielidošanas
- Ēdināšana, kura nav paredzēta programmā
- Tējas naudas (to apmērs ir svārstīgs, bet ar šo pozīciju ir jārēķinās)
- Personīgais inventārs nakšņošanai un kāpšanai
- Ceļojuma apdrošināšana.

Pieteikšanās un sīkāka informācija:
Irīna Odziņa- 26552455; irina.odzina@virsotne.lv
Andris Balodis - 26589113; andris@virsotne.lv