Patagonija 2017

2017-07-09 15:05:12

Pārgājiens Los Glaciares Nacionālajā parkā, Cerro Huemul (2677m), Perito Moreno ledājs.

PATAGONIJA 2017 piedzīvojuma pamatā piedāvājam pārgājienu Argentīnā, Los Glaciares Nacionālajā parkā, ar uzkāpšanu trekinga virsotnē Cerro Huemul (2677m).  Pārgājienu sāksim no El Chalten pilsētiņas, kura tiek dēvēta arī par Patagonijas trekinga galvaspilsētu. Pārgājiena laikā redzēsim visus krāšņos un slavenos reģiona kalnus Fitz Roy un Cerro Torre, kalnu upes, ledājus un dzidros kalnu ezerus. Cerro Huemul ir lielākais kalnu masīvs Los Glaciares Nacionālajā parkā, kuru kā lielu salu ieskauj ledāji, kas slīd lejā no Cerro Grande un veido Tunel Rio upi ziemeļos un Viedma ledāju dienvidos. Huemul virsotne ir jau redzama no El Chalten. Pirmais iespaids, veroties uz stāvajām klinšu sienām un ledājiem, ir, ka šo virsotni ir grūti sasniegt, bet tas ir maldīgs, jo apejot to un kāpjot no autrumu puses, tas ir salīdzinoši viegls trekinga maršruts līdz virsotnei. Huemul ir praktiski vienīgā trekinga virsotne šajā reģionā kāpējiem, kuriem nav alpīnisma pieredzes, bet ir laba fiziskā forma un vēlme sasniegt savu pirmo virsotni Patagonijā.
Pēc pārgājiena dosimies apskatīt slaveno Perito Moreno ledāju, kas atrodas netālu no El Calafate pilsētas. Tas ir viens no 48 ledājiem, kuri veido Dienvidpatagonijas ledus lauku. Dienvidpatagonijas ledus lauks ir pasaulē trešā lielāka saldūdens rezerve. Perito Moreno ledājs ir 31 km garš un 5 km plats, kopējā platība 250 km2 un tas joprojām turpina augt. Tas kustas ar ātrumu aptuveni 2m dienā, jeb 600m gadā, tomēr tā masas zudums ir nedaudz mazāks par jauna ledus rašanos. Tāpēc ledājs ir nemainīga lieluma vismaz jau 90 gadus un ir viens no nedaudzajiem ledājiem, kurš turpina pieaugt!
Pēc piedzīvojuma būs arī iespēja iepazīt Argentīnas galvaspilsētu Buenosairesu un uz īsu brīdi ienirt cilvēku radītajos pilsētvides džungļos.

Programma pa dienām:

1.-2. diena. (16.-17.11.2017.) Lidojums Rīga - Stambula - Buenosairesa.
Pirmo nakti pavadīsim Stambulā, viesnīcā, tad turpināsim ceļu līdz Buenosairesai. Transfēri līdz viesnīcai. Nakts viesnīcā (Brokastis), nakts lidostā.

3. diena. Lidojums Buenosairesa – El Calafate. Pārbrauciens līdz El Chalten.
Agrais rīta reiss uz El Chalten. 
El Chalten tiek uzskatīta par Patagonijas trekinga galvaspilsētu. Šeit sākas un beidzas galvenie reģiona trekinga maršruti. Iekārtojamies viesnīcā atpūtai no tālā ceļa. Vakarā izejam nelielā apskates pastaigā. Sagatavojamies nākošo dienu pārgājienam. Nakts viesnīcā. (Vakariņas).

4. diena. Aklimatizacija, pārgājiens Los Huemules / Puesto Cagliero (Trekings, 7h).
Iesildīšanās, trīs dienu pārgājiens, kuru sāksim no Los Huemules dabas rezervāta. Iemēģināsim trekinga soli, ekipējumu, iepazīsimies ar Patagonijas dabu. Dosimies gar Rio Electrico līdz Lago Electrico. Pēc pusdienu pauzes turpinām gājienu līdz Laguna Azul un Laguna Verde. Labos laika apstākļos panorāmas skati uz reģiona slavenajām virsotnēm Fitz Roy (3375m), Cerro Torre (3102m) un Cerro Grande (2751m) ar saviem baltajiem ledājiem. Turpinām pa Rio Diablo ieleju lidz Puesto Cagliero kalnu mājai, kura atrodas tieši iepretim Cagliero Sur Ledājam.
Nakts kalnu mājā. (Brokastis, pusdienas, vakariņas).

5. diena. Pārgājiens pa Cagliero Sur ledāju. (Trekings, 6h)
Pēc brokastīm šķērsojam Rio Diablo, līdz nonākam pie klintīm aprīkotām ar Via Ferrata maršrutu. Pa to paceļamies līdz skatu punktam no kura skaisti pārredzams Cagliero Sur ledājs ar Neumeyer un Loma del Diablo virsotnēm. Šis ledājs joprojām ir maz izpētīts un mēs būsim vieni no retajiem ceļotājiem, kuri spers kāju uz tā. Pastaiga pa ledāju un tā serakiem pāris stundu garumā, ļaus izprast tā veidošanos un varenumu.
Vakarā, skaistā, drošā vietā ierīkosim nometni nakšņošnai. Nakts teltīs (Brokastis, pusdienas, vakariņas).

6. diena.  Lomo del Diablo virsotne (1800m) (Trekings, 8h)
Agri no rīta pametam nometni. Ņemam līdz tikai dienas somu, jo atgriezīsimies tajā pašā nometnē, pēc kāpiena. Kāpjam Lomo del Diablo virsotnē 1800m - tā ir trekinga virsotne, bez tehniski sarežģītiem posmiem. No virsotnes paveras lieliski skati uz apkārtnes ainavu - Cerro Torre, Cerro Fitz Roy, Marconi ledāju, Dos Cumbres, 30 Aniversario, Rio Diablo ieleju, Cerro Neumeyer, Condor Lagoon ezeru, Lago del Desierto ezeru un pavasarīgi krāsaino krūmāju.
Atgriežamies sākumpunktā un pievakarē uz El Chalten. Nakts viesnīcā (Brokastis, pusdienas, vakariņas).

7. diena.  Atpūtas diena El Chalten (rezerves diena sliktiem laika apstākļiem).
Diena atpūtai, atiešanās civilizācijā. Sakārtojam ekipējumu nākamam trekinga posmam, izbaudām dušu, izbaudām lielisko Argentīniešu virtuvi un mazpilsētiņas burvību. Nakts viesnīcā (Brokastis).

8. diena.  Fitz Roy trekings (Auto 10min, Trekings, 6h)
Sākam mūsu pamattrekingu no Hosteria El Pilar, kāpsim augšup, lejup pa Rio Blanco upes ieleju. Iesim garām Fitz Roy bāzes nometnei. Atkarībā no laika apstākļiem, iespēja uzkāpt Laguna de Los Tres. Pēcpusdienā pa ielejām Valleys of Lagunas Madre un Hija turpinām līdz Laguna Torre bāzes nometnei.  Sasniedzam Thorwood nometni. Nakts teltīs. (Brokastis, pusdienas, vakariņas)

9. diena. Toro trekings (Trekings, 6h)
Šodien iesim pa vienreizējiem panorāmas skatiem bagātu reģionu, apmeklēsim arī Laguna Tore. Šķērsosim Fitz Roy upi tiroliešu stilā un uzkāpsim Paso de Agachonas. Nolaidīsimies River Tunel upes ielejā un sasniegsim Laguna Toro bāzes nometni. Nakts teltīs. (Brokastis, pusdienas, vakariņas).

10. diena. Laguna Toro nometne – Piedra Partida apmetne (Trekings, 4h)
Iesim gar Laguna Toro ziemeļu krastu, kamēr sasniegsim nelielus kanjonus, kurus izvagojusi Tunel River upe, pirms tā ietek Laguna Toro. Arī šie kanjoni būs jāšķērso tiroliešu stilā, tādā veidā gūstot neaizmirstamas emocijas pirms stāvāka kāpiena sākuma. Turpinām pirmo kāpiena daļu augšup gar dienvidu krastu, šķērsojot vairākas upes.
Maršruts pa stāvu nogāzi ar klinšainu reljefu aizvedīs mūs līdz Piedra Partida nometnei, kura atrodas 1600m augstumā. (Iespējams šo dienu izmantosim brīvdienai un startēsim uz virsotni nākamā dienā no Toro camp. To izrunāsim uz vietas :)). Nakts teltīs. (Brokastis, pusdienas, vakariņas).

11. diena. Cerro Huemul virsotne – Laguna Toro nometne (Trekings 10h)
Pēc agrām brokastīm mūs sagaida skaista diena. Kāpsim Cerro Huemul virsotnē, kura atrodas apmēram 1000m virs mums. Kāpšana sākas pa sniegotu nobiru nogāzi ar aptuveni 40° slīpumu. Ja vien laika apstākļi būs labvēlīgi, uz virsotnes kores mūs sagaida vienreizēji apkārtējās panorāmas skati. Visi lielie un skaistie vienuviet – Fitz Roj pīķi, Torre virsotnes, Huemul virsotne, Viedma ezers, Upsala un Viedma ledājs, Mariano Moreno grēda un Mount Murallon dienvidu pusē, to visu varēs ielikt vienā neaizmirstamā panorāmas kadrā!
Pēc virsotnes sasniegšanas, nokāpšana pa to pašu maršrutu līdz Piedra Partida apmetnei, kur novāksim nometni, sapakosim ekipējumu un atgriezīsimies Laguna Toro nometnē. Nakts teltīs. (Brokastis, pusdienas, vakariņas).

12. diena. Paso del Viento pāreja – Dienvidu Patagonijas Ledus lauka skatu punkts (Trekings 5h)
Ceļamies ļoti laicīgi, jo šodien ir mūsu trekinga atslēgas diena. Apmetam loku gar Lake Toro, šķērsojam vairākas upes. Seko stāvs kāpums uz pāreju Paso del Viento, kas tiek uzskatīta par durvīm uz Dienvidu Patagonijas Ledus laukiem. Līdz pārejai jākāpj apmēram 900m, šķērsojot nelielus ledājus un morēnas. Sasniedzot pāreju mūsu acīm pavērsies vienreizējs panorāmas skats uz neaptveramiem Dienvidu Patagonijas Ledus lauka plašumiem! Šīs dienas iespaidi paliks atmiņā ilgi!
No pārejas nelielā traversā kāpsim lejā līdz Paso del Viento nometnei. Nometnes vieta izvietota uz Viedma Ledāja morēnas. Šeit atrodas neliela būda – Viedma’s Hut ap kuru arī celsim teltis, baudīsim skatus, atpūtīsimies un baudīsim vakariņas. Nakts teltīs (Brokastis, pusdienas, vakariņas).

13. diena. Paso Huemul pāreja (Trekings 6h)
Pēc nesteidzīgām brokastīm sāksim mūsu kārtējo trekinga dienu, kuras laikā šķērsosim Paso Huemul pāreju. Maršruts uz pāreju ved caur ļoti vientuļu un skarbu Cerro Huemul Nacionālā parka apgabalu. Labajā pusē visa maršruta garumā būs vērojams varenais Viedma Ledājs. Pēc pārejas sasniegšanas nonāksim jau pilnīgi citā ainavā. Nometne izvietota brīnišķīgā Lenga mežu zonā ar krāšņiem skatiem uz Viedma Ledāju un tā ieteku Viedma ezerā.
Tikai piecu minūšu attālumā no nometnes vietas ir atrodas “Condoreras” - kondoru ligzdu kolonija. Ligzdas izvietotas neiedomājamākajās vietās, uz klinšu dzegām, uz klišu pīķiem, uz klinšu sienu izvirzījumiem u.t.t. Ja mums paveiksies, tad varēsim vērot kondorus lidojot virs mūsu galvām. Nakts teltīs (Brokastis, pusdienas, vakariņas).

14. diena. Viedma ezers – El Chalten (Trekings 3h, kuteris 40min, auto 1h)
Sākam mūsu pamattrekinga pēdējo dienu. Kāpjam lejup pa stāvu nogāzi līdz Viedma ezeram un dodamies uz Cabo de Hornos līci. Nelielā piestātnē mūs sagaidīs kuterītis ar kuru kuģosim Viedma ezerā augšup pa Bahia Tunel šauro fjordu. Ostā mūs sagaidīs transports braucienam uz El Chalten. Trekinga daļa šai ekspedīcijā būs noslēgusies, ko atzīmēsim ar skaistām svētku vakariņām. Nakts viesnīcā (Brokastis, pusdienas, vakariņas)

15. diena. El Chalten – El Calafate (Auto 3h)
Atpūtas diena pēc pašu vēlmēm – gulta, duša, ēdiens. Šo dienu iespējams izmantosim kā rezerves dienu sliktu laika apstākļu gadījumā. Taču ja viss ir labi varam doties papildus ekskursijās ar kajakiem, velosipēdiem, pastaigās (par papildus maksu). Vakarpusē pārbraucam uz reģiona centru El Calafate pilsētu. Nakts viesnīcā (Brokastis)

16. diena. Perito Moreno ledājs ar nelielu trekingu.
Šodienas plānā viens no lielākajiem Patagonijas krāšņumiem – Perito Moreno Ledājs, kur pavadīsim visu dienu. Perito Moreno ledājs izvietojies 75km attālumā no El Calafate. Mums būs iespēja atrasties tikai dažu metru attālumā no 100m augstās ledāja sienas, kura pamazām izzūd ezerā.
Lai gūtu pilnīgu iespaidu par ledāju iziesim arī trekinga pastaigā pa ledāju! Nakts El Calafate viesnīcā (Brokastis).

17. diena. El Calafate – Buenos Aires.
Pametam Patagonijas plašumus un dodamies atpakaļ civilizācijas džungļos. Pārlidojam uz Buenos Aires. Iekārtojamies viesnīcā. Vakarā izbrauksim pilsētas apskates ekskursijā apmeklējot nozīmīgākās vietas un objektus. Nakts viesnīcā (Brokastis).

18. diena. Buenos Aires.
Pavadām dienu pēc pašu vēlmēm ienirstot Buenos Aires pilsētvidē un izklaidējoties pēc pašu ieskatiem apmeklējot La Boca tango, operas namu, citas apskates vietas un baudot Argentīnas slavenos steikus :)

19. diena. Nakts lidojums uz Stambulu.
Visu rītu, līdz vakarpusei varam veltīt Buenos Airesai. Vakarpusē mājam ardievas Argentīnai. Lidojums pāri vairākām laika joslām un tikai nākamās dienas vakarā esam Stambulā. Nakts viesnīcā (Brokastis)

20. diena. Lidojums no Stambulas uz Rīgu.
Rīta reiss uz Rīgu. Ceļojums ir noslēdzies Rīgas lidostā. :)

Ceļojuma cena: 3820 EUR + Avio (Rīga - Buenosairesa 860 EUR)

Pašreiz pieejamo vietu skaits: Grupa pilna! Tiekamies jaunos ceļojumos. Patagonija mūsu plānos būs arī 2018. gada rudenī :).

Dalībnieku skaits stingri ierobežots! Atrāka pieteikšanās ļoti vēlama, lai spētu kvalitatīvi sagatavoties braucienam, kā ārī garantētu izmaksu nemainību.

Ceļojuma cenā ietilpst:
-    Iekšējais avio lidojums Buenosairesa – El Calafate – Buenosairesa
-    Sagaidīšana/pavadīšana lidostās
-    Visi iekšējie transfēri
-    Ieejas maksas Nacionālos parkos.
-    Nakšņošana viesnīcās, viesu mājās, teltīs, saskaņā ar programmu
-    Ēdināšana saskaņā ar programmu
-    Telšu, kopējā inventāra un cita nepieciešamā ekipējuma noma saskaņā ar programmu
-    Nesēju pakalpojumi daļai no kopējā inventāra! Papildus nesēji personīgajam ekipējumam par papildus samaksu (~10$/kg/diena)
-    Angliski runājoša gida pakalpojumi trekinga laikā, saskaņā ar programmu

Ceļojumā cenā neietilpst:
-    Starptautiskais avio lidojums Rīga – Buenosairesa – Rīga (860 EUR, šī cena tiek garantēta tikai pirmajiem 9 ceļotājiem!)
-    Ceļojuma apdrošināšana
-    Personiskais inventārs un ekipējums
-    Dzeramnaudas, pateicības naudas vietējiem

Pieteikšanās un sīkāka informācija:
Irīna Odziņa - 26552455; irina.odzina@virsotne.lv
Andris Balodis - 26589113; andris@virsotne.lv